bugün

herhangi bir su birikintisinin içinde, kurbağa misali, kol ve bacak hareketleriyle yüzme stili.
(bkz: baliklama)
yüksek ölçüde senkronizasyon gerektiren yüzme biçimidir. zannımca kelebekten sonra en zor yüzüş şeklidir.
kurbağa atma, kurbağa sürme, kurbağalı kılma gibi anlamları vardır. ben bunu yaptım.

ben çok küçük iken büyükbabamın kahvehanesi vardı. bir gün deney kabilinden bir şaka yapmak istedim, kardeşimi ve mahalleden bi arkadaşı da ayartarak dereden kubağa tuttuk, sonra gittim ve kurbağaları kahvehanenin içine, oturan yaşlı insanların arasına bıraktım. orada bir kurbağanın bir insan boyu kadar zıplayabildiğini, yaşlı amcaların ayaklandıklarında bir insan boyu olmalarıyla muşehade ettim. kurbağalamamdan ve her tarafımın kurbağa olup kurbağalanmamdan sonra, o akşam banyoda annem tarafından feci azarlandım ve feci sabunlandım.
teknik olarak doğru yapıldığında en eğlenceli yüzme stili.
bir ya da iki yıl önce ali kırca tarafından tütk halkına armağan edilen pozisyondur. kamasutra federasyonu bu pozisyonu kamasutraya dahil etmek için ali kırca'ya açık çek bile teklif etmiştir.
(bkz: breaststroke)
yüzme stilleri arasında en yavaş yüzülenidir. Vücut pozisyonunun bacaklardan aşağıya doğru meyilli olması nedeniyle sürtünme kuvveti büyüktür. Kurbağalama tekniğinde, kollardan sudan tamamen çıkamaz ve ayaklar daima suyun içinde olmalıdır.
Fırınımızı 200 derecede ısıtıyoruz...

yok yok bu başka bir şeydi.
Komik bir yüzus biçimi.
Böyle yuzenleri görünce bir gülesim geliyo.
Bu yüzden erkekler pek bu stille yüzme genelde kafasını suya sokmak isyemeyen kızlar bu stille tin tin yüzer.