bugün

en sevdiğim ve hayran olduğum saç rengi. sıcak ve etkileyicidir. şimdiye kadar hoşlandığım, sevdiğim, etkilendiğim... tüm kızlar bu gruba dahildir.
küçüklüğümden beri koyulaşan saçım sayesinde sanıyorum birkaç vakte kadar içinde olacağım kategori.
yeşil göz ile birlikte başarılı bir çalışma olarak karşımıza çıkıyor.
kadına en çok yakışan saç rengidir. bir numaralı kriterimdir. ikincide ise balık etli olması yerini alır.
Sen benim Kadınımsın diyebileceğim insanda vazgeçilmez kriterimdir, 14 yaşımdan beri hayatıma kısa veya uzun süreli olarak sadece kumral kadınları soktum, ve ölene kadar da böyle olucak.
Türkiye'de erkek kısmında az bulunan (saç ve ten) buna rağmen kızlarca rağbet görmeyen genelde yalnız takılan sakalı uzadığında boz olan (sarı siyah kızıl beyaz karışık) 1. 70- 1. 88 boy ortalamasına sahip azınlık topluluk. (Muhtemelen Kelt ya da italyan kökenliler zaten (bkz: galatlar) (bkz: cenevizler)
bu konu hakkında çok fazla bilgi kirliliği var, öyle ki koyu kahverengi saçlılara bile kumral diyen değişikler var. bende bu konuda bir kumral olarak net bir açıklama yapmak istedim. kumral dediğiniz saç rengi koyu sarı ile açık kahverengi arasında yer alan bir renk yelpazesine sahiptir. açık kumral denilen kişiler koyu sarıdan biraz koyudur o kadar, koyu kumral ise kumralların en kahverengi tonlara sahip olanıdır desek yeridir. her kumralın ortak bir özelliği vardır o da ister güneş ışığı veya başka bir ışık kaynağı altında saçlarındaki sarı tonları görürsünüz, tabi sarı dedim diye de açık sarı beklemeyin !
çoğu kumral bebekliğinde ve çocukluğunda sarışındır genelde. şahsen ben doğduğumda koyu sarı saçlara sahipmişim. babamda doğduğunda sap sarı saçlara sahipmiş ancak yaş ilerleyince saçları koyulaşmış.
birini kumral olduğu nasıl anlaşılır derseniz ise ister güneş olur veya herhangi bir ışık kaynağı olur. ışık altında saçlarına bakın eğer koyu sarı/çok açık kahverengi tonlar görebiliyorsanız o kişi kumraldır zaten.
Açık olanı kızıla çalabilir. Koyu olanı makbuldür *
Yaşar'dan "kumralım" şarkısıyla düşürebileceğiniz insan tipidir. Oyş
(bkz: kumralım)