bugün

''azdan az, çoktan çok gider'' sözünü kullanacak kadar başarılıdır. bir de ekonomi çoh eyi değil miydi? bizi kıskanmıyorlar mıydı? biz nasıl az oluruz?
Ben size sıfır sorun demedim...

Az dan az çok tan çok gider. Sonuç sıfır olur dedim.
apartman WhatsApp gruplarının kapatılması gerekir bunun için.
oldukca zor olan politikadir. daha asagi mahallenin cocuklariyla sorunsuz yasayamiyoruz. ülkenin kutuplasma isini cözmesi lazim huzur icin.
Gereksiz samimiyetlere girmemek.
0 komşu kalmasıyla kısmen başarıya ulaşmıştır!
geçen bize sarma getirmişlerdi. bizim iyi gidiyor.
(bkz: yaran politikalar)
kemalistlere göre kavga edersen niye kavga ediyorsun barışırsan niye barışıyorsun.

hani herkesle kavgalıydık lan kemalistler?

ahmet davutoğlu hoca doktrini.
Abi imkansiz yaa. Adam sabah aksam son ses muzik dinliyor. Her gun polemik..
Neyseki artik bende duruma ayak uydurarak hareketli biseyler çalmasini istiyorum bari sarsın.
kendi komşularımla uygulamaya çalıştığım politikadır.

ama oldukça zor bir eylem, yani o kadar ki akpye hak vermeye başladım.. ulan ne zormuş komşularla iyi geçinmek, hepsi ayrı sıkıntılı insan, benim gibi sakin, cool bir insanı bile zıvanadan çıkardılar..

bunu onlar istedi, savaş başlasın!
gerçekleştirilmiş politikadır. artık hiç birisi ile ufak tefek sorunumuz yok hepsi ile direkt düşmanız.. ama gel bunu hükümet destekçilerine anlat. adamlar hala "yurt dışında çok beğeniliyoruz" kafasında yaşıyorlar..
apartman hayatında tutması zor politika.
ulan kıbrıs'la bile aramız açık, teknik olarak komşu bile sayılmayız.
hahahahahaha.
Sosyalist zihniyetli, Şii kökenli Esad a rest çekmek aynı yolun yolcusu yurdum insanının sindiremediği bir husustur. Ne yapsaydı o zaman. Ulan daha 8 ay öce süleyman şah türbesi naklinde ki söylediklerinizi ne çabuk unuttunuz? Türkiye vatan topraklarını terk ediyor. 90 yıllık tarihimizde bir ilk yşanıyor dememişmiydiniz? Biz o zaman CHP iktidar olsaymış Suriye bir türbe için yerle bir edecekmiş olarak algıladı.

Ee şimdi ne oldu? 90 yıllık tarihimizde ilk defa bize tepeden bakan bir ülkenin uçağını düşürdük. Yine mi hata yaptık. Chp olsaydı ne yapardı acaba? Kesinlikle kılıçdaroğlu uçağı gelmişken ankaraya indirir plotlarla; şeriatcı türk ve özgür Suriye ordusunu iyi vuruyor musunuz? Diye muhabbet ederdi.
Yunanistan batarken,
suriye de 4869603738 tane terör örgütü varken,
ırak'ta ne olduğu bilinmezken,
ruslar jetleriyle havasahamıza tecavüz ederken,
ermeniler azerbaycan ile savaşırken,

pek mümkün olmayan hede.

Aşağılık kompleksini dibine kadar yaşayan andavalların bunu göz ardı etmesi normal tabii. Aborjinler ölse suçlu Türkiye amk.

Bi nesliniz tükenmedi...
rusyayı komşumuz sanan avel beyanı.
''sıfır'' yerine ''külliyen'' yazılası bir politikadır.
Sigara izmaritlerini bolkandan aşağı atmayın. Fazla ses yapmayın. Eğer çok güzel bir şarkı çalıyorsa son ses dinleyebilirsiniz ama.

Bi de arada gülün ya. Ne kaybedersiniz?
şakacı ahmet davutoğlu'nun bir şakası.
siyasi değil de. normal olarak düşününce yüzümde tebessüm ettiren başlık.

(bkz: ev komşusu ile sıfır sorun politikası)
ahan da budur.
--- alıntı ---
Dışişleri Bakanlığı, önceki gün akşam saatlerinde bir Türk şirketine ait Cook Islands bayraklı, “Tuna-1” isimli kuru yük gemisinin Libya Tobruk’un yaklaşık 13 mil açığında, uluslararası sularda karadan topçu atışına maruz kaldığını açıkladı.
Açıklamada, saldırı üzerine bölgeden uzaklaşmaya çalışan gemiye aralıklarla iki ayrı hava saldırısı düzenlendiği, saldırılarda geminin Türk vatandaşı olan 3. kaptanının hayatını kaybettiği ifade edildi. Mürettebattan da yaralananlar olduğu ve gemide maddi hasar meydana geldiği kaydedildi.

(ne güzel de kınamışız ama)

Uluslararası sularda sivil bir gemiye karşı gerçekleştirilen bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıyı gerçekleştirenleri lanetliyoruz. Uluslararası hukuktan kaynaklanan tazminat dahil her türlü hakkımız mahfuzdur. Bu saldırı, Libya hava ve deniz limanları başta olmak üzere sivil altyapıyı bombalayan, BM gözetimindeki resmi heyetlerin seyahatlerini engellemek için havalimanlarına saldıran, sivil uçakları tehdit eden ve sivil gemilere saldıran kişilerin uluslararası hukuk ihlallerinin yeni bir örneğidir.”

--- alıntı ---
http://www.gazetevatan.co...opa-tuttu--789744-gundem/
başarılı olamamış politikadır. ıraktaki türkmenler, suriye, iran, mısır(sisi) vs. derken ellerine yüzlerine bulaştırdıklarını kanıtlayabiliriz.
Pratikte basarili olunsaydi ciddi kazanclari olacak teoridir. Nitekim hem siyaseten hem fiziken komsumuz kalmamistir. Pratikte ki hatalar aslinda teoride hata oldugunu ispatlamayacaktir.
stratejik derinlik diye dolanan şahsın önderliğinde sergilenen asrın komedisidir. deneme yanılmalar, kof bir hırs ülkeyi felakete sürüklemiştir. her ülke senin seçmenin gibi boş zihinli mi?