bugün

çok sevdiğiniz bir şarkı vardır ve bazen siz şarkıyı söyleyenin nasıl biri olduğunu bilmezsiniz ya da görmemişsinizdir..ama birgün tesadüfen bir yerde şarkının klibini izlersiniz ve dumur olursunuz..işte bazı şarkılara karşı ortaya böyle durumlar çıkabilir..yine dinlenir ama büyüsü bozulur nedense..bazen oluyor işte..* (bkz: celia cruz-la vida es un carnaval)
ve belki;
(bkz: reamon-tonight)
(bkz: Duman ın köprüaltı klibi)
tersine, klibinin görüldüğü an daha da ısınılan şarkılar mevcuttur...

prodigy - smack my bitch up
shamur - let the music play
fatboy slim - ya mama gibi...

not : youtube da mevcuttur.
alphaville - big in japan kliplerin ajdari olmus be..
(bkz: aşkım baksana bana)
(bkz: nazan öncel)
mory kante - yeke yeke
1. klip kötüdür.
2. hayalinde hikaye tutmaz, ask sarkısı olarak görmedigin ve belki farklılıgı yüzünden cok sevdigin bir sarkıyı cesur bir ask hikayesi haline getirilmis görebilirsin. tersi de olabilir...
3. özeldi.dilinin ucundayken duymustun. mükemmeligi bariz bir sarkıdan bahsediyorsak, klipten sonra etrafında bu sarkıyı mırıldananların sayısı artacak, müzik listelerinde bir numaraya yükselecek ve hatta birileri sana "ne süper sarkı di mi?" diye sormaya baslayacak. bu da bir ihtimaldir..

(bkz: piyasa olmak)
testament - ower the walls şarkının hissettirdiklerini göremedim ne yazık ki. bu değil de solistin tipi asıl şaşırtıcı olandı. *
placebo - follow the cops back home.
psikopat gibi defalarca üstüste dinlediğin, sarkının her sözüne kafandan sahneler yamaladıgın o muhtesem sarkının birgün klibine rastlanması sonucu "bu sarkıdan anladıgınız bu mu, bunu mu reva gördünüz" diye sitem etmene sebep olabilen durum. *
(bkz: duman - belki alışman lazım)
rammstein_mann gegen mann.
gençkan - kendimi kontrol edemiyorum..

halbuki şarkı süperdi..*
ben genelde klibini gördüğüm şarkılara ısınırım, ancak bildiğim şarkılarda da soğuduğum olmuştur.