1. 1.
  "sarışının adı, esmerin tadı" akımında kendine bir yer bulamayan, uğruna sarışın ve esmerden daha az şarkı söylenmiş, film çekilmiş, kitap yazılmış, hep geri plandaki ten rengi.
  6 -2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  bir tanesinin uğruna bütün esmer ve beyazlara küstüren grup. *
  6 ... mrs lautrec
 3. 3.
  (bkz: buğday tenli).
  yeşil gözle birleşirse daha şık olur.
  5 ... no tengo lugar
 4. 4.
  saç renkleri genelde; açık kestane, koyu kestane, kahverengi ve tonlarıdır.
  4 ... iyipekimadem
 5. 5.
  ilgi görememesi saçmadır,insanların en çok kumrallara ve kızıllara ilgili olduğu apaçık ortadadır.
  2 ... pnzart
 6. 6.
  kökünün neye dayandığını merak ettiren kelime. en yakın kumru geldi aklıma. renk olarak anlatmak istediği biraz kumrunun rengine benziyor. kuş olanın. başka da bir bağlantı kuramadı bu deli gönül.
  1 -1 ... pilotmont
 7. 7.
  sarı desem sarı değil, esmer desem esmer değil, beyaz desem hiç değil boz bulanık, sütlü kahve tonunda çoğu kimsede oldukça hoş duran, yakışan saç ve ten rengi.
  2 ... zahiri
 8. 8.
  (bkz: kumralim)
  ... andie
 9. 9.
  tanımı belirsiz olan. kumral deyince saç rengi mi akla gelmelidir, ten rengi mi? eğer saç rengiyse, saçı kum rengi tonlarındaki insanlardır. sahildeki kum gibin açık ve koyu versiyonları vardır. eğer ten rengiyse, buğday rengi gibin olanlardır. ancak ten rengi kumral, saç rengi siyah olana da esmer deniliyor buyur burdan yak.
  3 ... juturne
 10. 10.
  türklerin görmeye pek alışık olmadığı sac ve ten tipiyle(beyaz ve buğday) birleşince nerelisin sen demesi?verdiğin cevabı beğenmeyip göçmenmisin? diye sorması.
  1 -1 ... milyon dolarlik kelebek