bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    genelde filmlerde çok rastlanılan sahnedir.
    alkol bulamayan kolik şahsiyetin alkol olsun çamurdan olsun zihniyeti ile kolonyaya saldırmasıdır.
    tütün yada limon farketmez
    fakat önemli olan şey şudur;
    mutlaka sek içilmelidir...
    1 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    fazla içildiğinde kör olma riski vardır.
    ... hasnicktir
  3. 3.
    bundan bikaç sene önce samsunda 4 alkolik gencin rakı fiyatlarındaki artısı protesto etmek istediği ve 3 ünün ölmesiyle sonuclanan eylem
    2 ... amd
  4. 4.
    otobüslerde ikram edilen kolonyayı surata sürmek üzereyken bir kasis ya da çukur nedeniyle avuçla yudumlamaktır.
    2 ... dukur
  5. 5.
    o şimdi asker filminde de geçer bu.
    1 ... shiny
  6. 6.
    (bkz: cocukken yapılan tehlikeli seyler)
    (bkz: cocukken yapılan abukluklar)
    (bkz: cocukken yapılan salaklıklar)
    2 ... ms.viking
  7. 7.
    gece üçte msn'den bir arkadaş ile konuşulmaktadır. çocuğun morali gayet iyidir aslında ama...

enes: olm napıyon o kızla aran nasıl?

arkadaş: abi bilmiyom ya sanki gönlü var. biraz ilerleme kaydettim. durum iyi görünüyor ama daha söyleyemedim yaws...

enes: söyleme bence...

arkadaş: nie ki lan?

enes: abi dün taner teklif etmiş ona.. kabul etmiş dediler bana..

arkadaş: siktir lan yalan söleme :S olm allah aşkına doğruyu de lan...

enes: kendimi sikiyim ki doğru abi :]

arkadaş: lan sırıtma ibne gibi.. iç dünyam çöktü ya.. nasıl olur be.. üffff.. aq ya senin gece gece moralimi sikerttin... içmem lazım bu kafa ile yatamam ki...

enes: la olm senin peder hacı di mi evde ne arar içki.. görse şişeyi götüne sokar valla..

arkadaş: doğru diyon aq. sülalesini sikim böle dünyanın abi ya... napıyım ben peki lan şimdi?..

enes: kolonya + kola yap kanka... ben hep yapıyorum (yalan) tadı da güzel (bu da yalan) kafa da yapar (bi bu doğru) denilenlere de inanma bi bok olmuyo (burada sıçtık zaten)

arkadaş: iyi lan içcem bişi olmaz heralde...
    ----

diyaloğun akabinde arkadaş ertesi günü hastanelik olmuş, doktorlar midesini yıkamayı filan tavsiye etmiştir. allahtan fazla sürmedi, toparladı. bu yazıdan çıkarılacak dersler neler peki?

1. açıkçası ben malım.
    2. taner gerçekten teklif etmiş ve kız da kabul etmişti. ortada bir komplo yok.*
    3. napıyoruz? kolonya içmiyoruz.

dağılalım...
    7 ... enes
  8. 8.
    auarı tutturamazsa içen, kör olabilir. kısacası berlin duvarı gibi bir göt ister.
    ... merdumgiriz