1. 1.
  beyin zarı.
  2 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  kabuk demektir.
  1 ... ciplak turnagagasi
 3. 3.
  zorlu holding'in bir zamanlar göz bebeği olan ancak tekstil sektöründeki kriz nedeni ile git gide küçülen firma.
  ... ferrole
 4. 4.
  dokuma bölümü bursadan çorluya taşınmaktadır. zorlu holding boşalan binayı tekstilden çok daha farklı bir biçimde değerlendirmeyi düşünmektedir.
  ... 220voltyiyenadam
 5. 5.
  Ödemelerini 30 günden 60 güne çıkartan firmadır.
  2 ... nobility
 6. 6.
  krizden sıyrılmış, türkiye'de tekelleşmenin nimetlerinden faydalanmaktadır.
  ... antiblack
 7. 7.
  beyin korteksi.
  1 ... youre still the one
 8. 8.
  bursa'da bulunan, tüpraş'dan gelen petrol türevlerini poliester'e dönüştüren tekel durumundaki bulunan devasa fabrika. şimdilerde durumu nedir nasıl bilmiyorum. zamanında 1 günlük staj deneyimim olmuştu. çok büyük ve titiz bi fabrika. üretimin olduğu kapalı kısma spor ayakkabı ile ve önlüksüz almıyorlar asla. fabrikada kim nerde, ne yapacağını çok iyi biliyor. ilk gördüğümde çok şaşırmıştım. gel gör ki bir gün dayanabildim içinde durmaya, ikinci gün gitmemiştim. çok disiplinli. orda sürekli çalışanlara allah kolaylık versin.
  4 -1 ... zall
 9. 9.
  beynin dış kısmını olusturan gri cevher tabakası dersek daha doğru olacak olan yapıdır. beyin zarı ise korteks de dahil beyni dışardan saran 3 tabakadan oluşan yapıdır(soğan zarı gibi mesela) (bkz: beyin zarı)
  2 ... drjivano
 10. 10.
  herkesin anlıyacağı biçimi kabukdur,korteks tıb terimidir. (bkz: beyin korteksi), (bkz: böbrek korteksi) gibi türevleri mevcuttur.
  1 ... cd satan isportaci adam