bugün

sağlığını düşünüp emperyalizme su ile katkıda bulunan aile. çünkü piyasadaki suların çoğu cola cola ya bağlı.
vücutlarından ırmak gibi toksin akan ailedir.
aynı zaman da sigara içmeyip asla fast food yemeyen ailedir. evlerden ırak.
aynı aile yemeklerde salça da kullanmaz katkı maddesi var diye.
agzının tadını bilmeyen kasıntı ailedir.
kola zararlı der, kanser yapar der; döner götünü fosur fosur sigara içerler bunlar.
ekolojik, bilinçli ailedir. günümüzde endemik aileler sınıfına girer.
Sağlıklı dedelerini örnek almış olan ailedir.
Dedelerinin zamanında Türkiyede temiz su* ve ayran, yegane içecek idi. Kola, gazoz gibi meşrubatlar ise ancak sıcak yaz aylarında piyasaya çıkardı. Ama ne yazık ki günümüzde ayranı es geçtiğimiz gibi temiz suyu da kötü bir şey gibi algılamaya başladık. *
ne içtikleri hiç kimseyi ilgilendirmeyen aile.
vucüda en çok neyin gerekli olduğunu bilen ailedir.
kola ve fanta yerine bira içen aile kadar sağlıklıdır.
muhafazakar ailedir.
seçme şansını kullanan ailedir. seçimlerini sudan yana kullanmışlardır. sorun edilecek bir tarafı yoktur.
haftada 8 gün sebze yinen ailedir. sağlıklı yaşam çabanıza sağlık.
Laikliğe aykırı ailedir.
terkoz suların içiliebildiği şehirlerde yaşayan gazlı içeçeklerle pek arası olmayan ailedir.
(bkz: benim çekirdek ailem)
çocuğu yeşilay kolu başkanı olan ailedir. bu cocuk büyüyünce greenpeace ci olur.
Benim ailemdir. Ayrica bunun muhafazakarlikla, laiklikle de hic ilgisi yoktur.
dün gece kalktım. baktım dolapta su yok. onu bırak, dolapta sadece kola ve fanta var. ben de aldım fantayı bitirdim. üstüne 2 bardak da kola içtim. susuzluk yüzünden gece gece mideme ettim. sabah kalktığımda midemde coşkulu bir kutlama yaşanıyordu sanki.

bu aile benim yaptığımın tersini yapıp, rahat ve sağlıklı bir şekilde uyanan ailedir.
sağlıklı olup 70 yaşını görecek olan ailedir.
çocuğa zorla bolca brokoli tükettirmesi muhtemel ailedir. Bireyleri ise Diş ipi ve vitamin kullanmayı ise ihmal etmez.
yemekten önce kola ve fanta almayı unutmuş, markete gitmeye üşenen ailedir.
ayranın varlığından haberi olmayan aile.
böbrekleri iyi çalışan ailedir.
Çocuklarından birine asitli içecek yasak olan ailedir. Ailecek çocuklarına destek olmaktadırlar.