ismail ve serkan'ın belki de en faideli girişimi. zaten onlar kodloca'yı başlattıktan bir süre sonra devlet de benzer bir adım atmıştı.
biraz udemy gibi, ama sadece yazılım üzerine. mentorlar ve hocalar sağlamsa gençler için bulunmaz fırsat bence. fiyatları da büyük ihtimalle udemy gibi ortamlara göre çok daha uygundur.
arkadaşım orda okuyor.
udemy'den kurs alıp öğrenemeyenlere göre yapmışlar. telegram gruplarıyla sınıf ortamı yaratıyorlar, hocalarlar sınıf halinde haftalık canlı toplantı yapıyorlar, sertifika veriyorlar.
sertifika verilmesi ayrı bir pozitif noktası. başka ortamlardan çeştli kurslar alıp öğrenemeyen ya da öğrendiklerini pekiştirmek isteyenler için de biçilmiş kaftan.
ders alanlardan duyduğum kadarıyla herkes gayet memnun. hatta beni de gaza getirdiler. az da olsa yazılım temelim var. bunu geliştirmek lazım. sadece gençler değil, her yaştan yazılım öğrenmek isteyenler için uygun bir platform.
inci sözlük'ün kurucusu, girişimci serkan inci'nin türk gençlerine ucuz şekilde yazılım hizmeti sağlamak adına kurduğu internet adresidir. uzman hocaları, muadillerinden neredeyse yarı yarıya ucuz kursları, sınıf ortamı, mentorluk diğer eğitim paketlerinden farkıdır. https://kodloca.teachable.../?affcode=587084_snlefo5b