bugün

insanı dumurdan dumura sürükleyen reklamdır.
durduk yere küfür ettiren reklam bu biliyorum ben bunu. o değil de; hatırladığım kadarıyla bunların bir önceki reklamı da kanserdi. bu da öyle. bu adamların parası mı yok, reklamcı çalıştıramıyor mu, ya da aramızdaysa kusura bakmasın ama bu adamlar gerizekalı mı arkadaş? bu ne lan. yemin ederim bana söyleseniz hayrına yapardık bir şeyler. bence olay şu ama; tang'in adamları sızmış bunların içine reklamcı diye. içerden yıkıyorlar.
dabi dabi mısır çerezi reklamından sonra izlemek gafletine düştüğüm en kötü reklamdır.
yok artık dedirten reklamdır. o çılgıncasına haykıran teyzeden sonra, insanı bezdiren, gına getiren kolbastının nazoyla birleşerek kombo etkiyle gözde seğirme yaratan reklamdır ayrıca. yok ya gerçekten bence satış amaçlı kurulmuş bir firma değil bu. sosyal bilimler enstitülerinin reklamlar insanları ne kadar çıldırtabilir konulu bir tez çalışması bana göre. yok yok.. kesin böyle.. eminim ki dabi dabi mısır çerezi ve papağan kuruyemiş reklamları da aynı tez çalışmasına dahil.. az bekleyin çok yakında kanıtlayacağım bunu..
bir önceki reklamıyla kıyaslandığında kelime sayısı bakımından geride kalmış, bu açığı kolbastı yapan gençlerin sayısıyla kapamaya çalışmış ve tabiri caizse - ki caizdir eminim - bi halta benzememiş reklamımsı. zaten yerlerde sürünen reklam piyasasını bir elli yıl geriden takip ediyor.
yine de o günün şartlarında oralet osmanı tercih ederim: http://alkislarlayasiyoru...m/icerik/352/oralet-osman
insanı dehşete düşüren reklamdır. nazo adlı firmanın reklamlarını tabelacılara yaptırdığının da göstergesidir.
hem kolbastının hem nazonun dibi gördüğü reklamdır. iğrençtir.
televizyonun karşısında gözlerimi dolduran, sinirden zıplatan reklam.
var mı nazo gibisi temalı reklamı bile aratan reklam.
Gerçekten çok başarılı olmuş diye düşündüğüm reklamdır. Zira burada a markası yerine "Nazo" tartışılıyor görüldüğü üzere ve bu şekilde Marka'nın akılda kalıcı olması sağlanmış oluyor. Bu şekilde böyle bir ürün ihtiyacı hasıl olduğu zaman insanların bir çoğu daha önce duyduğu markayı tercih ediyor.

Ayrıca diğer bir konuda ürünün hitap ettiği kitledir. Reklamlar genel olarak toplumun belli bir kesimine yapılıyor bilindiği üzere(hedef kitle). Şu aralar kolbastının bazı kanallarda günde 25 kere çaldığı ve sevilerek dinlendiği düşünülürse reklam hedeflediği kitleye bu şekilde çok daha kolay ulaşmış oluyor ve maliyeti de çok düşük.

Bir de (bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
ekranın başında apışıp kaldığım reklamdır. görünce kardeşime seslenmek istedim gel sen de bak şu iğrençliğe diye ama boğazıma bir şeyler düğümlendi, çıkmadı kelimeler, sözün bittiği yerdeydim adeta...*

(bkz: sözün bittiği yer)
ananemin
"bak sen bide nazoyu beyenmiyon ne güzel oynuyolar" dediği reklam filmi. *

şaşırtan, sinir edebilen reklam filmi.
en tiksinilecek reklamdır.
sınıfta kalmış bir reklamdır.
turkcell'in 3g reklamlarından daha eğlenceli reklamdır.
ilk başta benim de sinirlerimi tepeme çıkartsada artık her gördüğümde gülme krizine girdiğim reklam. mükemmel bir şey.

ayrıca turkcell allah bilir o iğrenç 3g reklamına ne kadar para vermiştir. bence iki reklam da birbirine denktir. biri diğerinin düşük bütçelisi.
televizyonu kapatmakla kalmayıp elinize bir balta alarak ekrana doğru sallamanıza sebep olacak reklam.

benzerleri için:
(bkz: kızım sana mondi alayım mı)
(bkz: abc reklamları)
insanı kolbastıdan soğutan reklam. bir de kız elinde meyvesuyu bardağıyla oynamaz mı. al o televizyonu at aşağı.
reklamdaki o ince çizgiyi, kendi adıma konusuyorum, tutturamamış reklamdır. çünki reklam jingle ı gerçekten kafada kalıcı bende evde nazzzo nazzo nazzoo nazoo die dolaşıyorum ama bu ürünün sadece aklımda kalmasını sağladığı için dalgınlıktan bile olsa gidip o ürünü almaya kalkışmayacağım kesin.
Artık daha beterini yapamazlar derken beni şaşırtmakla kalmayıp iğrençlikte kendilerinide aştıkları reklamdır.
içinde sadece "nazo" sözü geçen reklam. alternatifi için:

(bkz: dabi dabi)
(bkz: cappy limonata) reklamı. * *.
böyle bir şeydir efendim.

http://www.youtube.com/watch?v=OuxxKXsmrkw
reklamın iyisi kötüsü olmaz diyen adamın, tekrar düşünmesini gerektirecek kadar kötü bir reklamdır efem.
ilk cıktıgında goze hoş gorunen kolbastının bu noktadan p.c oldugunu gosteren ayaga dusuren reklam.*