1. 1.
  dolun ayda kurda dönüşen insan. korku filmlerinden öğrendiğimize görede öldürmenin yoluda gümüş kurşun olan bir hayal ürünü korku filmi karekteri!!!
  1 ... baz
 2. 2.
  gümüşe alerjisi olan yaşam formu.
  1 -1 ... roy mustang
 3. 3.
  kurt adamlarla vampirlerin savasini konu alan bi de online oyunu vardir. bagimlilik yapabilir. cok ustune dusmemek lazimdir.

  http://www.bitefight.net/
  ... pic black
 4. 4.
  bir çok filmde ve kitapta yer almış hayal ürünü varlık. bunlardan en sonuncusu ve belki de en taşaklısı için:

  http://www.youtube.com/watch?v=VS02xaTIdRI+

  edit: hugo weaving abimizi kanlı canlı göreceğim için çok mutluyum. zira son zamanlarda hep sesiyle ön plandaydı.

  (bkz: v for vendetta)
  (bkz: transformers)
  (bkz: megatron)
  1 -1 ... red and dying evening
 5. 5.
  benicio del toro, anthony hopkins, emily blunt ve hugo weaving'i biraraya getiren Joe Johnston'ın yönettiği film. Çok iyi bir film olduğu söylenemez ama sıkılmadan izleniyor. Arada sırada yerinizden hoplamanıza neden olacak sahneleri de var. Dönemin atmosferi başarıyla verilmiş. Oldukça etkileyici manzaralar var. Kostümler ve dekorlar da başarılı. Senaryosu oedipal kompleks üzerine kurulu. Senaryonun en eksik yanı olacakları henüz filmin başında anlamakta zorluk çekmemeniz. Bu durum bilerek mi tercih edildi bilemiyorum ama bana sürpriz olması hedefi güdülmüş fakat başarılamamış gibi geldi.
  Benicio Del Toro her zamanki gibi çok başarılı ve karizmatik, Anthony Hopkins de öyle. Hugo Weaving de bu sefer bir Scotland Yard ajanını oynuyor.
  1 ... vernonsullivan
 6. 6.
  (bkz: The Wolfman)
  1 ... hypercube
 7. 7.
  özellikleri olan yaratıktır. inanışa göre kuduz bir kurt ya da kurt adam tarafından ısırılan bir insan, kurt adam olmaktadır. dolunay altında açıkta uyumak, kurtların içtiği sulardan içmek de tehlikeliydi. isviçreli filozof doktor paracelsus'a göre kurt adamlar, öteki dünyada ruhu huzura kavuşamayan kimselerdi. geceleri şiddet duygularını doyurmak isteyen kişilerin de büyü ile kurt adam olabileceğine inanılıyordu. inanışa göre kurt adamlar kıllı postlarını, insan biçiminde iken derilerinin altına gizlerler. dolunaylı gecelerde kurda dönüşür ve insanları gırtlaklarından ısırarak öldürürler.

  başka bir inanca göre de kurt adam tesadüfi olarak ya da kendi isteği ile kurda dönüşür. kurt biçimine giren bir kişi yalnızca gözlerinden ve sesinden tanınabilir. çünkü sadece bu özellikleri değişime uğramaz. kurt adamı yakalamak için giysileri saklanır; çünkü o zaman kurt adam insana dönüşemez. bir kurt adam olağan silahlarla ölmez; kurt adamı öldürebilmek için gümüş kurşun ya da gümüş kılıç gerekir. yaralanan ya da ölen kurt adam, hemen insana dönüşür. insan şekline döndüğünde, eğer yaralı ise, yaraları da iyileşir. kurt adama 3 kez adı ile seslenmek de onu insana çevirebilir.
  ... faraz1
 8. 8.
  vampirlerin sinema ve romanlardaki üstünlüğünün altında ezilen fantastik bir canlıdır. bu canlı türü aslında sizin benim gibi insanken, dolunay zamanında dönüşüm geçirerek meymenetsiz bir şey haline gelir. tüm tipsizliğine rağmen vampirlerle savaşmayı kendilerine ilke edinmişlerdir.
  -1 ... amacsizcocuktribi
 9. 9.
  dolunayda kurta dönüşme. bir lanet olarak görülür. dolunayın vahşileştirici, saldırganlaştırıcı etkisi olduğu bir gerçektir. ortaya çıkan bilimsel haberlere bulgulara göre ocak ayından temmuz ayına kadar vahşi ve yırtıcı tavırlar sergilediği için acil servise kaldırılan 91 hastanın bir çoğunun bu davranışlarını dolunayın olduğu gecelerde sergilediği ortaya çıkmış. kurt adam efsanesinin çıkış kaynaklarından. ortaçağ 30.000 kurt adam olayıyla sarsılmıştı. tarihçi heredot karadenize kıyılarında yaşayan bazı topluluklarının büyücülerinin her yılın bazı günlerinde kurda dönüştüklerini yazar.
  ... selia
 10. 10.
  orta çağ Avrupa'sı için mit konusudur.

  sibirya kökenli itbaraklar unutulmadı.
  ... bursaray