1. 1.
  türkiye'nin en önemli uluslararası ilişkiler uzmanlarından biri olan ahmet davutoglu'nun alanında ikinci bir örneği olmayan kitabı. türkiye'nin stratejik bağlantılarını ve bölgesel politikalarını açıklarken kitaptaki en önemli vurgu stratejik konumlanmaların jeokültürel boyutlardan ayrı düşünülemeyeceğidir.
  8 -6 ... lumpiya
 2. 2.
  bir devlet ne kadar derinse o kadar güçlü bir devlettir. türkiye ye uygulanan politikaların ne kadar tesadüfden uzak ve derin olduğunu bunlarla başa çıkmak için o kadar derin politikalar üretmemiz gerektiğini anlatan kitap.
  3 -1 ... sidewinder
 3. 3.
  özalla beraber başlayarak * rte * ile tamamen su üstüne çıkmış derinliktir.
  4 -3 ... cavit
 4. 4.
  sakarya üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü türk dış politikası dersinde okutulması tavsiye olunan pek meşhur kitap.göreceğiz bakalım.
  1 ... olvido
 5. 5.
  ahmet davudoğlu'nun türkiye'nin dış politikasında izlemesi gereken stratejileri anlattığı kitabıdır.kitabın oldukça uzun olması ve bir cümlenin beş altı satıra kadar uzatılması kitabın anlaşlmasını zorlaştırmaktadır.yine 11 eylül döneminde yazılmış olması önemli bir eksikliktir.kitapta türkiye'nin izlemesi gereken politikanın daha etkin ve "komşularla sıfır sorun" politikası olması gerektiği vurgulanmıştır.ancak önce "van minut" başlayan ahmet davudoğlu'nun dışişleri bakanı olmasından sonra da giderek kötüleşen türk-israil ilişkileri "komşularla sıfır sorun" teziyle çelişki halindedir.
  2 -2 ... hominem te memento
 6. 6.
  Yılmaz Özdil bugünkü yazısında gayet güzel anlatmıştır, stratejik derinliğin ne olduğunu:

  (bkz: ) http://www.hurriyet.com.t...arid=249&hid=20927804
  -3 ... billy shears
 7. 7.
  ne derinmiş arkadaş.
  -1 ... strategy
 8. 8.
  geçen sene alıp okuduğum ders kitabı nitelğindeki bir eser. ama okumak için belli miktarda çağdaş tarih bilgisi gerektirir.
  1 -2 ... malumat furus
 9. 9.
  insanların götüyle güldüğüdür.
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23709482.asp
  2 -1 ... the barz
 10. 10.
  bir umut var. türkiye düşmanlığı, yaşanan başkaldırı ve kaos oyunları, vücut bulmuş kötülük ve kanla beslenen vahşi batılılar ile bunların kıçını yalayan iç odakların saldırganlığı gerçeği anlatıyor. büyüyen, derinliğini keşfe çıkan, kültürel ve dinsel birlikteliğe soyunan bir türkiye var.
  bu gerçeği görüp korkan köpekler hırlamaya başladı, görebilirsiniz bunları. itler ürür hep, yola devam...
  -2 ... prensesinuykusundakiprens