bugün

yeni yazardır, acemidir çaylaktır, vur kafasına al ekmeğini türü yazardır, elinden tutsan sürüklesen nereye gitsen oraya gelebilcek yol yordam bilmeyen yazardır.
sozlukteki istatistiksel orani %5i gecmicek olan durumdur. insanlar gercek bilgilerini paylasmayi hic bir zaman istemez her zaman bir gizem arar. o ve ya bu sebeblerle cogunluk dogrusunu yapmaktadir.
Bir an adımı duydum gibi geldi. Olsun doğru bilgi gireni Uludağ'dan da kovarlarsa "yalanın gözünü severiz".
alnı açık yazardır. fikirlerinin arkasında olmayı bilen yazardır. sahte bir dünyada, sahte bir isimle yer yapmaya çalışmaz. velhasıl kendinden utanmaz çünkü utanılacak birşey yapmaz.
(bkz: sen git biz seni buluruz)
yanlış bir şey yaptığını düşünmemektedir.
elton john değildir.*
(bkz: kendi kendini ele veren yazar)
gizlisi saklısı, daha doğrusu umrunda olmayan yazardır.
evdekaldımişsizim nickli yazar.
belki meşhur olurum a q diyen yazardır,yazmalıdır...Ama fakat başka yerlerde aranmalıdır..
(bkz: Dest-i izdivaç)
adı üstünde yazardır.

yanlış verse de yazardır orası ayrı.

şahis bilgilerini vermeyen bir kişi olarak belirtmek isterimki başlıkların tepesinden gözüme sokularcısına bana bakan, "adım soyadım işte bu benim" gibi yazılar taşıyan kutucuk kaybolmuştur.
şimdi ne olacak?
moderayonum beni evlatlıktan aman yazarlıktan red mi etti?

verin o kutuyu yazıcam söz..
böyle dışlanmışlık hissi yaşamak pek bi fena imiş.
kimseden çekincesi olmayan, işte ben buyum diyen yazardır. moderasyona güvenir.
sözlükte neyse reel yaşamda da aynı olan, milletin yüzüne söyleyemeyeceği şeyleri sözlükte de yazmayan, kısacası götüne güvenen yazardır.
sayılarının kaç olduğunu hatta olup olmadığı ciddi manada merak uyandırıyor olsa gerek.
başına bir iş gelmeyecegine inanan cesur yazardır. *
(bkz: benim)
bir yerde yanlışlık yaptım ama. neyse.

tanım: içinde kötülük olmayan, en asil duyguların insanıdır.
adını halihazırda nick olarak kullanan yazardır. soyadını da vermekten çekinmemiştir. ama doğum tarihi konusunda çok hassastır, yaşının ortaya çıkmasından çok korkar.
adımı veririm ama soyadımı vermem diyen yazarlar da vardır. * . hem vermesek bile facebook denen sitede herşeyimiz yazıyo. ve insan anlıyor ki iyice kendi kendimizi deşifre etmişiz.
yazdığı her entrynin altına imza atabilecek yazardır. ayrıca kişilerin kimlik bilgilerinin bizzat devlet tarafından çarşaf çarşaf internette yayınlnadığı bir devirde gereksiz paranoyalardan uzak olan yazardır. işin maddi kısmından ise zerre korkusu yoktur. zira mal beyanını bu sözlükte daha önce belirtmiştir.
vermekte bir sakınca görmeyen yazardır.

adını soyadını verse ne olur vermese ne olur? günlük hayatta milyon tane yerde ad soyad veriyoruz zaten.
nick kullanmak yerine ad, soyad, tc kimlik numarası kullanması gereken yazardır. ben ciddiyim; artık birbirimize ismimizle hitap edelim. hem sosyal açıdan daha verimli, hem de rahatça sallayamayız artık ona buna. hatta nick bölümüne eklenecekler,vergi numarası, okul numarası, iş adresi, telefon da olsun.

iyiliğiniz için hatırlatmalar benden geliyor. ip adresimiz modların elinde olduğu için her şekilde boku yiyebiliriz dikkatli olalım. işte yapılacaklar:

1) artık rte'nin tarzı, karakteri, yaptığı icraatlar vs yorum yaparken çok daha fazla dikkatli olalım. biliyosunuz arkasından slogan atan liselilere dava açıp 11 ay verdirtti kendisi.

2) gizli servisler, israil-türkiye, devlet-mafya-pkk konularında klavye tuşlarına basarken çok daha hassas davranalım. başınıza gelebilecek şeylerden haberiniz vardır haberleri izliyosanız...

3) serdar ortaç,mustafa sandal, murat boz gibi güzide popçularımızı da yerden yere vurmayalım. işleri güçleri yoktur kendilerinin. dava, tazminat falan, boşverin müthiş entel kitleleriyle mutlu olsunlar.

ooo baya tabu olmuş. sözlüğe niye giriyoruz o zaman, tüm muhabbet bitti abi, ne esprisi kaldı. nerede özgürlük?? siz moderasyon olarak zaten hakaret içerikli mesajları silmiyomusunuz? yaptığınız işten mi emin değilsiniz; yoksa sorumluluğu üstünüzden atma çabası içersinde misiniz?
sahte karakter yaratmayıp sözlükte goygoyculuk yapmayan yazardır. kendini olduğu gibi yansıtandır. normal hayatta da aynı sesi yükseltir, aynı konuşmaları yapar. gerçek dünya sında yapamadıklarını acizliklerini sözlük ortamına yansıtmayandır. yansıtmayacağından da emindir.
bu ortama girdiği andan itibaren yazdığı bütün entryleri kontrol etmesi gereken yazardır. şimdi olmasa bile ileride biri yazdığınızdan dolayı dava açar, boş yere uğraşırsınız. ayrıca madem bilgileri kontrol edecez diyorsunuz, neden istiyorsunuz? eğer bilgiler yoksa adam olmadan cin mi çarpıyorsunuz, eğer varsa ne demeye tekrar sorup ortamı geriyorsunuz?
kimlik bilgilerine ulaşılmasından korkacak bir şey yapmamış ve yapmayacak olan, kimseyle uğraşmayan, doğal olarak da kimsenin kendisiyle uğraşmadığı ve uğraşmayacağı, yazdıklarının arkasında durabilen yazardır.
(bkz: ebeda)
zall a güvenip kendini ifşa etmiş yazardır. bak güvendim diyorum sayın zall yarın öbür gün mahkeme celbiyle gelirlerse kapıma valla darılırım çok. o değilde fetoş metoş diye ileri geri konuştum. ***
edit: asıl o değilde bluevelve ' yi kesin alırlar içeri şimdiden don fanila hazırlayın sayın yazarlar.**