1. ?.
  izmir bornovada bulunan metronun hemen yukarısı olarak tanımlanan eğlence merkezidir. birbiri ardına dizilmiş kafeler ve barlar günün her saati dopdolu ve kıpır kıpırdır. tüm bunların dışında taksi durağının hemen yanında gerçekten bir küçük park vardır. orası da dört mevsim her an insanlarla dolu bir tür açık hava barı görevi yapmaktadır. her üniversite öğrencisinin bir hayatının bir dönemini geçirmesi gerektiğine inandığım özgürlük ve rahatlık bölgesi.
  1 ... hesmeralda
 2. ?.
  lise zamanlarımızda okuldan kaçıp civarında bulunan "teras" kafeye giderek kağıt oynadığımız, yine "teras"ın altındaki fırından gevrek ve çevredeki tekel bayiden bira aldığımız, bilardo salonlarında bilardo oynadığımız park. şimdilerde ise civarda şahane döner yapan bir dönerci mevcut, gidip görülesidir...
  ... stalker
 3. 1.
  adı küçük olmasına rağmen kendisi büyük olan, insanları çeşit çeşit olmakla birlikte yakınlarında deniz olmadığı için çok fazla hans-o barındırmayan, Ege Üniversitesi'ne olan yakınlığından ötürü gençliğin inzivaya çekilmeden mutlaka uğradığı fakat gece 01:00 - 02:00'den sonra çok da tekin olduğu söylenemeyecek, söylense bile lafta kalabilecek bir ortamdır, hayattır, dünyadır, özgürlüktür, mutluluktur, dostluktur, geyiktir ve hatta bilimum iskambil oyunlarının dergahıdır. kumar yoktur, eğlence vardır. legaldir. liberaldir. radikaldir. empasıyla, nolitasıyla, adalyasıyla, kahve bahanesiyle sıcaktır, sevecendir.

  (bkz: empas)
  ... emreuylas
 4. 2.
  yan yana dizili klonlanmış kafeleri, gece gündüz eksik olmayan çiğ köftecisi, midyecisi, kavga gürültüsü ve her daim açık tekel bayileriyle bornovada öğrenci milletinin vazgeçemediği mekanlardan biridir.
  ... soulatabyss
 5. 3.
  izmir de ilk duyduğumda park sandığım gittiğimde sadece güzel olmayan kafelerin oluşturduğu bornova için yeterli bir mekan.
  -1 ... espressivo
 6. 4.
  parkı kaldırılmış küçük parkımız... *
  -1 ... nobrankisi
 7. 5.
  bornovada hakkaten minik bir park. sabah yakındaki pastaneden bişeyler alınıp kahvaltı edilebilir ancak hayvan gibi yerseniz garip karsılanıyo ama guzel bir yer ayrıca bir de buyuk park var yakınlarda..
  ... jewel
 8. 6.
  (bkz: universite)
  (bkz: sutlu kasarli)
  3 ... 6.4.r.1.$.h
 9. 7.
  açık hava barımızdı kaldırılmadan önce! küçük parkta muhabbetler edilir, biralar içilir, istikamet ooze yada dungeon! ne güzel günlerdi be!
  2 ... nobran ne ya
 10. 8.
  parkın yerine beton zemin yapmıslar. artık eski sıcaklığı olmasa da yinede buluşma mekanı olma özelliğini halen korumaktadır küçükpark. akın akın heryönden gelen genç kalabalık yine burda yapar eğlence planlarını.
  ... karamellikek