bugün

entry'ler (316)

karanlık bir ülkeyi aydınlığa kavuşturacak hareket

yeterince florasan ve ampülle gerçekleştirilebilecek harekettir. (o espri yapıldı tedbiri) şaka bir yana bu hareketin ilkeleri kesinlikle milliyetçi düşüncelerle değil evrensel değer ve olgulara sahip olmalıdır. gerçek manada özgürlük, çağının ötesinde bir eğitim, gerçek eşitlik gibi.

carpe diem

hayata ne şekilde uygulanacağını merak ettiğim felsefe. bilen varsa yeşillendirsin. birkaç kez denediysem de geleceği ve geçmişi bir türlü yok sayamıyor insan.

jennifer lawrence ın memeleri

keyifsiz ve salmaya müsait memelerdir. gelecek vadetmiyor.

türklerin cahil olması

bir türlü aydınlanma hareketi yakalayamadığımızdan dolayı içine hapsolmuş olduğumuz en büyük sorunumuzdur. yıllar önce köy enstitüleriyle bir aydınlanma rüzgarı estiyse de bu malasef çok kısa sürmüştür. insanın aklına geldikçe koca bir ah çektirir.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

günlerdir telefonunuzdan bildirim sesi duymamanız buna bir örnektir.

konuşurken sürekli başarılarından söz eden tipler

egolarının bir an evvel indirilmesi gereken insanlardır. zaman zaman ağzına kürekle vurma isteği uyandırır bünyede. bu arkadaşların böyle davranmalarının bir sebebi de daha önce kimsenin bunlara kibarca "boş konuşuyorsun" dememesinden dolayıdır.

dedemin insanları

izlemediğim film, illaki sonunda ağlatarak bitiyor.

ben bu yazıyı sana yazdım

arkada takıldım okul hayatım boyunca
okul kelimesinin görüntüsü zihnimde öyle kayıtlı
sınıfın en arkasında oturmak, şamatayı önüne alarak mal mal önlere bakmak işte
sınıfın en popüler elemanıyla en seksi, en güzel kızının cilveleşmelerine arkalardan şahit olmak
hocaya en yakın ve en şişman arkadaşın sınıfa duyurularına en arkadan kulak kesilmek...
montlara daima yakın olmak
hep arkadaydım derken de muzur, yavşak, hiperaktif bir öğrenci olduğum manası çıkarılmasın beyanlarımdan
boyum diğerlerinden erken uzadığı için öğretmen tarafından oturtulurdum arkaya
iyi görebildiğim tespitini öğretmen yapmıştı, çok pratik zekalıydı makivari arkadaşlarım varken benim biraz önde olmam ziyadesiyle lükstü
hatırlarsınız hani okulun ilk günlerindeki sıra oturma planı merasimini
alırdı herkes çantasını tahtaya giderdi
öğretmen keskin hesaplarıyla yerlerimizi belirler ve gönderirdi tahta, harabe sıralarımıza
uzatmayayım
bizde boy leylek
kap çantanı yavrum arkaya ilerle
yanımda yamacımda arpası bol gelmiş bebeler
aralarında bi espiri
hemen peşine gelen kahkaha tufanı
malum sende de ortama tutunma çabaları zoraki gülüyorsun götüm gibi espiriye
jargonunu onlara uydurmaya çalışıyorsun ama içinde yoksa onuda beceremiyorsun tabi
ergenlik yelleri beyinleri estirmiş o dönemler
yeni yeni başları henüz
onlarla yakalayacağın en önemli ortak yön cinsellik olur herhalde diye düşünüyorsun
başlıyorsun seksi espiriler yapmaya
acaba beğenilicemmi gülüceklermi espirime diye aklından geçirerekten korka korka
başarısız oluyo tabi çoğu
boğuşmalarına katılmıyorsun köpek yavruları gibi şakalaşıyorlar birbirleriyle
çoğu zaman fenerbahçe galatasaray tezahüratları yapıyorlar işte
en altta kalanı sikertmece oyunları vs
aralarında zeki tipler oluyo ama çoğunda da sike sürülecek gram akıl yok yolu belli
bazen sessizsin diye hırpalanırsın arakada
taşşak geçme maksadıyla el şakaları işte bunlar seni de tezahüratlarına katarlar sarsarak sağdan soldan
gülümsersin sağa sola yalpalarken
aram bozulmasın dersin aman çıkışmayayım aralarında güçlüler var sikerler belamı alırlar façamı diye düşünürsün
bırakın beni amına kodumun evlatları düşüncesiyle güleyim eğlenirmiş gibi yapayım düşüncesi kafanda omlet olur berbat bir duygudur
sınıfın güzellerinden biri olan kız
arka sıralardaki zeki, yakışıklı ve piç elemanlardan birine birşey söylemek için gelir bazen
sende arka sıradasın izliyorsun olan biteni
birkaç cümlede ben duyayım ne diyor bunlar
izlersin onun yeni filizlenmeye başlayan memelerini
azcık kulak kabarttığın muhabbet senin için başka bir dünyadır haddin değildir o dünyada takılmak
içerisinde buluşma, görüşme, beğenme, eğlence kelimelerinin sıkça geçtiği muhabbetler ederler
sen sımsıkı bağlanmış kravatınla, dibine kadar iliklenmiş gömleğinle, özenle külodunun içine sokulmuş atletinle tanık olursun şehvetli sohbetlerine
teneffüsleri iple çekersin
uysal kankanla beraber voltalar atarsın okul bahçesinde
doyumsuz muhabbetler eder güzel planlar kurarsınız
çoğu zamanda sınıfın göz önündeki tiplerininin arkasından veryansın eder her fırsatta ne kadar mal adam olduklarını dillendirirsiniz
notlarınız ne çok iyidir ne de çok düşüktür
iyi öğrenciler arasında olmak işte
sınıf kızlarıyla alakan pek yok çirkin olanlarıyla espirileşiyorsunuz sadece
ödevi sorarsın, zil çalmasına kaç dakika kaldığını filan sorarsın arada
güzel hatunlarla konuşmazsın göt korkusundan
hiçbirini arkadaşın olarak görmezsin güzel kızların
o dönemler libido kavramı hayatına yeni yeni giriyor ve onlar senin hayal gücünün temel malzemeleri olan seks tanrıları
tüm masturbasyonlarına malzeme oluyorlar filan
kankanla birbirinize sınıfın kızları ile olan fantazilerinizi anlatırsınız
arada uçuk yalanlar söylendiği olur
olum x görmüş onu kukusunu okşuyomuş derste gibi kolpajlar

derslerde filan kendini gösterememek
sorunun cevabını bildiğin halde cevaplamamak
öğretmen tahtaya kaldırmasın diye dünyanın en etkili kamuflaj hareketlerini denemek
sınıf başkanı seçimlerinde hiçbir zaman aday olmaya yeltenmemek
sınıfta dönen bir tartışmada fikir beyan etmemek
yarrak gibi olanı biteni sadece izlemek, eylemsizlik
böyle böyle geçirmezmi bazılarımız okul hayatlarını
mezun olur ilkokuldan mezun olur liseden
peşine üniversiteye girer oranında en siliği en yabanisi olur sosyal manada
bir sevgili edinmesini bilemez
toplar etrafınada kendi gibi üç beş tane halim selim bize sakın dokunmayın
bir sikim de yaptığı yoktur he vaktide boşadır böylelerinin
vakitlerinin çoğu biryerlere birşeyle sürtmekle geçer
ne kendileri yaşarlar ne de yaşayanı severler...

ateizmin kaçınılmaz gelecek olması

(bkz: güzel günler göreceğiz güneşli günler)

hiç bir şey yapmamanın verdiği mutsuzluk

eylemsizlik sonucu meydana gelendir. insan aynaya baktığında artık kendinden tiksinmeye başlar. kendi hayatını sorgulamaya başlar. ilacı eyleme geçmektir ama nerden başlayacağını bilemediği için kısır bir döngüye girer.

spermler arasındaki diyaloglar

-la siktir git doğsan bi boka yarayacaksın sanki yol ver girelim
-ne var ya alla alla önce ben geldim
-la olm kapasiten ne senin dün geceden kalma bel suyu artığısın aq

doktor house ssk da çalışsaydı olabilecekler

ekibindeki doktorları hastanın evine araştırma yapması amacıyla göndermesi ilk günden olay olur, gazetelerin manşetlerini "bu da oldu" şeklinde büyük puntolarla süslerdi.

meme ucuna verilen anlamsız değer

kafalarda soru işareti bırakan değerdir.

bedeni çırılçıplakken gözlerine bakabilmektir aşk

(bkz: freud ne diyor bu aga)

türk dizilerinin kötü örnek olması

türk dizilerinde aşık olunan erkekler hep paralı ve yakışıklı erkeklerdir. kızlara ne yapmalarını öğütler gibidir bu durum. toplumda seçilmesi gereken kişiler bunlar, özellikleri bunlardır, görünüşleri böyledir, bunların dışında olanlar ya taşşak, komedi adamlardır ya da kötü insanlardır demek ister açıkça. bu yönüyle de kötü bir örnektir bu diziler.

milli takıma teknik direktör önerileri

malesef böyle bir teknik direktör yok. futbolu can çekişen türk milli takımı çareyi sihirli değneklerde aramaktadır. bir alt katman olan futbol kulüplerimizin altyapıları bu kadar içler acısı iken, ara dönemlerde başarılı olsak ta, sağlam bir temelle başarılar elde edemeyeceğiz.

karma da çikita muz yazması

yüksek bir mevki midir anlayamadığım durum.

facebook ta fotoğrafını 100 kızın beğendiği erkek

level atlayan erkektir. teklif eden konumundan çıkar, teklif edilen statüsüne girmiş olur bu arkadaş.

öpüşmek

seksten daha kaliteli olan...

yerli otomobil fiyatının 20 25 bin lira olması

fiyatı ne kadar olursa olsun da allaşkına ismi doğan, şahin, serçe, kaplan, aslan, kuzgun, pars türevi birşey olmasın bu yerli otomobilin