bugün

kendi fikrini yazacağı yerde kopya yaparak emek hırsızlığı yapan yazar. güzel ve ibretlik bir örnek için buyrun, bu metnin oijinali, adresi de aşağıda:

Din, ahlaksal tanrılardan vazgeçebilir; bu olguyu yeteri kadar göstermiştir; ahlaksız tanrılara katlanamayan ve dini, ilkelerine ister istemez teolojik bir destek vermek için tinselleşmeye zorlayan ahlaktır. Dini, içinde gizemsel yaşamın saranp solduğu veya kuruduğu uzlaşmalara zorlayan ahlaktır. Ve ahlak bu ilişkiden kurtulmayı isteyeceği zaman, din buna, tanrılara ahlaklı olmalannı bu kadar kesin bir biçimde buyurduktan sonra vesayetlerinden o kadar kolaylıkla vazgeçilemeyeceği sekinde yanıt verecektir. Ahlak, kendisine yabancı tanrılara katlanmıyordu: böylece kendisine yakın olabilecek tannlara gereksinim duydu.

http://www.felsefeciyiz.b...ve_ahlaksal_etkinlik.html

şimdi de bu metnin kopyacı yazarımız tarafından nasıl da akıllıca(!) değiştirilmiş haline bakalım.(#5826222)

başlık: ateistlerin şovenist kemalist şımarıklığı

bir saçmalıktan doğan şımarıklıktır özünde. din, ahlaksal şovanizmden vazgeçebilir. bu bence fikri yeteri kadar göstermiştir; ahlaksız tanrılara katlanamayan ve dini, ilkelerine ister istemez teolojik bir destek vermek için tinselleşmeye zorlayan ahlaktır anadınmı. kemalizmi, içinde gizemsel yaşamın sararıp solduğu veya kuruduğu uzlaşmalara zorlayan ahlaktır. ve ahlak bu ilişkiden kurtulmayı isteyeceği zaman, din buna, tanrılara ahlaklı olmalannı bu kadar kesin bir biçimde buyurduktan sonra vesayetlerinden o kadar kolaylıkla vazgeçilemeyeceği sekinde yanıt verecektir. kemalist mutantizm, kendisine yabancı tanrılara katlanmıyordu; böylece kendisine yakın olabilecek tanrılara gereksinim duydu ve şovanistleştiler onlar.

işte böyle sahtekarlık. "din, ahlaksal tanrılardan vazgeçebilir", oldu mu sana "din ahlaksal şovanizmden vazgeçebilir" ? hadi bakalım ne diyeceksiniz? nasıl bir fikir cambazlığı? bu arada şovanizm diye bir şeyin olmadığını doğrusunun şovenizm olduğunu dahi bilmiyor zavallı. bir kopya çekecek onu da eline gözüne bulaştırıyor.

şimdi sıkı durun, en can alıcı tahrifata ve sahtekarlığa geldik. görüleceği gibi yazının orjinalinde cümle aynen şöyle:

"dini,içinde gizemsel yaşamın sararıp solduğu veya kuruduğu uzlaşmalara zorlayan ahlaktır."

bizim kopyacı ne yapmış:

"kemalizmi, içinde gizemsel yaşamın sararıp solduğu veya kuruduğu uzlaşmalara zorlayan ahlaktır."

sahtekarlığın geldiği noktaya bakınız. kemalizme küfür kusmak için nasıl kelime oyunları yapmış bizim "kendine has" fikirlere sahip yazarımız. artık yorum yapmıyorum. kendisi bize söyleyecek söz bırakmıyor çünkü koskoca bir "pes" ten başka! *
ctrl+c ve ctrl+v tuşlarını sıkça kullanan yazarlardır.
sahte belge düzenleyen abilerinden kurs alan yazarcık kişisidir. yalan, iftira, sonra da zeytinyağı gibi üste çıkmak göbek adlarıdır bunların. tahrik etmek için yaratılmışlardır mübarekler.
bir de bunların entry'i düzeltmeyenleri vardır, &#8222# falan gibi kodlar kalır yazıda, adamı delirtir.

bana hep vizontele'den şu repliği hatırlatır:

--spoiler--
Şafak Sezer: Kaputu açmışlar bi de aküyü çalmışlar, kaputu açtınız bari aküyü çalmayın, aküyü çalmamış olsalar...
--spoiler--
an itibariyle çoğalan yazarlar.
son zamanlarda sıkça rastladığım yazarlardır. bi yazarın yazısını okuyorum vay be diyorum ne güzel yazmış helal olsun basıyorum artıyı.
neyse aradan 2 gün geçiyor üyesi olduğum bir yerden gelen maillerime bakıyorum, ulan tanıdık bi yazı. ben bunu nerden hatırlıyorum derken dank ediyor. hışımla artıladığım entrye dönüyorum ve bu sefer basıyorum eksiyi.
başka sözlüklerde girdikleri entryleri buraya da taşımak isteyen üşengeç yazarlardır. olamaz mı? olabilir...
(bkz: eylül akşamı)
(bkz: serbest çağrışım)