bugün

Şu ana kadar yakalanmasam da, iki gün önce, karşı komşumun çocuk çombalak, ailece hastalanmasıyla, "Yusuf Yusuf" beklemekteyim.

Psikolojik midir bilmem, birkaç gündür hafif baş ağrım, kas ağrım ve ilginçtir bir de belli belirsiz bir baş dönmem var.

Pandemi süreci boyunca, evi Lokman hekim enstitüsüne çevirdiğimden, multivitamin, balık yağı gibi destekleri eksik etmediğinden, çift maske ile gezmeden ötürü, belki şu an covidliyim ama hafif atlatıyorum, bilmiyorum.
Eve hapsettim kendimi, giriş çıkışları kapattım.
Bakalım...
Öncelikle yakalanan herkese geçmiş olsun.
Biz ailece bunu yaşadık ve çok şükür atlattık.
6 Ay kadar önce ben, Astım hastalığı olan 69 yaşında babam ve aynı dertten müzdarip olan 63 yaşındaki annemle birlikte, Hemen hemen ayakta geçirdik bunu ve bir marazı da kalmadı üzerimizde.
Şunu söylemeliyim ki, Bu öyle lanse ettikleri gibi zombi salgını tadında bir pandemi deil.
Özellikle kronik bir ak ciğer hastalıınız yoksa, Demorolize olup karalar bağlamaya lüzum yok; Ha bağlasanız ne fayda, Anca moral bozukluunuz vücut direncinizi düşürür ve daha da zorlanırsınız bu süreçte.
Yürütülen korku kampanyasının ve yapılan algı operasyonlarının sizi esir almasına müsade etmeyin.
Elbette rakamlar ortada ve ölüm oranlarını hep birlikte gözlemliyoruz ama, Geçtiğimiz yıllardaki gribal enfeksiyonların sebebiyet verdiği söylenen ölüm oranlarına da bakarsak, Bilançolar arasında uçurum yok.
Belli ki bu sektördeki küresel sağlık baronları, aşı vesaire derken milyarlarca ve hatta trilyonlarca dolar vurgun yapacaklar ve bu süreçte kovitin girmediği ev, Bulaşmadığı insan kalmayacak net.
Gene devletler nezlinde olsa da neticede kitlesel hastalıklar bazındaki vurgunlarını klasik hastalıklar üzerinden yapan küresel sağlık mafyası (Kanser veya diyabet gibi), Bu seansta drekt olarak devletleri haraca bağlamaya karar vermiş gözüküyor.
Kurmaca olduğunu bile bile oynayacağız bu senaryoyu işte o kadar.
Tekrardan enfekte olan herkese geçmiş olsun.
Sözlüğe girerken maskeleri takalım. Dezenfektan girişte sağda.
ben yakalanmadım. hiç test de yaptırmadım şeytanın kulağına kurşun.
Yakalanmayan ulucu varsa, gelsin tebrik edeceğim denilesi uluculardır.