1. 1.
  beyin zarı.
  2 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  kabuk demektir.
  1 ... ciplak turnagagasi
 3. 3.
  dokuma bölümü bursadan çorluya taşınmaktadır. zorlu holding boşalan binayı tekstilden çok daha farklı bir biçimde değerlendirmeyi düşünmektedir.
  ... 220voltyiyenadam
 4. 4.
  Ödemelerini 30 günden 60 güne çıkartan firmadır.
  2 ... nobility
 5. 5.
  krizden sıyrılmış, türkiye'de tekelleşmenin nimetlerinden faydalanmaktadır.
  ... antiblack
 6. 6.
  beyin korteksi.
  1 ... youre still the one
 7. 7.
  bursa'da bulunan, tüpraş'dan gelen petrol türevlerini poliester'e dönüştüren tekel durumundaki bulunan devasa fabrika. şimdilerde durumu nedir nasıl bilmiyorum. zamanında 1 günlük staj deneyimim olmuştu. çok büyük ve titiz bi fabrika. üretimin olduğu kapalı kısma spor ayakkabı ile ve önlüksüz almıyorlar asla. fabrikada kim nerde, ne yapacağını çok iyi biliyor. ilk gördüğümde çok şaşırmıştım. gel gör ki bir gün dayanabildim içinde durmaya, ikinci gün gitmemiştim. çok disiplinli. orda sürekli çalışanlara allah kolaylık versin.
  4 -1 ... zall
 8. 8.
  beynin dış kısmını olusturan gri cevher tabakası dersek daha doğru olacak olan yapıdır. beyin zarı ise korteks de dahil beyni dışardan saran 3 tabakadan oluşan yapıdır(soğan zarı gibi mesela) (bkz: beyin zarı)
  2 ... drjivano
 9. 9.
  herkesin anlıyacağı biçimi kabukdur,korteks tıb terimidir. (bkz: beyin korteksi), (bkz: böbrek korteksi) gibi türevleri mevcuttur.
  1 ... cd satan isportaci adam
 10. 10.
  Bu fabrikada çalışmak isteyen/düşünen arkadaşlara rehberlik edeyim. Öncelikle avrupa ve ortadoğunun en büyük fabrikasıdır korteks, zorlu holding'e aittir. Girerken bin kere falan söylerler bunu. Merak ettiklerini yazacağım acele etme.

  Öncelikle çok merak ettiğin maaşı ne kadar değil mi? Mavi yaka, Şu an 3 aylık deneme süresince asgari ücret, deneme süresi sonrasında sendikaya üye yaptırılarak 1200 lira civarı maaş alır. Beyaz yakanın maaşları performanslarına göre belirlenir.

  insan kaynaklarının sizinle gireceği ilk mülakatta disiplin, temizlik, kaliteden taviz verilmediğini söyleyeceklerine bahse girerim. Bu 3'ü temel unsurlarıdır.

  Ama benim kanaatimi soracak olursanız korteks disiplinle değil diktatörlükle yönetilmektedir. Çalışmaya başladığınızda kendinizi nazi kampında hissedersiniz. Her gün jiletle traş olmak, cep telefonu taşımamak, yemek giriş çıkışlarında kart basmak gibi bir kafa yapısına sahipler. Giydiğiniz kıyafetlerin ütülü ve temiz olmaması ilkinde ihtar, ikincisinde yevmiye kesilmesi, üçüncüsünde iş akdi feshi sebebi sayılabilmektedir. Ayrıca giydiğiniz elbiselerin kirli olması onlara göre büyük bir işçi zaafiyeti olarak görülmekte.

  Efendim bunun adı disiplin değildir. Sayın zorlu holding ailesine mensup bir yönetici veya müdür olur da bu yazımı okursa şu ayrıntıları gözden kaçırmayacak kadar zeki insanlarında içinizde bulunduğunuzdan haberiniz olsun.

  "iş güvenlik kurallarına itaat ediniz" kısımlı yazınızdaki itaat'ı silin, riayet edin olarak değiştirin. zira kölelik sistemi kalkalı uzun zaman oldu.
  1 ... rainheart