1. 1.
  türkiye nin en zengin ailesidir.
  ikincisi için,
  (bkz: sabancı ailesi)
  #2035670 :)
 2. 2.
  karacaahmet mezarligi' nda kopru yolu tarafinda bulunan kabir. her gecisimde dikkatimi ceker. simdi betondan cit gibi bir sey yaptilar mezarliga ama.
  #5419823 :)
 3. 3.
  lüksün ve ihtişamın temsilcileridir. ama nereye kadar diye sorarlar adama!
  #5419838 :)
 4. 4.
  Fenerbahçe asbaşkanlarından biri de Ali Koç'tur. Koç ailesinin veliahtıdır.
  #5419874 :)
 5. 5.
  http://arsiv.sabah.com.tr.../gnc118-20051002-102.html
  #9398473 :)
 6. 6.
  http://www.milliyet.com.t...1267&aType=HaberDetay

  --spoiler--
  Koç ailesi adına ödülü ABD’de iş dünyasının ve hayırseverliğin sembol isimlerinden David Rockefeller’in elinden alan Rahmi Koç’un, konuşmasının son cümlesi olan “Bu ödülü sadece ailem için değil, ülkem için de alıyorum” sözlerinin ardından gözleri doldu. 500 kişilik salon Koç’u ayakta alkışlarken, ödülünü alarak sahnedeki sandalyesinde oturan New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg de ayağa kalkarak uzun süre Koç’u alkışladı.
  Rahmi Koç’u uzun zamandan bu yana tanıdığını belirten David Rockefeller, Koç ailesinin yaptıklarının çok değerli olduğunu, Türkiye’nin geleceğinde bu yardımların önemli rol oynayacağını söyledi. Rockefeller böylesine önemli bir ödülü almalarından dolayı tüm Koç ailesini tebrik etti. Bu arada ödül alanlardan Sanford Weill de Koç Holding’in yönetim kurulu üyeliğini yapıyor.
  --spoiler--

  (bkz: gül gül öldük)
  #15125000 :)
 7. 7.
  soyadlarının, fenerbahçe gibi kepaze bir kurum ile aynı cümlede geçmesini istemeyen ailedir..

  ali koç a sinyali çakıp kimin büyük olduğunu göstermişlerdir aynı zamanda..
  #15540983 :)
 8. 8.
  5 milyar dolar gibi bir servete sahip olan aile. o değilde bu nasıl bir para be amk? nerede saklıyonuz lan?
  #17250442 :)
 9. 9.
  Sonları uzan ailesi gibi olabilecek aile.
  (bkz: Tayyibin Koç ailesiyle hesaplaşacak olması)
  #20000826 :)
 10. 10.
  http://www.arastiralim.ne...d-rockefeller-beraber.jpg +

  sadece bu fotoğraf bile, kim olduklarını özetlemeye yetmektedir.

  bu sebeple,

  bu ailenin desteklediği hiçbir eylemde,

  ülkemizin menfaatleri söz konusu olmayacaktır.
  #20375774 :)
 11. 11.
  şu an bi karar alıp ''lan türkiye'den çekiliyoruz, bundan sonra nikaragua'da yatırım yapacağız'' deseler; türkiye ekonomisi çöker, nikaragua ekonomisi kalkınır.

  öyle bir ailedir.

  yani tamam akp'li kafası, mantık aramıyorum da, bu aileye atar gider yapmaya pek yemez göt.

  gsmh'nın %9'u bu ailede.
  #20375860 :)
 12. 12.
  eğer halk kendi vergileriyle kalkınan ve sözde halka hizmet eden devlet yerine prensipte kendi çıkarından başka bir şey düşünmeyen bir sermayeyi(holding) destekliyorsa bu ülkede devlet ile ilgili büyük sorunların olduğunun bir sürü göstergesinden yalnızca biridir.
  #20375960 :)
 13. 13.
  koç ailesini devlet kendi elleriyle sıfırdan yaratmıştır. bugün koç, devletin ona sağladığı kimi kapitülasyonlar ile koç olmuştur, serbest piyasa koşullarında, serbest rekabet ortamında doğal bir şekilde oluşmamıştır. burada devlet derken, kuruluş zamanındaki devleti anlamak lazım, şimdiki hükümeti değil.

  daha ziyade ithal ikamesi, üretim dedikleri de montaj ağırlıklıdır. binlerce kişiye istihdam sağlarlar, evet ama değer yaratan iş ve marka olarak bakıldığında, bunu yapan ailelerin şirketleri arasında göremeyiz. yerli otomobilin "feasible" olduğu seksenlerin başında bile bu işe yanaşmaktansa gidip çerçöp arabaları Türk milletine satarak ceplerini doldurmayı tercih ettiler.

  darbe zamanlarında da, kendilerini var edenlere karşı da yapmaları gerekenleri itinayla yapmışlardır, gerek ilgili şirketleri, gerek de medya unsurları aracılığı ile (şimdi kimse kalkıp da "koç tv yok ya la" falan demesin).

  şimdi de yine yapması gerektiği gibi yapıyor, onu var eden güçlere hizmetine devam ediyor ama devlet eski devlet değil işte sorun orada. devletle atar-gider yaparsa işler eskisi gibi olması biraz zor olacaktır...
  #20376027 :)
 14. 14.
  kimsenin tapındığı bir aile değildir. sadece bu süreçte doğuş holding vs gibi göt yalayıcılığına girmediği için taktir toplamaktadır. yoksa elin kapitalistinin neyini savunalım.

  ülkede 10-11 yıldır tek övünülen şey 'ekonomi'. düzelmiş, öyle diyorlar. benim cebime giren bir şey yok ama recep tayyip hazretleri öyle diyorsa illa ki düzelmiştir.

  tek gurur kaynağı ekonomi iken ve o harikulade ekonomi fed başkanının 'belki para yatırmayız artık' demesiyle çökecek duruma gelirken, gsmh'nın %9'unu oluşturan bir gruba bulaşmak pek yapılacak iş değil.

  o yüzden boş atıp tutmaya gerek yok.

  ferit şahenk'e sevgilerle.
  öptüm.kib.bye.
  #20376093 :)
 15. 15.
  siyonizmi ve siyonistleri bile savunma eşiğinin ne kadar acınası bir durum olduğunu bizlere gösteren aile.
  #20376122 :)
 16. 16.
  "sanayici" bir ailedir.

  sanayicilik nedir bilmeyen ümmetçi yavşaklar sevmez tabi.

  zira sanayici olmak, ticaretten bir adım ötede olmaktır, milyarlarca doları kolayca kazanabilecekken, binlerce işçiye istihdam yaratıp aynı parayı zor yoldan kazanmaktır.

  peki ya yandaş şahenk sanayici midir?
  ya, ciner grubu?

  bunlar sanayiciliğin tanımını bile yapamazlar.

  koç grubu adeta bir ülkedir.
  kendi markaları vardır, arçeliki, bekosu, tofaşı, makosu.

  doğuş grubunun nesi var?
  araba bayisi...
  #20376135 :)
 17. 17.
  Bu aileye tapanlar varmış zenginse zengin ee bizene a ak parti sevmezse kurar bir parti o Çok olan parası ile dağıtır makarna kömür iktidarı alır. (bkz: yersen)
  #20376140 :)
 18. 18.
  devletin, zamanında kendisine halkı peşkeş çektiği ailedir.

  bunlara kalacak olsak hala tofaş almak için aylarca sıralarda bekleyenler olmaya devam edecektik, bilmezler ama ne yapacaksın.
  #20376147 :)
 19. 19.
  kimsenin tapmadığı aile.

  ama bir gerçek var ki bu aile türkiye ekonomisinin bel kemiğidir. yani bu gün tayyip ve yandaşları bu aileyi ülkeden kovsa ekonomi çöker. o yüzden dikkatli olmak gerek bence.

  yaptıkları yatırımlar sağladıkları istihdamlar muazzamdır. ülke için olmazsa olmaz bir ailedir.

  ayırca ali koç adamın dibidir.
  #20376175 :)
 20. 20.
  soyadlarını taşıyan küçük çocuklara "maşallah koç gibi" demesinde sıkıntı olmayan ailedir. ne güzel lan. bana gidip biri "ışık gibi çocuk maşallah" dese alınırım vallahi.
  #20376180 :)
 21. 21.
  muhteşem ailedir.

  öyle harika ve vatanseverlerdir ki,

  şirketlerinden gelen yaklaşık 150 milyon dolarlık payı, yahudi asıllı burma biraderler'e vermektedirler.

  acaba onlar olmasa idi, ne durumda olurlardı?
  #20376202 :)
 22. 22.

  şu fotografa ses çıkarmayan orospu çocuklarının, rockefeller ile fotografı vasıtasıyla çamur atmaya çalıştıkları aile.

  rockefeller bir sanayici ve iş adamı, rahmi bey de öyle. onları buluşturan ortak nokta para neticede. ister siyonist olsun, ister şerefsiz olsun, paranın dini imanı olmaz. sonuçta koç ailesinden hiç kimse, bir topluluğun "kanaat önderi" değildir ve böyle bir misyonları yoktur. rockefeller ile de poz verir, travesti sisi ile de.

  peki ya abraham foxman ile poz verenler?
  onlar neyin peşindedir?
  #20376235 :)
 23. 23.
  kendini paranın köpeği olarak görenler tarafından,
  siyonizme hizmet etmesi olağan karşılanan aile.

  abraham foxman ile poz verenler, sadece onunla değil,
  koç ailesi'nin cia tabanlı finansörlerinden graham fuller
  ile de poz vermişlerdir.

  ikisi de vatan hainlerindendir.
  #20376272 :)
 24. 24.
  kendilerini itibarsızlaştırmaya çalışanların çoğu kendi elektrik faturalarını ödemekten bile aciz insanlardır.
  #20376280 :)
 25. 25.
  samimi gelmeyen, antipatik aile.

  yazacaklarımın öncesinde belirtmek isterim. ne akp taraftarıyım ne de farklı bir partiye sempatim var. hatta diğer yazılarımdan ne derece akp karşıtı olduğumu bile tescilliyebilirsiniz.
  velhasıl kelam, bu ailenin gezi parkı direnişinde samimi ve candan destek verdiklerini kesinlikle düşünmüyorum. türkiye gezi parkı direnişini boyunca sessiz kaldı; medya sustu, işverenler sustu. herkes sus pus oldu... herkes bu kadar sessiz kalırken neden bu adam direnişçilere destek oldu? hükümeti sevmediği için mi ya da türk halkına destek olmak için mi? bu kadar masum düşündüğünü hiç sanmıyorum... koç ailesinin kimlere ve nelere hizmet ettiği çok aşikardır.

  denize düşen yılana sarılır mantığıyla yaklaşıyor şu an birçok kişi çünkü öyle gösterilip, öyle yönlendiriliyorlar.. al-dan-ma-yın

  akp'de, koç ailesi de aynı bütünlüğe hizmet ediyorlar. biri soldan, diğer sağdan vurarak bizi ortada toplamayı çok güzel beceriyorlar. bu insanlara bu fırsatları vermeyin n'olur. olan bize oluyor, farkında değiliz.
  #20376288 :)