Tekirdağ'ın aydoğdu mahallesi gibi bir yerdir çorlu sınırları içinde. bütün kötülükler tuhaflıklar onlar bunlar şunlar orada toplanmıştır. bir nevi tarlabaşıdır. soyarlar çalarlar çırparlar sizi. gitmeyin, girmeyin, gezmeyin.
kale birlik lerle saraydan çorluya giderken içinden geçtiğim mahalle. minibüsün içinde bile tedirgin oluyorum, "ulan acaba otobüsün önünü kesip soyarlar mı bizi?" diye.
insandan çok at arabası ve çalıntı mal bulunan mahalledir.
polis girmiyormuş diye duymuştum. hiç işim olmadı olmasın da zaten. çoğunlukla romanların yaşadığı mahalle.
seyir halindeki kamyondan kurbanlık koyun çalınabilen biryerdir. jipiniz varsa sakın ha geçmeyin heran arabanın önüne atı salabilirler. roman vatandaşlar var ve bu insanlar hiç anlaşma yanlısı değil.
vaktinde kore gazilerine konut yapmak için ayrılan bölgeyi çingene nüfusunun sahiplenmesi & yerleşmesiyle amacından sapan bir mahalle. adını esasında buradan alır.
müzisyenleri ile ünlü roman mahallesidir. Memleketin en hızlı klarnetçisi savaş zurnacı kore mahallelidir. Klarnetçi islam, kemancı orhan gibi ortalamanın üstünde müzisyenler yetiştirmiştir. Yerel tabirle ''şorolo'' ahmet yani popstar ahmet'te kore mahallelidir. Gay star çıkaracak kadar medeni ve neşeli insanlardır.
çorlu'nun en sağlam müzisyenlerinin doğup büyüdüğü mahalledir. gayri meşru işleri ilede meşurdur. girmek kolay çıkmak biraz zahmetlidir.
pendikte de havaii fişekler atılır, silahlar patlar sonra da davul sesi duyulur. bizde mi kore mahallesinde yaşıyoruz lan yoksa?

hatta geçen gün elektrikli testere sesi geldi baya bir süre gecenin 1nde. balkona çıktım ortada görünen bir şey yoktu ama baya sürdü ses.
Arabanızı çalarlar hem de sökerek çalarlar öyle bir yer.
Pislik bir yer. Tandığınız yoksa girmeyin buraya hiç.
çorlu'nun en tehlikeli mahallesi olarak geçen, resmiyetteki adı hıdırağa mahallesi olan mahalle.
Yanından bile geçmeyin aq Bi kaç defa geçip borsadan yukarıya yürümüştüm allahtan sabahın körüydü.