bugün

şu sıralar incicaps te başlamış solcularla dalga geçme akımı. sağcı kardeşlerimizi bekleriz.

http://www.incicaps.com/b...1k-Solcu-Ak%C4%B1m%C4%B1/
nihayet birileri artık bu kronik hastalar ile ilgili de içerik üretmeye başladı. ulan adamların ülkeye tek bir faydası yok ama lafa geldi mi en çağdaş, modern, aydın insanlar da onlar. kronik vakalar sizi.
allah yardımcısı olsun bunların. tek bildikleri vatan millet düşmanlığı.
toplumsal refahın ilk madde olduğu bu sosyalizm denen illette ne yazık ki ülkemizde tam terzi işleniyor. Toplumsal refah ve düzen sıfır. Solcular ellerinden geldiğince meydanlara inip olay çıkartmaya esnaf dükkanlarını taşlamaya bayılıyorlar.
arada bir atamızın kemiklerini sızlatan solcudur.
Benim o kişi , kroniklesti artık. Nereye gitsem solcuyum , kiminle konuşsan solcuyum. Yok yobazlasamiyorum. illa hakkın yanında olacağım. Sahi bir de dönek , kaypak çıkarcı sağcılar vardı demi ?
Temel özellikleri:
hükumeti eleştirmek
çamur atmak
olay çıkartmak
halkın huzurunu bozmak
terörizmi ve anarşiyi desteklemek.

işte bu solcu arkadaşlarımız için bunlar günümüzün modası ve her şeyi şakadan ibaret sanıyorlar, gerçek dünyada yaşamadıklarını düşünüyorlar galiba o yüzden bu kadar rahatlar, düşünmeden hareket edebiliyorlar.
Solcuların temel özellikleri de sürekli eleştirmelerine rağmen, kendilerine gelen en ufak bir eleştiriyi çığ gibi büyütebiliyorlar. Hani sözde özgürlükçü bunlar ama başkalarının eleştirilerine en ufak saygı duymuyorlar. Bunlarda kronik solcu özelliklerinden bir tanesi.
Kronik problem yaşayan arabalar gibiler. Derhal geri çağrılıp solculuk nasıl oluyor öğretilmeli ve bilgileri düzenlenmelidir. Bizimkilerin anladığı solculuk terör estirmek ülkeyi sevmemek üzerine kurulu
Eş-dost muhabbetlerinde dünyayı eşitlerken; yaşantılarında hiçbir eşitsizlikten kaçamadıklarını esefle izlediğim ülkem insanlarıdır.
Devletimiz mükemmel olsa neye saldıracaklar merak ediyorum dua etsinler eleştirecek şeyleri var onlar içinde çene ve parmak egzersizi oluyor. Ben devletin bu kadar kötülendiği dönem görmedim tarihte de duymadım. ak Parti düşmanlığından ne hale gelmişler acınası gerçekten. Ülkeye hizmet eden partiye ağır eleştiriler yapmak insan işi değil kesinlikle.
Yobaz solcu.
Ülkenin çözmesi gereken 2. büyük sorunu. Bunu bitirmek anlamında söylemiyorum solculara gerçekten sosyalizmi öğretmeliyiz örneğin hak ararken kaos çıkartmak yerine hakkını adam gibi aramayı öğretmeliyiz. Ülkenin çıkarlarını korumayı öğretmeliyiz
Tehlikeli bi okadar da hain ve kalleştirler her an davasına ihanet edebilirler
(bkz: davasında ihanet eden insan Ertuğrul kürkçü)
Hastalıklı bir beyne sahiptirler.
Ülkesini beğenmez eleştirir polisi taşlar devletin yönetim anlayışı gıcığına gider. Ama gel gör ki bu ülkede yaşıyor ülkenin ekmeğini yiyor. Yardım istediğinde polisi çağırıyor onu devletin yasaları koruyor. Bunlara anlam veremiyorsunuz işte büyük bir ikilem deler. Solcuları anlamaya çalışmayın o kara deliğe bizde girebiliriz.
Devletin her gelişim sürecini eleştirir. 1 yıl devlet bir şey yapmasa medyada gündeme gelmese kan kaybından ölür bu kadar net. Devleti eleştirmek için yaşıyorlar. sırf bu yüzden bile ak partiye teşekkür etmeliler. Kendilerini yaşattıkları için
ülkeyi beğenmeyip, polise taş atıyorlarmış, ülke zaten çok güzel, işsizlik yok denecek seviyede kişi başına düşen milli gelir 50.000 dolar, işsizlik maaşı da var sağlık hizmetleri de bedava. üstelik ulaşım da bedava, ev fiyatları sudan ucuz kirayı veremiyecem sokakta kalacam derdi yok mis. neyi eleştiriyorsa bu adamlar ve polis o kadar iyidir ki işkenceyle kimseyi öldürmez, öğrencileri köşe başlarında sopayla dövemez, gaz sıkıp kimsenin huzurunu bozmaz. polis gaza boğduğu sokakta camdan çıkıp bebek var gaz sıkmayın diyen kadına sikerim senin bebeğini demez, zaten polis öğrenci dostudur, farklı kimliklere sonuna kadar saygılıdır, asla kimseye şiddet uygulamaz gerekirse de amirlerine bu konuda direnir, kültürlüdür de aynı zamanda, kendisine taş atılsa bile güler geçer bilir ki hayvan gibi zırhı vardır kendisine bir şey olmayacaktır, tatlı dille eylemcileri uyarır canım benim. böyle şeker gibi harika bir şeydir ama solcu buna rağmen hiçbir şeyi beğenmez bu harika ülkede neyi eleştirebilirsiniz ki zaten. bu solcu eleştirecem ayağına devletin ve polisin ne bok olduğunu görmeyen veya görmezlikten gelen olaylara tek taraflı bakan faşistlereydi.

bu da sola: sol'un bugüne kadar yaptığı en büyük hata, türkiye'de sol olmaktır. üniversitede felan görüyorum bu insanları yok işçi sınıfı yok halk bir sürü boş laf. hangi sınıf amk, hangi halk hangi devrim? bilmesek yutturacaklar da... sanayide de çalıştım, gerçek yüzlerine gördüm bu insanların alayı işçi arkadaşının kuyusunu kazıp patronun gözüne girmeye çalışan, alacağı yeni araba için bankalara yalvaran, evine saçma sapan eşyalar alıp akrabalarına hava basan dedikocu kalitesiz, cahil kimseyi düşünmeyen, yalancı ve alçak kimseler, kendinden alçak gördüğü 15 yaşındaki çırağa bile her türlü aşağılamayı işkenceyi reva görür bu insan müsveddeleri. gidin bir kendinizi dinleyin bu adamlardan gidin bu adamların kadınlara bakış açısını görün, gidin o adamların cahilliklerene şahit olun kaç saniye dayanabilirsiniz merak ediyorum. bu adama git eşitiz patron felan yok de ben niye çırakla eşit olcam yeha der çırağı ''ezemiyorsak niye ustayız amk?'' mantıkları kısaca böyledir. böyle bir irin için mi savaşıyorsun, sana ne oluyor amk git okulunu bitir bin şu eşeklerin tepesine sane ne lan. hala sosyalizmle sana asla destek vermeyecek işçilerle vakit kaybediyorsun? kaç can bu uğurda boş yere gitti, cepheydi zart zurttu, insanları kandırdı, boş eylemler yaptırıldı bir çok genç okulunu bitiremedi hapislerde çürüdü, farkındalık yaratabilecek, kitleleleri peşin sürükleyebilek onlarca isim bir bir yok oldu sonuç ne koca bir hiç, olmayacak işlerle uğraştınız. faşizmle mücadele dediniz ama sizin asıl hedefiniz olan işçi sınıfı faşistin kralıydı soma'da akp gibi neolirabel bir partinin seçim kazanması, size cevap olmadı mı? gerçekler hep böyleydi ve böyle de olacak.

konudan biraz sapıyorum, peki asıl sorun ne, işçi sınıfıyla ilintisi olmayan sol neden ayakta?
Türkiye'nin asıl sorunu birçok farklı görüşün, inancın etnik grubun bir arada yaşamasıdır. Bu gruplardan halice büyüğü olan sunni türk kimliği devlet idolojisi gereği koruma altına alınmışken diğerleri, tam olarak bıçak sırtındadır. her an yok edilme tehlikesiyle karşı karşıya olan ve zaman zaman kıyımdan da geçen farklı kimlikler eğilimsel olarak sola yaklaşıyor, yanlış olan şey burada başlıyor. farklı gruplar daha gerçekçi bir yaklaşımla, kendi siyasi ve fiziksel savunmalarını hızla hazırlamalı. gerekiyorsa diğer kimliklerle kartelleşerek var oluş mücadelelerini vermelidirler. bu direniş, hiçbir birey sosyal alanda, kamu alanında, baskın kültürde ateist, eşcinsel, kürt, alevi, müslüman olmaynan(agostik deist vs) süryani ermeni, rum, musevi, hristiyan olduğu için ayrıma tabi tutulmayana, her birey kendini güvende hissedebilene kadar bir başka değişle bu sistem değişinceye kadar devam etmelidir.
kronik sol...ben bunu bu bağlamda incelemenin yanlış olduğunu düşünüyorum. buna "popüler" sol demenin daha doğru olacağı kanaatindeyim.
Ülke adına olan her gelişmeye karşılar. Sanki devlet baş düşmanlarıymış gibi, bunlar yaşlandıklarında anlayacaklar gençken hata yaptıklarını, sadece iyiliklerini isteyen devlete karşı çıktıklarını iş işten geçmiş olacak. insan gibi yaşıyoruz şurada ülkeyi karıştırmanın ne alemi var.
68 kuşağığının solcuları kaldı mı hayır çok az bir kesim gerçek solculuğun içine ettiler.
görsel
Ülkeyi beğenmez en negatif yerden konuya yaklaşır ve her başlıkta olduğu gibi ak parti düşmanlığı yapar. Sürekli ufak tefek şeylerden büyük olaylar çıkartmaya çalışır. Adam illaki ülkenin bir eksiğini bulacak. Sen gel yap madem o eksiği solcu kardeşim
Ülkede bir hayvan salgını çıksa bunun için ülkeye böcek salsalar. O böcekler ülkeye yarar sağlayacağı için bunu ak parti yapacağı için muhtemelen böcekler solcuların gözünde terörist faşist olacaktır. Tam olarak böyle
kendini dahi sanar ve her girdiği ortamda insanları bozma çabası güder. sinek boku kadar beyinleri vardır. azınlık kaldıkları yerde sesleri çıkmaz. çoğunluk olursa karşı tarafı ezmeye çalışırlar.

haa bide slogan atışları var ilahi söyler gibi.
güldürür.