bugün

Eski dönemlerde karizmanın tescilli belgesidir.Kol düğmesinden kişilik analizleri yapılır, bayanlar bir erkeğin kol düğmelerine bakıp notlarını verirdi.Şimdilerde ise unutulmuş bir zerafet unsuru.Converselere ugglara tomy bilmem nelere verdiğimiz paraları bunlara verseydik kılık kıyafetine imrenilen bir ülke olmuştuk.Özenti gençliğin canı sağ olsundur..
dinle dinle, birdaha dinle şarkısı.
doğum günlerinin heves kıran hediyesidir. işe yaramaz, içsel acaba şu kişi ne aldı sorusunun hazin cevabı gibidir. atsan kıyamazsın, satsan satılmaz.. doğum günü kişisine somağını şişittirir.
barış manço'nun bütün şarkılarını ezbere bilmek, duyunca eşlik etmek, duygulanmak büyük bir gururdur benim için.
1 dakika 15 saniye introsu olan barış manço parçası.

yılların eskitemediği nadir şarkılardandır.
teoman ın başarılı cover çalışmalarından biridir . yavuz bingöl yorumuna 5 basar ayrıca.
ogün sanlısoy un kurtalan ekspres in göğe selam albümünde çok güzel seslendirdiği şarkı. genel olarak şarkıyı dinlerken insanın sevgili bulup ayrılası geliyor.
bir erkeğe alınacak en özel hediyedir. erkeğin çok değerli olduğunu gösterir. *
--spoiler--
akşam olunca sustururum herkesi her her şeyi.
--spoiler--
görsel özet.
en en en güzel barış manço şarkısıdır.
kızların erkeklere genellikle verdiği hediyedir.

Edit: erkeklerin ise hiç kullanmadığı hediyedir.
gomlek degistirmeyip surekli kol dugmesi degistiren insanlar taniyorum. kullanan icin guzel bir durum.
Barış Mançoya ait çok anlamlı bir şarkı.
barış manço nun güzel bir eseri.
hatırladım bu gün gibi
sessiz geçen son geceyi
başın öne eğik bir suçlu gibi
bana verdiğin hediyeyi

adamın dibisin barış abi.
kanımca dinlediğim en hüzünlü şarkı. barış ustaya selamlar.
http://www.youtube.com/wa...8zu&feature=endscreen
http://www.youtube.com/watch?v=Jo45mwlUYwY

--spoiler--
Hatırlarım bugün gibi sessiz geçen son geceyi
Başın öne eğik bir suçlu gibi bana verdiğin hediyeyi
iki küçük kol düğmesi bütün bir aşk hikayesi
iki düğme iki ayrı kolda bizim gibi ayrı yolda
--spoiler--

Bazense iki aşığın ayrılığı değil de; bir babanın ölümünden önce oğluna bıraktığı iki küçük kol düğmesini hatırlatır bu şarkı...
Bana kötü bir an'ı hatırlatan şarkı.
Sevgiliye alınacak en son hediyelerden biridir.
Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü'nün ( BUSOS ) bir projesi olan Kol Düğmeleri, farklı fakültelerden, bölümlerden ve sınıflardan ortak bir amaç etrafında toplanmış on iki kişilik bir ekipten oluşmaktadır. Adalet Bakanlığı tarafından onaylanmış, Metris T Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan 18-21 yaş arası gençlere tiyatro eğitimi vermek ve proje sonunda sergileyecekleri bir oyun ortaya çıkarmak amacıyla hayata geçirilen bir projedir. Daha önce birçok cezaevinde, yürütülmüş ve hala aktif olarak yürütülmekte olan benzer projeler olmasına rağmen, Kol Düğmeleri akran yaş grubuyla çalışılan Türkiye'deki ilk cezaevi projesidir.
Barış Manço'nun sevdiğim en güzel şarkısı. iki küçük kol düğmesi...
kimilerinin ilk'i, kimilerinin en beğendiği. kesin olan bir şey var, hayatımızda mutlaka izi olan barış manço şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=2D2jkKde8ZU
bir efsanedir. bariş manço şarkısıdır.