1. 1.
  ruhsal ya da fiziksel olarak baş gösteren bozukluk, bunalım.
  (bkz: yoksunluk krizi)
  (bkz: kıskançlık krizi)
  (bkz: alp krizi)
  ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  kriz kelimesi çince yazıldığında iki harften oluşmaktadır. bu harflerden birincisi tehlikeyi diğeri fırsatı ifade eder.
  ... kapaparantez
 3. 3.
  Beknelilmeyen ve onceden sezilemeyen isletmeleri zor durumda birakan gerilim durumlarina genel olarak verilen addir.
  ... helyum
 4. 4.
  henry kissenger'in 1973 arap israil savaşı ve vietnam'da kalan amerikalıların tahliyesi sırasında dünya liderleri ve büyükelçileriyle yaptığı telefon görüşmelerinin dökümanından oluşan kitaptır. kitap için gerekli düzenlemeleri dr. condoleezza rice yapmıştır.
  ... bohemian rhapsody
 5. 5.
  Kriz kelimesi Çince yazıldığında iki harften oluşmakta; bu harflerin biri tehlikeyi, diğeri ise fırsatı temsil etmektedir.

  (bkz: John F Kennedy)
  -1 ... purplepain
 6. 6.
  enseye inen tokat gibi olup nasıl geldiği belli olmayan fakar gidişi hiç de düzgün olmayan durum, maddi ve manevi olarak ikiye ayırırsak her ikisininde zararı büyük olup altından kalkmak çok zordur.
  ... efe misin
 7. 7.
  Türkiyede ekonomik olarak hissedilen ve doğan grubunun ateşe körükle gitme misali, abarttığı ve dahada büyüttüğü buhran.
  ... kariyerli
 8. 7.
  türkiye'de olmayan şey. cahide, black falan neredeyse her gece dolu. istinye park'ta louis vuitton, gap, armani falan neden kapanmadı? demek ki alış veriş yapanlar var. ben yapıyorum mesela*.
  4 -34 ... peniselin
 9. 8.
  Vodafone Türkiye'de işten çıkarma krizi

  iletişim devi Türkiye'de toplu işten çıkarma kararı aldı. Çalışanlar panikte, binaya çok sayıda ambulans geldi. Personeli sakinleştirmek için ilaç dağıtılıyor.

  Vodafone Türkiye merkez binasında toplu işten çıkarma kararı nedeniyle büyük panik yaşanıyor.

  HaberTürk'te yer alan habere göre, ambulanslar peş peşe binaya girerken, bir haftadır sinir harbi yaşanan binada gerilim zirveye tırmandı. içeriden aldığımız bilgilere göre, çalışanlara Passiflora isimli sakinleştirici dağıtılmış, toplantı odalarının kullanılması yasaklanmış ve dışarıdan girişlere izin verilmiyormuş. Ayrıca flash bellek kullanılması da iki gündür yasaklanmış durumda.

  KAÇ KiŞi ÇIKARILACAK?

  Şirketin basın ve halkla ilişkiler birimi toplu işten çıkarma iddialarını yalanlarken, yönetimin Maslaktaki merkez binadan 180, Mecidiyeköydeki binadan ise 80 kişiyi çıkaracağı öne sürülüyor. Bir üst düzey yöneticiden gelen bilgiler ise bu rakamın 600e yaklaşacağı yönünde

  BiR HAFTADIR BiLiNiYORDU

  Bir haftadır işten çıkarma söylentileriyle moralleri bozulan çalışanların ise şu an gergin bir şekilde bekleyişte olduğu belirtiliyor.

  Telsimi satın alarak Türkiye pazarına giren ingiliz GSM devi Vodafone 2008 yılını son aylarında Danone Türkiye Genel Müdürü Serpil Timuray CEO olarak atanmıştı. Timurayın gelmesinden sonra üst yönetimde başlayan değişimin şimdi alt kadrolara sıçradığı ifade ediliyor.

  Bu arada, şirket TMSF yönetimindeyken bile abone sayısını artırmak için büyük çaba harcayan genç kadronun da çıkarılacak listesinde olduğu öne sürülüyor.

  Saat 15.17 itibarıyla binan önünde büyük bir sesizlik var. Katlardaki güvenlik görevlilerinin sayısı artırıldı.

  Mecidiyeköy binasındaki çalışanlarda da tedirginlik sürüyor...

  Şu anda üst yönetim çalışanlara gönderilmek üzere bir metin hazırlıyor. Bu metin mail olarak tüm çalışanlara gönderilecek.

  iŞTEN ÇIKARILAN VODAFONE iŞÇiLERi GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

  Vodafone GSM şirketinin Mecidiyeköy'deki binasında işten çıkarılan işçiler gözyaşlarını tutamadı.

  işten çıkarıldıklarını öğrenen Vodafone çalışanları Mecidiyeköy'deki bina önünde toplandı. işlerini kaybeden işçilerin hayli üzgün oldukları gözlenirken, bazılarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

  Birbirlerine sarılarak destek olmaya çalışan işçilerin, olayın şaşkınlığını yaşadıkları gözlendi.

  VODAFONE DOĞRULADI

  Haberin hemen ardından şirket bir açıklama yaparak toplu işten çıkarma kararını doğruladı. Yapılan yazılı açıklamada, Vodafone Türkiye'nin birçok alanda yeniden yapılanma çalışmalarına odaklandığı, icra Kurulu Başkanı Serpil Timurayın önderliğinde uygulanacak yeni stratejiyle sektördeki pozisyonunun güçlendirileceği belirtildi.

  Vodafone Türkiyeden ayrılan çalışan sayısına dair sözü edilen rakamların gerçekleri yansıtmadığını belirten şirket yetkililere kesin rakam konusunda bilgi vermekten kaçınıyor. Kapatılan pozisyonlar da sır gibi saklanıyor.

  işte Vodafone'den yapılan açıklama: "Güçlü yatırımlarla devam ettiğimiz 2009 yılı Vodafone Türkiye için yeni bir döneme işaret ediyor. Türkiye GSM sektöründe iddialı ve kalıcı bir oyuncu olarak, kullanıcılarımıza en iyi, en kaliteli hizmeti sunmak için verimliliğe, kaynaklarımızı doğru kullanmaya ve uzmanlık alanlarımıza yoğunlaşmaya odaklanıyoruz.

  Sürdürülebilir başarının, varlığımızı yüksek performanslı bir organizasyon yapısı ve en etkin insan kaynağıyla devam ettirmekten geçtiği bilinciyle, organizasyon yapımızda gerekli değişiklikleri hayata geçiriyor, her kademede verimliliği artırıcı adımlar atıyoruz.

  Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere yalın ve hızlı hareket eden bir organizasyon yapısına geçiş için yürütülen reorganizasyon çalışmalarımız çerçevesinde bazı pozisyonlarımızı kapatıyoruz. Yollarımızı ayırdığımız çalışanlarımıza tüm yasal haklarının yanı sıra, kendi alanlarında değerli arkadaşlarımızın niteliklerine uygun işi, kısa zamanda bulabilmeleri için şirket olarak kendilerine profesyonel kariyer destek hizmeti (outplacement) sunuyoruz. Gerek kendi nitelikleri, gerekse bu destekle en uygun işi en kısa zamanda bulabileceklerine yürekten inanıyor, şimdiye kadar yaptıkları katkılar için kendilerine teşekkür ediyoruz."

  http://finans.mynet.com/n...art2009&type=anasayfa
  ... karanlik lord
 10. 9.
  dünyayı sarsan olay. şuan itibariyle genarel motors iflasını bildirdi. borsa dibe çöktü, döviz uçuyor.
  ... yagmurdamlasi