bugün

Babamın yıllardır bağ evinde beslediği büyüttüğü ve an itibarı ile ölüm haberi gelen asil hayvandır. Özgürlüğüne çok düşkündür, sahiplenir, benimsediği varlıkları ailesi yapar. Umursamaz. insan elinden yemek yemeyecek kadar gururludur. Özgürlüğe olan tutkusu onu diğer hayvanlardan çok daha farklı kılar.
Türeyiş destanı na göre asil bir ırkın atasıdır. O mağarada bişey olmuş ama tam hatırlayamadım şimdi. Bilen Bi ülkücü söylesin.
evcilleştirilemeyen, türklüğün simgesi güzel asi hayvan.
bir kurt bir koyun surusune girince en az kirk koyunu bogazlar ve kanlarini icer. sanildigi gibi yemez.
(bkz: niye sen vanpir misin gardaş)
insan çocuğunu besleyip büyütüp çocuk peydahlayan hayvan.
türkiye türkçesinde canis lupus için kullanılır bu kelime. halbuki türkçe'nin diğer dialektlerinde börü kelimesi kullanılır. kurt kelimesi elma, armuttan çıkan börtü böceğe denir.
Hakim oldugu bölgeleri çişleriyle belirleyen, oldukça güçlü tür.
görsel

(bkz: ocaktasın kurt)
Kısaca Türk.
(bkz: kurt cobani)
Asalet.
görsel
eski türk devletlerinde mitolojilerde yer alan, günümüzde ülkücüler tarafından simge kabul edilen sürü yaşamına adapte olmuş hayvanlardır. husky türü, sibirya kurdudur. mavi gözler ve siyah beyaz renklere sahiptir.
Mesele birşeyi simge etmesi değil. Hoş bir köpek türü.

görsel
Gücü ve Atılgan kişiyi temsil eden şerefli bir hayvan. Ancak uzak durmak gerek. Aç olması halinde acımasız olur. Evet.
bugün bunlardan birinin olduğu bi çamura basmışım. ne yiyorlardı acaba. yeni aldığım ayakkabıyı çöpe atıcam. öyle pis bi koku yaydı ki o ufak şerefsiz.
Asil hayvan.

Biz kurtuz der bazıları. itler istedi diye kurtlar ölmez. Evet.
En sevdiğim hayvan. Ergenekon destanından dolayı bozkurtlara ayrı bir sempatim vardır. Araştırıldığında görülecek ki inanılmaz cesur ve asillerdir.
Bir de bunun iki noktalısı vardır efendim biz onlara kürt diyoruz. Pardon ü yok. K*rt.
Çakalı iti parçalayan hayvan.
Kurtlar yiyeceklerini 30 km taşıyıp yavrularına götürürler.
görsel
(bkz: Romulus ve remus)
olumsuz anlamda canavar olumlu anlamda kurt denirdi eskiden türklerde.
Şu güzelliğe, şu soyluluğa bakınız...

görsel
güncel Önemli Başlıklar