bugün

ne mutlu türküm diyene lafını idrak etmiş, anayasanın "din dil ırk gözetmeksizin tc vatandaşı olan herkes türktür" maddesini özümsemiş, türkiye'de yaşadığını bilen, ulus kavramını hakir görmeyen, global sermaye sahiplerinin enternasyonalist fikirlerine ve emperyalizmine aldırmadan, tuzağına düşmeden vatanına bağlı yurdum insanı.
kürtlerin kendilerini tanımlamak için söylediklerinde bütün sorunların hallolacağı sihirli cümle..
kürtler azınlık olmadığı, asli unsur olduğu için böyle birşey yoktur.
çoğu zaman korkudan kendilerini tanıtma şeklidir. kimlerin mi? tabii ki kürtlerin.
asimilize edilmiş tür diye de söylenebilir.
asilimile olmuş kürttür.
destanlarda yer alan kurttan türeme hikayesini gerçek sanan türk.
türkiye'deki kürtlerin asimile edilemediğini gösteren ifade.

asimilasyon için asimile edilecek grubun hayranlık duyacağı, bu yüzden onlara benzemek isteyeceği bir asimile eden grup, yani eğitim, ekonomi ve yaşam kalitesi bakımından geniş ve güçlü bir orta sınıf olmalıdır. türkiye'de bu grup yoktur: alt sınıf, içler acısı durumdadır; orta sınıf on yıllardır kıt kanaat geçinmektedir; üst sınıf da rahatlık içinde, çoğunluk halktan uzak, memleket sorunları beni ilgilendirmez, ya da bu sorunlar çıkarıma yarayan bir şekilde çözülsün demektedir.

kürtlerin asimile edilememesinin sebebi, sevgili türk milletinin güzelliğinden de kaynaklanabilir: yüzyıllardır farklı milletlerle bir arada yaşamıştır. öz gururunu, başka insan gruplarının üzerinde temellendirmez. aksine, öz gururunu kendi içinden alır. başka insanların da gururlu olmasını bekler. (en azından ben öyle biliyorum.)

ya da, asimilasyon planı vardı -bence düşük ihtimaldir- ve bu plan başarısız olmuştur.
kürt asıllı ise neden türk olsun diyerek karşılayacağımız olaydır.
kürtler ne asimile olmustur, nede buna ihtiyac vardir. kürk kürttür, türk ise türk. et ve tirnak olmusuzdur, gerisi yalan. tabi dagdaki ve meslicdeki teröristleri saymiyorum.
12 eylül cuntacılarının hedeflerine ulaştığını gösteren kurttur. yazık etmiştir kendisine ve asimile olmamak için canını dişine takan ırkdaşlarına.
dağ türküdür. öyle hissediyordur kendini. çünkü kendini öyle sıfatlandıranların yolundadır.
etnik bir ifade olan "türk"ün yıllarca vatandaşlık olarak yutturulmasından kaynaklanan saçma ifade.

şöyle ki; eğer türklük etnik bir vurgu taşımıyorsa türk diye etnik bir şey yoktur. bu mümkün mü? dünya kabul etse bu ülkede kabul görür mü bu me'met? görmez.

diyger* taraftan varsayalım ki türklük anayasal vatandaşlığı tanımlıyor olsun, etnik bir vurgusu olmasın, ulen o zaman neden ermenilere ve kürtlere her fırsatta hakaret edilirkeni bi' taraftan "ermeni piçi", diğer yandan "kürt istilası"ndan, en öbür tarafta "maalesef ermenilerdir"den bahseden adamlar yargılanmaz da türklüğü aşağılamaktan* binimum aydın türk, ermeni, kürt yargılanır?

tabi bunlar saçma sapan ve üzerinde kafa patlatılmaması gereken sorulardır.

ttkt!*
(bkz: annem arap babam kürt ben türküm)
(bkz: annem arap babam kürt ben türküm)
(bkz: s*tir git bi başımdan)
şaçma sapan laflarla kürt kökenli vatandaşlarımızı sanki onların türkiye'deki diğer insanlardan farklı ve ezilmiş çabalayan kişilere karşı durmuş kürt asıllı türk vatandaşıdır.

(bkz: hocam boşuna çabalamayın)

(bkz: bu insanlar birbirinden ayrılmaz)
türk vatandaşlığını seçmiş kürttür. tartışılacak bir şey olmasa gerek.
t.c de yasayan türk hisseden ama aslını dilini görüşlerini geleneklerini unutmayan kimseler.
türk halkının kürt asıllı ferdidir.
öyle bişe olması imkansızdır. türk'ün dnası baskın genlerden oluştuğu için hiç bir insanın aslı olamaz. ayrıca kurt diye bir ırk da olmadığı için önerme yanlıştır.

edit : eksilemeye devam lütfen.