fikrini belirtmekle başkasının inancına hakaret etmeyi birbirine karıştıran yazarımsının iddiasıdır.
(bkz: subhanallah kardeş sen ibretliksin)
ya şakirtolarda bir kültür oluşmuş.

"inanmadığın şey hakkında neden konuşuyorsun" diyorlar. olm ben ergenekon'a da inanmıyorum. o konuda da mı konuşmayacağım.

inanmasa bile dünyayı berbat bir hale getiren dine karşı tabi ki etkilenenler olacaktır. etkilendikeri için tabi ki de konuşacaklardır.
bu sözü söyleyen kişi kuran ı kerimin değiştiği ile ilgili deliller sunmadığı sürece kendisi hakkında pek hoş şeyler düşünülmeyecektir. ergen gerisi düşüncelerinizi kendinizde saklayınız, bir din hakkında yorum yapacaksanızda adam akıllı yapın. ondan sonra, inançlı kesimin tepkisini alınca anne, bunlar bize saldırıyor diye ağlıyorsunuz. bir bok da bildiğiniz yok olsa içimiz yanmayacak hani.

son olarak not: kuran ı kerim i şu ana kadar hiçkimse değiştiğini ispatlayamazken sözlükteki überler bu işi çözdüğünü sanıp büyük mutlulukla buraya giriyorlar. ondan sonra sözlükte adam akıllı yazacak birşey yok diye söyleniyorlar. tipik bir troll davranışı işte.
ateistliği popüler olmak için kullanan ezik insan söylemi. araştırmadan okumadan bilmeden konuşma türü de denebilir.
dine söv popüler ol mantığını kapmış insan söylemi !
* (bkz: oturmuş salak salak dinliyoruz)
değiştiğini nasıl öğrenmiştir bu insan acaba. merak edipte araştırmış mıdır? yoksa sallaması daha mı kolay gelmiştir.
değişmediği ispatlansa bile insan elinin degmedigine inananlar kadar saf olmayanlardir. Arapça'dan türkçe'ye cevirilirken bazı kelimelerin yorum farkına kurban gideceği açıktır. hiçbir zaman yüzde yüz dogru bir çeviri mümkün olmayacaktır. o yüzden geçiniz insanların inandığı ya da inanmadığı seyleri yargılamayı, inanmayana ateist, inanana şakirt demeyi. Kitap ne derse desin, sen anlamadıktan sonra en dogru seyler yazılmış olsa bile neye yarar?
bilmeden etmeden temelsiz dayanaksız kur'an'ın değiştiğini iddia eden cühelanın kendince nitelediği, gayba ve kutsal bildiğine iman eden müslüman...
aksi ispatlanamadığı için mecburen değişmediğine inanan müslümandır. değişti değişti diyenler nasıl ve neyin değiştiğini bi söyleseler de rahatlasalar, ateist olunca demek ki zekada böyle gelgitler olabiliyor.
bilmemkaç sayfalık kuran ı kerim in, muhammede indikten sonra ezberlenerek nesilden nesile geldiğine inanan muhterem, zeki, yüce müslüman kardeşlerimizdir.
neyin ne olduğunu daha bilmeyen insanları iplemeyen müslümandır.
kuran, hz. muhammed' e gelen vahiy sonucu farklı kişilerce ezberlenip yazılmıştır.
hz. ebu bekir zamanında kitap haline gelmiştir.
(bkz: allaha inanan saftirik müslüman)
Muhakkak ki bu Kur'an'ı biz indirdik ve onu koruyacak, muhafaza edecek, devam ettirecek de biziz.:.» (Hicr, 9).
inandığım bir kitapta böyle bir cümle varsa gerisi teferruattır.Şimdi dağılabilirsiniz.
kendi içinde çelişkili gerizekalı bir yorumdur.

neye göre değişti? Allah gönderdi ama insanlar değiştirdi mi diyorsun?
yok allah diye birşey yok Hz. muhammed kendi yazdı mı diyorsun?

Allah gönderdi ise bir müslümanın değişmediğine inanması doğal değil midir?
yok hz.muhammed yazdı ise değişse ne olur değişmese ne olur ve neye göre değişti? yani orijinalinin var olduğuna inanıyorsan değişti değişmedi muhabbetine girersin.
değişmese sanki inanacaktın diye cevap verecek müslümandır.
ibretlik yazarları tutup zikse günah işlemiş olmayacak müslümandır, o kadar saftır yani.
cennet ile cehennem varsa cehenneme gitmekten ilk kurtarılacaklar arasındadır.

inançlı olan, inandığı için birşey kaybetmeyecek ve belki de kazanacak. Ama inanmayan için risk devam ediyor...
"değişmeyen tek şey değişikliğin ta kendisidir." felsefesine inanan yazarın söylemi.
(bkz: kuranın değiştiğine inanan saftirik müslüman)
Hz.muhammed s.a.v okuma yazma bilmiyordu bilinen üzere tevrat- ve incilin değiştirildiği başka ağızdan söylenemez. Yahudiler zaten israfiloğulları olarak geçiyor kur-an da eğer değiştirebilseydi yahudiler değiştirirdi... kur-an da en çok ezilen onlar çünkü..
Orta çağ bilinen üzere islam tarihinin girişleridir ve müslümanların yönetiminde olan yahudiler felsefe gibi bir çok alanda altın çağ yaşamıştır yaşamıştır yahudiliğin altın çağı diye araştırabilirsiniz. Her neyse müslümanlığın denetiminde olan yazısını ve bu altınçağı dediğimi araştıran islamın sunduğu bir seçenektir. bu öncelikle yenilikçi olması ve özgürlük tanımasıdır.
Arap hakimiyeti 636-1096 bunu da araştırabilirsiniz bir çok hristiyan bölgesi müslümanların eline geçiyor..
Her neyse bu 571 doğuyor 632 yılında vefat ediyor. bu dönemlerde de 4 halife islamiyetin gözcüsü gibi oluyor..

Sıralama Halife Dönemi
1. Ebu Bekir 632 - 634
2. Ömer bin Hattab 634 - 644
3. Osman bin Affan 644 - 656
4. Ali bin Talib 656 - 661
Yahudiler şeyini tarihlerden ve vikipediden bitirdiğime göre hala bu değiştirildiği safsafasına inanlara da güleceğim

Hristiyanlara geçeyim.
Yahudiler roma imparatorluğunun dört bir yanına dağılıyorlar ve hristiyan politikası altında çok eziyet çekiyorlar ve halifet savaşı çıktığında yahudilerin bir çoğu kaçıyor.
Anlayacağın üzere tarih hepsini bir dizge haline getirmiş.
bayağı dağınık hal de anlattım, konudan konuya atladım ama 24 saattir uyumuyorum canım sağ olsun sözlük.
'Kuranı koruyacak olan bizleriz' şeklinde ayeti getirip sunan, sonra da 'inandığım kitapta bu yazıyor demek ki değiştirilmemiş' şeklinde gerizekalı mantığına sahip Müslümandır aynı zamanda. Kurana inanmayan adama sunduğu kanıtı yine kurandan bulan çift haneli ıq sahipleri, kurban olayım yazmayın lan sözlüğe. Valla bak. Kaçasım geliyor lan bu sözlükten. Zeka seviyesi bu olmasın be mod bey.
.. Ya ben lan neyse bir şey demiyorum.
peygamberlerinin hangi kadinlarla birlikte olabilecegine dair ayrilmis bolumler gostermektedir ki, kuran kesinlikle tanri eliyle yazilmis olmali.

yahu aclik, baris , kardeslik vs bunlar onemli meseleler degil. biz bunlari cozebiliyoruz. sen bize sunu anlat ey tanri, peygamber kimlerle birlikte olabilir ? hangi kadinlar ona helal ?
en eski kuran hangi tarihte onu bi bana bulun getirin hele, öyle tarihi bilgiler faso fiso.
kanıt olarak en eski musafını getirmek lazım. en eski kuran kaç yıllık?
ben araştırdım bir şey bulamadım. biri bulursa bana siteyi atsın, please.
ayrıca kuranda nesh olayı var ve bazıları zaten geçersiz kılınmış. ayrıca kuranı allah ın koruyamadığnna örnek bir olay da recm ayetidir.
bu ayet mesela kuranda metni olmayan ama hükmü olan ayet. keçi yemiş diyor hocalarınız. allah keçiden ayeti kollayamadı mı?

resmen kurandan ayet çıkmış bu konuda. araştırırsanız görürsünüz. ayrıca kuranın en eski musafının arkeolojik delilini bilen varsa bana sitesini atsın.