1. 1.
  mutemadiyen recmeci ve overlokcu arayan ve dolgun maas veren elbise dikim atolyesi. recmeci ne lan?
  1 -1 ... laz pacino
 2. 2.
  dışarıdan bakıldıgında herkez kendi halinde hiç sağına soluna bakmadan çalıştıgı gözetlenir. aslında bir fuhuş yuvasıdır fakat, içinde olmayan kimsenin bundan haberi yoktur. genç kızların hayatının söndügü yerdir. kibarca (bkz: tekstil)
  ... fevzidesouza
 3. 3.
  dokuma veya cinsi kumaşın kesimhanelerde kesildikten sonra dikiş makineleriyle isteğe uygun biçim ve şekilderde dikildiği üretiminin son aşamasının yapıldığı işletme türüdür. firma kendi bünyesinde konfeksiyon atölyesi olabilir veya dışarıya bu işi yaptrabilir. bu durumda fason firmalar gündeme geliyor. günümüzde firmalar artık konfeksiyon çalıştırmayıp fasona vermekte. böylelikle üretimi ucuza getiriyorlar. dünyada en fazla fason üretimi arap ülkeleri; mısır, pakistan vs. ülkeler başı çekmekte. iş gücü ucuz konfeksiyon atölyeleri iş yüküne bağlı kazanmakta.
  1 ... yesil limon
 4. 4.
  on iki yaşında bir çocuğu çırak maaşıyla günde on iki saat haftada neredeyse yedi gün çalıştırabilen ve çalışanların çoğunun bu -18 yaş durumunda olduğu mekanlara verilen isim. kesintisiz on iki saat kral fm dinlenmesi bu işi kolaylaştırabiliyor çoğu zaman. kral fm softlaşmış artık.
  2 ... dalgadubara