bugün

bir sözlük klişesi esasında. çok severek kullanırım.
bulan yazar belirsizdir.
(bkz: uludağ sözlük e bir daha gelinse alınacak nickler)
(bkz: süper kupa ya sevinen fenerli)
bir uludağ sözlük klişesidir.
(bkz: kara murt benim ulan)
(bkz: sabri sarıoğlu)
yeri geldiğin bir lokma ekmek için canını dişine takan, çocukları yaşıtlarından geri kalmasın diye kendine nerdeyse hiç birşey almayan, yeri geldiğinde omuzlarını kabartıp çoluğunu, çocuğunu, karısını koruma altına alan, evden en erken ayrılmasına rağmen en son gelen ve milletin ağız kokusunu çekmesine rağmen ev ahaline güler yüzle yaklaşan kişidir.

evet evet hepimizin gözümüzün nuru, evimizin direğidir o. babamızdır, en asil duyguların insanıdır.
gün içerisinde sık sık kulağı çınlatılan ve neredeyse her tanımda karşımıza çıkan insandır. uludağ sözlüğün en asilidir.
her başlıkta karşıma çıkan ilginç insan. o değil de orospu başlığında görürsem şaşırmam artık.
kendi ayakları üzerinde duran, kimseye yalakalık yapmayan ciddi, dürüst şahsiyettir.
(bkz: guerilla)

çok asil olmasının yanı sıra çok da yüce dir.
(bkz: delikanarya)

sözlüğe yazdığı yazılardan kalitesini ortaya koyan insandır.
asansördeyken "ay pırtladım. ay çok utandım ya la" diye içinden kendisiyle konuşan insandır.
atatürk'ün "türk şoförü en asil duyguların insanıdır" ayeti kemalisi ışığında sözlüğe musallat edilmiş bir cümledir efendim.
ruslardır. hiçbirşey umurlarında değildir. al gülüm ver gülüm zihniyeti taşırlar. kendilerini mutlu eden erkekleri sevdiklerinden en asil duyguların insanıdırlar.
(bkz: en asil duygularin insani)
herkesin ağzına dolanmış bir kalıp.
ne klişe bir laftır bu yahu, her başlığın altında görüyorum ama gerçekte göremedik bir türlü nedense.
ağır klişe.

kullananların tez kellesi vurula.

aha bir klişe de benden.
Karşısındaki insana değer veren ve onu önemseyen insandır. Saygılı ve edeplidir.
Sokakta yürürken elinizdeki çöpü yere atmaktan vazgeçip tam çöp kutusuna doğru yöneldiğinizde içinizde oluşan "ideal dünya vatandaşı" olgusuna tam olarak oturduğunuzu düşündürten hissiyattır.

Bu hissiyat yalnızca "en asil duyguların insanı" olan kişilere özgü bir durumdur.