bugün

içine kokain atıldığı hakkındaki iddialar kanımca yalandır. zira atılsa kola içeceğinin fiyatı bu şekilde olmaz. eğer fiyatı etkilemeyecek şekilde katıyorlarsa zaten o bağımlılık yapmaz.
kışları zevk için yazları serinlemek için yaptığım olay. arkadaş çok farklı geliyo tadı sanki benim damak tadıma özel yapılmış gibi. galiba bağımlısıyım.
sigara bağımlılığı gibidir.
Kola ne olursa olsun tek geçeceğim içeceklerden biridir
yerine nestea böğürtlenli içmeye başlarsanız kolayı hatırlamayacaksınız bile. * *
özellikle et yemekleri yada kızartmanın yanında iyi gider. halk arasında yayılan bir sürü hikaye olsa da "yok böcek var onun içinde yok meyan köküne fare yapışmış da" pek vaz geçilecek gibi değil.
(bkz: kolanın zararları)
(bkz: her gun sigara iciyorum hala bagimlilik yapmadi)
günde 7,5 ile 10 litre arası kola alınan evde gece kola bulamamaktır...

(bkz: her gün aynısını yaşıyorum sözlük)
aşırı derecede kilo almaya neden olabilen bir durumdur.
(bkz: uzak durmanız şiddetle tavsiye olunur)
susayınca, kola yerine; su içmeyi öğrenmek gerekir. başka türlü kurtulamazsınız.

(bkz: kendimden biliyorum)
dopamin kan şekerini birden yükseltir, aşırı yükselirken birden de düşer kan şekeri. koladaki dopanin kişiye birden enerji ve neşe verir; var gücüyle de geri alır. dopamin bağımlılığıdır.
Kafein, dopamin adı verilen bir maddenin salınımını tıpkı amfetaminler, kokain ve eroin gibi arttırır. Dopamin mutluluk hormonu olarak da bilinir. Kafein bağımlılığının nedeni olarak dopamin üzerindeki bu etkisi gösterilmektedir
içine kokain atılıyorsada böcekten yapılıyorsada çok güzel oluyor sonuç olarak.sabah kahvaltı kola ile başlar kesinlikle su içilmez hep kola içilir gece yarısı uyanınca buz gibi kola bağımlılık mı ne alakası var ya..
nasıl bir içicek nasıl bir formül bilmiyorum ama her yemekle içilen hep kendini arattıran hep içilmesi gereken müthiş içecek...

bağımlısıyım ulaannn...
ocağın kenarına köşesine koyulduktan sonra içilmesi halinde geçen bağımlılıktır. zira en son iki-üç ay önce içtim kolayı. onda da sıcacıktı bildiğin, asit denilen bi şey yoktu içinde. ayıp olmasın diye bitirdim ama bir de bana sorun nasıl bitirdiğimi. o günden beri kolayı görmek bile istemiyorum. ha şimdi olsa şöyle buz gibi içerim tabi...
özellikle cola cola içenlerde görülen bir bağımlılıktır, mideyi delmeye kadar gider.
(bkz: kolayı bırakmak)
valla alkolikler gibi bunlar da su yerine kola içerler. sabah kalkarlar dolabı açarlar kolayı kafaya dikerler. genç yaşta da ülser olur belasını çekerler.
genelde yemeklerin yanında asitli ve yakıcı etkisinden dolayı aranan içecektir. Bende henüz bağımlılık derecesine ulaşmamıştır fakat, mısır pörtleğinin vazgeçilmez eşidir. Şu sıralar yaz dönemine gelen ramazan ayında da ezan okunduktan sonra harareti kesmek için kola falan içmek mideye zararlı olabilir fakat, kişinin kendini iyi hissetmesi için de büyük önem teşkil eder.
kuzenimin kolanın spermleri öldürdüğü ifadesini duyduktan sonra bile vazgeçemediği tek kötü alışkanlığı. *
diş tellerimden dolayı fazla içemediğim hatta o yüzden 3Lt/gün yerine 1Lt/gün formülünü hayatıma geçirdiğim içecektir .
olduğum bağımlılıktır.
aslında ülkemizde kolayı neredeyse tüm ailelerin evlerine sokan suçlu cola turca'dır. türk markası dediler, israil'e destek vermeyelim dediler, ne oldu ? cola turca bir zaman sonra tutmadı, yine işletmeler pepsi ve coco cola'tı tercih etti. cola turca yüzünden bağımlılık kapan insanlarda, hayatlarına bu sefer coco cola ile devam etmeye başladı.

şimdilerde ise israil filistin'i bombalıyor diye, normalde kola içen insanlar tutturmuş yok içmeyelim içirmeyelim. sen ilk önce bireysel bir hareket ile başla, bu hareketinden elbette birileri etkilenir. ama sen direkt israil malı, sonra sanki israil in tek geliri coco cola'ymış gibi davranırsan göze çok itici gelirsin.

bak kola içmeyen biriyim. ama düşündüğünün aksine sağlık sebepleriyle.
öyle hem kola içip, hemde her israil filistin'i bombaladığında içmeyelim diye bağırma. o zaman sana şunu derler: '' dinime küfreden müslüman olsa bari''
Uzun süredir içmiyorum, yokluğunu aramıyorum. Sporla ilgilenenler genellikle uzak dururlar. Sağlık açısından negatif bir çok teori dönüyor piyasada ne kadarı doğrudur bilinmez tabii siz garanti olsun ayran için, ayran
Dört aydır içmediğim.
Maalesef var olan bağımlılık türü. Aynı saatlerde üç dört gün üst üste için bakın bünye nasıl aynı saatte kola istiyor.
her gün 1,5 litre kola içen bir arkadaşım var, durumu fena mide falan gidik tabi.
Sonra bıngıl bıngıl yağ, depresyon ve kabızlık yapan bağımlılık.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar