bugün

bu hafta lunaparka gitmemeliler. çünkü lunapark bu hafta koçlar için tehlikeli.
Burcumdur. Egoist diyolar bize. öyle mi ? Yok yahu.
burçlar yalandır. burçlar evrenin dünya merkezli olduğuna inanır fakat gerçekler öyle değildir. saçma sapan bir daldır
Egoları tavan olan burçlardır.

Bu yüzden ilkbaharların gelişini hiç sevmedim ben...
Bu burcun insanları merhametli oluyor gerçekten.
Egoist, kendini beğenmiş, sığ beyinli, sabit düşünceli, nettirler.
Uzak durulması gereken 2. Burcun erkekleridir, 1. ise akrep burcudur.
Bu burcun erkeklerinin %90'ından iyilik gelmez, özünde çok sinirlidirler ufacık bi kıvılcımla sinirlenebilirler, sinirlendiklerinde gözleri hiçbir şeyi görmez o an bütün yaptıklarını söylediklerini unuturlar hep kendileri haklıdır.
nefret ettiğim burçtur. kendi burcumdur. neden nefret ediyorum, çünkü beni beğenip bana burcumu soran kıza koç dediğimde kaçıyor. yahu yükselenim oğlak akrep yay ne istersen var.

arkadaş yükselen daha önemli. sırf yükselenimi sorsalar şimdi real madrid'deydim. gene alaka kuramadım. illa kuracam o alakayı bir gün. mutlaka.
Lider , inatçı , yardımsever , konuşkan , problem çozucu ve işkolikler tam anlamıyla bunlar işte.
şahsımın burcudur. ve diğer bütün burçlar gibi pek iyi pek güzel vasıflara sahip burçtur. geriye kalan bütün burçların hepsi gibi koç burcu da saçmalıktan başka bir şey değildir. gök yüzünde ki takım yıldızları insanların karakterine etki edemez hele ki geleceklerini hiç bir şekilde etki edemez. zaten takım yıldızları da eski insanların bir yanılgısından başka bir şey değildir. çünkü takım yıldızlarını oluşturan yıldızlar bir arada bile bulunmaz aralarında binlerce ışık yılı vardır. sadece konumları gereği biz onlar yan yana duruyormuş gibi görürüz.
erkeği de kadını da seksin hakkını verir. ben koç burcu kadınıyla yattığımda aldığım zevki almadım bir başkasıyla.
(bkz: sen kime yalancı diyosun)

Dürüstlerdir. Valla ben öyleyim. Bir çay içebiliriz.

Edit:

(bkz: ortamlarda yengeç derim kim bilecek)

Napti bu koç size be. Yazıklar olsun. Burcumuzu saklar olduk.
Sahtekarlığın en yüksek dozu onlarda mevcuttur.
Kendilerinden başka değer verdikleri yoktur.
Yalan söylerler ve ilk önce kendileri inanırlar.

Aramızda koçlar çok sanırım.
egoist in eş anlamıdır koç burcu.
ne sahtekarlığı kalmış ne egoistliği kalmış bir burç.

senelerdir neden yalnız olduğumu şimdi anladım. ne pislik bi insanmışım lan ben.
Gotu basi ayri oynamaz,nettir.
Aslan burcu olarak yakın arkadaşlarımın mensup olduğu burç. Elbet bir aslan olamaz ama severim koçları.
yazılanlara bakılacak olursa güzel şeyler yapmışız ki insanlar bizden nefret ediyorlar.
Geçen bir kız arkadaşla bir yerleree otururken mekanda 3 4 kız kankası ile denk geldik. Oturduk neyse aynı masada 5 kız bi de ben. Tanışma evreleri falan geçti baya böyle hayattan havadan sudan kendimizden konuşuyoruz. Biri sordu :

-ya senin burcun ne kendinden çok emin konuşuyorsun bak..
+pek ilgimi ve merakımı çekmese de kol burcuyum. Ama nedir ne değildir ilgilenmiyorum.
-yok daha neler. Ya doğruyu söyle terası falan misin?
+niye yalan söyliyim daha dün doğum günümdü koç olmak çok mu zor aylık aidatla mı olunuyor neyine inanmıyonuz bunun?
-ya koç deme bana yaa.

Tüm kızlar şöyle bi ters bakmaya başladı. Biraz tiksinir gibi biraz da 'ulan okuduklarıma bakarsak tiksinç tipler bunlar, ama karşıdaki çocuk sence de çok tatlı değil mi, bir koça aşık olmak istemiyorum yaa' bakışlarıydı.

Valla kim ne bok yediyse hep bi korkuyor kızlar. Neymiş lan bizim olayımız hala anlamadım. Çok inatçı olmak nefret edilmek için bir sebep mi amk hep aynı muhabbet.
Yazılanlara bakıcak olursak yapılmaması gereken ne kadar güzel sey varsa yapmısız ki insanlar bizden nefret ediyor.
insanlar, nefret ediyo musunuz bizden? Nası iyi mi böyle? :d
Bu yazıda çok ayrıntılı anlatacağım burçtur. Başlıyorum.

Koç, zodyak’ın ilk burcudur. Astrolojik olarak yeni yılın başangıcını ve dünya zamanındaki gece ve gündüzün eşitliğini gösterir. Yaklaşk olarak 21 mart’ta güneşin koç burcuna girişi ilkbaharın uyanışını simgeler ve doğadaki ilk uyanış enerjisini 20 nisan’a kadar sürdürür.

Koç, burçlar âleminin ilk takım yıldızıdır. Güneş bu burçtayken doğanlar sonsuz fiziksel ve ruhsal enerjileri sayesinde hayata renk katarlar. Bu burcun insanları gayretli, hareketli, güler yüzlü, bir o kadar da öfkeli, sabırsız ve kolay vazgeçmeyen tiplerdir.

Ün ve övgü onlar için paradan daha önemli olduğundan, kendilerinden üstün kişilerle birlikte olmayı pek sevmezler.

Marka kıyafetlerden vazgeçmezler, gardıropları için bütçelerini sonsuza kadar zorlarlar. Fazla süslü detaylarla bezenmiş, titizlikle seçilmiş giyim tarzlarıyla kendi stillerini oluştururlar. Ciddi tarzlarını koruma uğruna o kadar abartabilirler ki, hareket kabiliyetlerini kısıtlayacak kadar resmi giyinenlere sık rastlanır. Son moda ve yeni çıkan tüm ürünleri Koçlar’ın üzerinde görebilirsiniz.

Onları gülümserken görmek çok zor sayılabilir. Yüzlerinin şekli Koç burcu sembolündeki gibi “A” "T" şekli ile belirginlik kazanır. Koç insanlarının yüzleri normalden daha renklidir. Kararlı ve keskin çizgili yüzleri vardır. Çok ender olarak yumuşak ve belirsiz hatlara sahip olurlar. Kaşlar, çene (güçlü görüntülü ama dar ve ileri doğru uzanmış) ve burun (büyükçe) ön plandadır. Bayan Koçlar kaşlarını aldırıp şekillendirebilirler ama erkek Koçlarda kaşların gürlüğü dikkat çeker. Başlarında veya yüzlerinde bir ben veya iz bulunabilir. Hayatı boyunca yüzünü korumalıdır, bir kaza anında ilk yüz bölgesinden yaralanmalar geçirebilir. Koç etkisi ağır basıyorsa, gözler küçüktür, yeşil veya ela olabilir ve etrafı araştırır gibi sürekli çok uzaklara bakar bir şekilde hareket halindedir. Parlak, uçuşan ve Güneş vurduğu zaman kızıla çalan gür saçları ile etrafı kolayca etkilerler.

Uzun boylu ve atılgan görünüşlerinin yanı sıra, zihinleri gibi hareketleri de çabuk ve güçlüdür. Paldır küldür kapılardan geçerken, arkalarında ve önlerinde kim var, kim yok, umurlarında değildir. Aceleci ve büyük adımlarıyla yürürlerken ve konuşurlarken, gövdeleri hafifçe öne doğru eğik, başları ise ilerdedir. Öne doğru eğik yürümeleri ileri yaşlarda sırt problemlerine sebep verecektir. Bu nedenle dik durmayı öğrenmeleri çok önemlidir. Kemik yapılan güçlüdür. Koç burcunun son 10 günlük diliminde doğan Koçların bacakları genelde daha uzundur. Mars'ın sembolize ettiği enerjileri bacaklarının ve kollarının gücüne yansımıştır. Venüs, Jüpiter, Güneş etkisi olmadıkça fazla kilolu olmazlar. Hem erkek, hem kadın Koçlar geniş omuzludurlar. Genelde kaslı, erkeksi bir vücut yapışı daha belirginleşir.

Koçlar, zeki ve çabuk kavrayabilen kişilerdir. Organizasyon yetenekleri son derece gelişmiştir. Çevrelerindeki insanları, ulaşılması zor hedeflere yönelten bir öncüdür. Kuvvetli inançları, ikiyüzlülük ve ihtirasla karışmamıştır. Nadiren büyük servete sahip olur. Bir koç insanının parasını, eşyalarını, rahatlıkla kullanabilirsiniz. insanları mutlu etmekten hoşlanır ve yapılan iyiliği, kendisine geri döneceğini bilir. Koç burcu insanları, ön planda olmayı sever. Her zaman dikkat çekmeli ve beğenilmelidirler. Karşılarına kendilerinden daha üstün birisi çıktığında bu durumdan hiç hoşlanmazlar ve hemen onların kusurlarını, hatalarını bulmaya çalışırlar, imrendikleri ve kendilerinden üstün buldukları insanları pek sevmezler. Kendilerinden daha çok beğenilen birinin çıkması, onlar için büyük bir bozgundur. için için bu kişiyi beğenir, takdir eder fakat çok kıskanırlar. Hele o kişi bu özellikler sayesinde başarıya ulaşmış veya ünlü olmuşsa bu durum hoşlarına gitmez.

ileriyi görürler fakat en belirgin hataları, çok aceleci olmalarıdır. Sabırsızlıkları yüzünden kaçırdıkları bir çok fırsat olabilir. Koç burcunun metali demirdir. Demirin bükülmez gücü olarak kendisini gösterir. içtenlik ve dürüstlük Koç burcunun özelliklerindendir. Herkesi kendileri gibi zannettikleri için de birçok defa hayal kırıklığına uğrarlar, ancak kin gütmezler.

Temiz kalpli, iyi niyetli ve dürüst olan Koç burcu insanları, uğurlu taşları pırlanta kadar da saftır. Karşılaştıkları zorluklara büyük bir kuvvetle direnirler. Ancak saf karbon olan pırlanta, nasıl yüksek ateşte yanıp kül oluyorsa, bu burçta doğanları da hiddet, öfke ve kıskançlık ateşi mahvedebilir. Gazete okurken herhangi bir habere ya da televizyon seyrederken bir programa kolaylıkla sinirlenebilir ve birden parlayabilirler. Küçük olaylar karşısında bile ağızlarına geleni söylerler. Ancak öfkeleri geçince yaptıklarından pişman olur ve olanları çabucak unuturlar. Hatta düşünmeden söyledikleri, aslında söylemek istemedikleri sözlerini karşı taraf hâlâ hatırlıyorsa şaşırır, gücenirler. Kendisine bir fırsat verilirse öfke içinde yaptığı korkunç tehditlere bakmadan, en kötü düşmanından bile özür dileyebilirler.

Koç insanlarının hayal güçleri geniştir. Enerjilerini bu yönde harcayan Koçlar orijinal, kimsenin düşünmediği işlere el atarlar. Koçlar’ın eğlenceli bir hayatları vardır. Pozitif ve dışa dönük doğaları onların daha fazla eğlenmesini sağlar. Güçlü hayalleri, neşeli tavırları ve olayların ilginç taraflarını görebilme güçleri sayesinde etrafındaki insanları kolaylıkla eğlendirebilirler. Kendi fikirlerini açıklarken ya da bir konu hakkında fikir yürütürken hem kendileri, hem de karşısındakiler büyük bir keyif alır.

Herkes kadar bir Koç da paradan hoşlanır, ancak övgü ve ünden daha çok haz duyar. Para ile şan-şeref arasında bir seçim yapmasını isterseniz o daima şan ve şerefi seçecektir. Kendileriyle fazla ilgili olduklarından, başkaları hakkında bir şey merak etmezler, dedikodu yapmaya hiç vakitleri yoktur. Diğer insanların sırları, davranışları ve niyetleri ile uğraşmak onların işi değildir. Her zaman kendisi ve kendi planları hakkında konuşmaktan hoşlanırlar. Başkalarının özel hayatı Koçları ilgilendirmez.

Burçlar kuşağında koşturan Güneş her gün 1° ilerler. Her burç yaklaşık otuz gün sürer. Otuz günlük parçaları, on günlük devreler halinde incelediğinizde, kişiliğinizin ana temalarını anlayabilirsiniz. Koç’un ilk on gününde doğduysanız, Koç’un özelliklerini yoğun taşıyacaksınız. Eğer doğum tarihiniz ikinci on güne rastlıyorsa, Ateş grubunda sıralamada Koç’tan sonraki Aslan’ın özelliklerini de yansıtacaksınız. Son on gün içinde doğduysanız Ateş’in üçüncü burcu Yay’ın karakteristik davranışlarını sergileyeceksiniz.

21 Mart – 31 Mart

Tam bir Koç. Mars hâkimiyeti baskındır.

Koç burcunun ilk on gününde dünyaya gelen kişiler, savaşçı, kolay kolay yılmayan, yerinde duramayan, atılgan ve cesur kişilerdir. Kendilerini etraflarındakilere kanıtlayabilmek ve beğenilmek için uğraşırlar.

Nisan- 10 Nisan

Koç özellikleri Aslan’ın gururu ile birleşmeye başlar, Mars kadar Güneş de egemendir.

Doğum günleri ikinci on güne denk gelen kişiler kararlı ve planlı bir tutum sergilerler. insanları rahatlıkla örgütleyebilirler. Bir aslan gibi sağlam bir iradeye ve fiziksel güce sahiptirler. Maceradan ve heyecandan çok hoşlanırlar. Kendilerini tıpkı masallardaki “Aslan Kral” gibi ormanın tek hâkimi sanıp, herkesten üstün olduklarına inanırlar.

11 Nisan- 20 Nisan

Koç özellikleri Yay’ın filozofluğu ile değişime uğrar. Mars kadar Jüpiter de söz sahibi olur.

Üçüncü on günlük parçada doğanlar kendilerini kültür ve entelektüel açıdan doyurmaya çalışırlar. Her türlü yeni bilgiye açıktırlar. Sosyal çalışmalarla ilgilendiklerinden diğer Koçlara göre daha az kendini beğenmiştirler.

Koç kadınları, aklına geleni olduğu gibi söyler ama asla yumuşak başlı değildir. Eğer kışkırtılırsa şiddet yanlısı oluverirler.

Koç kadını, son derece tutkulu, cazibeli, akıllı, neşeli, yaşam dolu ve sıcakkanlıdır. Her zaman etrafında birçok erkek olur. Beğenilmek, istenilmek ona oldukça zevk verir. Etrafında ne kadar hayranı olursa o kadar mutludur. Çok beğenilen bir insan olsa da kendisine o kadar güvenmez, hep kusurları olduğunu düşünür. Kendi ilgi alanlarının peşinde koşar. Bir aile kurmak, çocuk doğurmak yerine, iş hayatında başarılı olmayı tercih eder. Sürekli hareket halindedir. Sosyal hayatları yoğundur. Kendini ve başkalarını örgütler. Yanındaki insanlara yardım etmekten zevk alır. Vefakârdır, arkadaşlarının önemli günlerinde hep yanlarındadır. Kendi fikrinin alınması ona haz verir. Koç burcu erkeği gibi, o da macera sever ve coşkuludur.

iyi bir anne ve ideal bir eş olabilir. Sadece acı çekerse öfkelenip bencilleşir ve hırçınlaşır. Koç burcunda doğan kadınlar sevgiye çok önem verirler. Koç kadını için çocukların yeri çok özeldir. Çocuklarla iyi geçinir. Onlara büyülü bir dünya yaratır. Diğer annelerden farklı olarak her ağladıklarında yanlarına koşup kucaklarına almayacak, her durumda onlara kol kanat germeyip kendi başlarının çaresine bakmalarını ister. Çocuklarını doğru bir şekilde yetiştirmeyi kendisine iş edinir ve ideallerini onlar üzerinde gerçekleştirmek ister.

Cazibe ve savaş temsilcisi Koçların vücutları sağlam, kuvvetli, her türlü spora müsaittir. Spor yaparak üzerlerindeki fazla enerjiyi olumlu bir şekilde harcarlar.

Mars’ı kuvvetli tipik bir Koç burcu erkeği, coşkuludur ve inanılmaz enerjik bir yapısı vardır. Sevimli, konuşkan, aynı zamanda hiddetli ve kendi fikirleri konusunda inatçıdır.

Her şeyden önce kendi fikirlerinin, düşünce ve sözlerinin doğru olduğuna inanır. Aksini ispatlamamız da o hâlâ kendisinin haklı olduğunu düşünür. Ayrıca karşısındakilere fazla hak tanımaktan da hoşlanmaz. Buna ani öfkesi ve sabırsızlığı da katılacak olursa Koç burcu erkeğinin pek sevilmeyeceğini sanırsınız. Halbuki tam aksine, bu burcun erkeği çok cana yakın olur.

Bütün bunlara rağmen yükselenin etkisinin unutmamak da fayda var.
Koç burcu kadını olarak inatçı ve çok ısrarcıyım. istemediğim bi durumda olursam yanımdakileri kırabilirim. Bide çok kıskancımdır ; sevdiklerimi asla paylaşmak istemem .
Kendini beğendiği kadar kendini beğendirmeyide bilen bir burçtur.
itiraf edin, siz de seviyorsunuz koçları.

Etüt: bağırın ulan en büyük koç diye.
kesinlikle kaliteli bir burçtur. burcum diye demiyorum tabiii.
Kendim için yorum yapmam doğru olmaz ama bu burcun erkeği inanılmaz tatlı, sabırlı, düşünceli ve sadıktır. Birlikte zaman geçirmekten en keyif aldığım insanın burcudur. Yıllar geçer ancak dostluğu, can yoldaşlığı hiç bitmez, yanındayken zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Yeri gelince eğlenceli bir arkadaş yeri gelince yaslanabilecek bir omuzdur. Hep yanınızda olsundur.*

Not: Mensubu olduğum burç diye çok övmek olmaz dedim ama, bu sefer de koç burcu erkeğine güzelleme yapmışım. Bu nedenle işbu entry tamamen subjektif yorumlar içermektedir diye belirtme zorunluluğu hissettim.
Aslanin olduğu yerde tırttır. Koc ne amk. *
güncel Önemli Başlıklar