bugün

film sitelerinde komedi katagorisini boş yere işgal eden türk filmi.
gayet başarılı bir film. Kadrosu olsun, senaryosu olsun, sahneleri olsun, esprileri olsun...
kek yiyen galericinin girdiği triplere geberdiğim filmdir.
türk sinema tarihinin en komik filmi. gerçek bi komedi. *
Nilüfer Turizm Eskişehir-Bursa seferinde otobustekileri mutlu eden film.
klasik şafak sezer filmidir, yani berbattır.
bu tarz filmleri seviyorsanız, çok begeneceğiniz bir filmdir. kolay bir yolunu bulup yıtmaya çalışan, kendisini uyanın zanneden kolpacı elemanlar, karşılarında profesyonel mafya. Snatch, Lock stock and Two smoking barrells tarzı bir filmdir neticede. Tribe giren elemanın tribülere üçlü çektirmesi olsun, filmin sonunda Eyüp sultana gidilmesi olsun, bir sürü güzel ayrıntı vardır. (bkz: Şafak Sezer)'i çok sevmeyen birisi olarak bile güzel bulduğum filmdir.
absürd komediyi sevenlerin kaçırmaması gereken film. ha dersenki ben david lynch ahstasıyım, böyle yüzeysel filmler beni sarmaz, filmi kapa ve siktir git bi çay koy.
başı sonu belli olmayan sadece bir bölümü tebessüm etmeme sebep olmuş* klasik şafak sezer filmi.
son yıllarda çekilmiş en iyi türk komedi filmlerinden biridir. birçok sahnesinde geçen lemanvari diyalogları sloganımız olmuş filmdir. sen kendini deli gibi yaptın repliğinin sahibi ganyotcu filmde ayrı bir gözle izlenmelidir. şafak sezer'e ve filmlerine önyargıyla bakan bir kimse olarak güldüm fazlası ile aferim diyoruz.
snatch, lock stock, rock'n rolla gibi komedi/suç filmlerinin hastası biri olarak filmin sınıfı ilgi çekiciydi ama çok çok çok çok eksik hikaye bakımından. "bi grup var başları belaya giriyor, sonra bunların düşmanlarının düşmanları var, onların da düşmanları var, düşmanlar diğer düşmanlarla çatışıyor hepsi ölüyor bizimkilerin burnu bile kanamıyor" bir komedi filmi için yeterli sığlıkta bir senaryo tabi. Küfürler rahatsız edici değil ama başyapıt vs. demek bu filmlere sinema adına ayıp. ben tek başıma izlediğimden de olabilir pek gülemedim, arkadaş ortamında izlemek farklı olabilir, güldüyseniz olay bitmiştir, ama abartmanın lüzumu yok. filmin beyazperde puanı, komedi/suç sınıfındaki bu tür "eksik" bir film bence gayet uygun (5.5)

http://www.beyazperde.com/film/4871
eğlenceli ve kesinlikle başarılı bir film.

film içinde geçen küfürler rahatsız edici. bunun dışında acaba bundan sonra ne olacak diye merak uyandıran, kendini izleten bir film. uzun süre önyargı nedeniyle izlemedim ama arkadaşlar tavsiye edince çok uyduruk bir film olduğu ön yargısıyla izlemeye koyuldum. daha başından itibaren guy ritchie özentisi hissettiriyor ancak bu kesinlikle olumsuz bir eleştiri değil. snatch ve oceans serisindeki tarzı yakalamaya çalışmakla iyi bir seçim yapılmış. tabii ki onlar kadar kaliteli bir film olduğu söylenemez ancak kolpaçino'ya başarısız demek, hele ki türk filmleri kategorisinde kötü bir film olarak değerlendirmek tam bir vicdansızlık olur.

kafa dengi arkadaşlarınızla birlikte seyredin ve kaçırmayın derim.
eğlencesiz ve kesinlikle başarısız bir film. daha doğrusu ilk on dakikası çok başarısızdı ve insan bir film nasıl başlarsa öyle gider diyerek bırakıyor bu filmi.
ruhlar aleminden ferruh sahnesiyle koptuğum, aydemir akbaşı nedense başarılı bulduğum film.
en sevdiğim filmlerden. film kadrosundaki herkese tek tek gülünecek bir film.
altın kapılarımız kan oldu tayfuuuun.
oyuncu yapısı ve konusu itibariyle önyargılı yaklaşılan bir film olmasına karşın, gayet izlenilebilirdir. kahkaha da atabilirsiniz.

--spoiler--

elemanın, gençlerin ruh çağırmaya çalıştığı bir eve girdiği sahnede cidden yarıldım.

--spoiler--
icinde bir adet isemeli sicmali ayinin bulundugu film. isemeli sicmali ayin ne lan, ahahaha.
safak sezer gibi kral bir oyuncunun icninde bulundugu film. absurd komedinin doruklari abi daha ne olsun.
hala güldüğümüz iki filmden biri.

(bkz: gora)
şu anda fox tv'de yayınlanmaktadır. böyle kalitesiz ne çok film yapmışlar. genelde de aynı tipler oynuyor. şafak, erbil vs. yazanı da, çekeni de, yapanı da, oynayanı da, beğeneni de zerre anlamadığım filmlerin tipik örneğidir.
her izlediğimde amı götü dağıttığım film.buna gülmeyen açsın götüne gülsün bi zahmet.
şafak sezer'in "maskeli beşler" "kutsal damacana" gibi leş komedi filmlerinin yanında başyapıt kalan filmdir.

diğer leş filmlerden farkı arkadaşlarınıza tavsiye edebileceğiniz bir yapım olmasıdır. "abi şafak sezer yeaa" deseler bile ısrar edip "oğlum bir izle sonra karar ver" diyebilmek güzel bir şey sonuçta.
an itibari ile show tv de yayındadır... 12. kezde olsa izlenir... *
meslegimin en karizma temsilcisi. Gayrimeşru yatırım danışmanı.