bugün

öğrenci evindeyken hali hazırda yatağın ve odan olmasına rağmen yorganını yastığını ev arkadaşını alıp sabaha kadar bikbikleyip, boyun bel tutulmasıyla sonuçlanan eylemdir. baldan tatlıdır.
koltuk peteğe veya sobaya* yakınsa kafa sağa sola doğru düşmeye başlamışsa, laptop sıcaklıkla beraber kalçada veya kuyruk sokumunda bir uyuşmaya neden olmuşsa zamanı gelmiş olan eylemdir. ılık süt ya da sıcak salep içilerek ulaşılacak hazda zirve yapılabilir.

gerekli malzeme:
1 adet koltuk
1 adet küçük battaniye
1 adet televizyon, bilgisayar veya hareket eden görüntü veren herhangi bir alet
1/2 saat
yeteri kadar keyif

afiyet olsun...
biraz sonra herhangi biri tarafından uyandırılacak yerde uyumaktır. neymiş kalk yerine yat. sanki koltuk bizim değil anasını satıyım.
yataaaaaş üzerinde yatmaktan bazen daha iyidir. ayrıca koltuğun yumuşaklığıda önemli. hele bir de yazın pencere kenarındaysa... of of.
uykunun en tatlısı burdadır. Şekerleme terimide koltukta yapılan kısa uyku sonucu oraya çıkmıştır. Şuan koltuğumda kıçımı dönmüş bu entryi girmekteyim.
manyakça bir zevk aldığım eylemdir. sırtı koltuğa doğru iyice yaslayıp dizleri karna çekip yumuşacık battaniyeye sarılmak.. huzurludur, ta ki biri gelip kalk yerine yat diyene kadar.
Küçükken yaptığımız fakat sonradan sihirli bir şekilde yatağımızda uyandığımız eylemdir.
Sadece hastayken yaptığım şey. Normalde yatağımdan başka yerde uyuduğum nadirdir.
yemekten sonra acayip zevklidir. evet.
En sevdiğim dır ama koltuk deri olmicak.
Dün gece yorgunluktan bayılmak suretiyle yaptığımdır.
yatağa gidildiğinde kaçan uykuya çözümdür. uyumuyorum ki izlenimi verir. ve gizli gizli zihinsel şartlanmadan uzak bir şekilde uyunur.
bugün başıma gelendir. işe de geç kaldık hadi bakalım.

o değil göt baş meydandaydı afedersin. hasta olmazsak inş.
Anlam veremediğim halde sevdiğim sürekli yaptığım eylemdir bir ara yatağın yerini unutmuşluğum var.
Tek kişilik koltukta oturarak uyumaktır.
Çok kötüdür be uykunun ağzına sıçar resmen.
Kalk yerine yat serzenişleri eşliğinde bölünen ultra tatlı olan uyuma şekli.
Ben böyle bir zevk yaşamadım ya. çok mu ufak dünyam var bilmiyorum ki.
en keyifli salaş uyuma çeşitlerinden biridir.
uykunun en tatlı halidir, kalkıp yatağa gitmek çok zordur.

bu tür uyku halleri halk arasında sefil uykusu diye de geçer.
cidden zevkli bir uykudur. evet.
Rezil uyku güzel uykudur mentalitesiyle, koltukta uyumak da güzel uykudur diyebiliriz. Genelde hasta başı beklerken uyunulur..
Hele bir de tv karşısında ise tadından yenmez.
Hastanade çok defa başımıza gelen uyuklama. Biraz sefilce ama Tatlıdır.
depresyon belirtisi.
Yatakta uyumaktan daha keyifli gelendir. Evet.