bugün

'sait faik abasıyanık' ın bir şiirinde bahsettiği meyve.
anlatsam şu kiraz mevsiminin
para kazanmak mevsimi değil
sevişme vakti olduğunu....
rengi koyulaştıkça cılkı çıkan küçükken kulak arkasına küpe niyetine takılan meyve..
1 haziran 2008 tarihi itibariyle yurtdışına ihracına izin verilmiş meyve.*
izmir de uğruna ilçe ilçe dolaştığım meyvedir. ama bahçeden en taze olanının tadı bi başka olur. kurtsuz olanlarının ismi napolyon kirazdır`.
hapu hupur yenesi meyvedir. lakin duygusal bir bağ olustu aramızda yemeğe kıyamıyorum artık.
sıradan bir ağrı esiciden yüz kat daha yararlı olduğunu duydum ama ne kadarı olduğu hakkında bilgim yok.
illa ki cinsiyet gözetmeksizin her çocuğun kulağına küpe olmuş ve ardından tiksinmeden yenmiş tatlı meyve.

uzaktan baktım al
yanına gittim bal diye bilmecesi bile var.

ayrıca bir dudak çeşidi.
çocukluk yıllarından akıllarda kalan tekerlemedir. kocasından çok çeken ev hanımlarının damat kriterlerini şimdiden kızlarının aklına sokmak için bulduklarını düşündürür.

kiraz kiraz kiraz
gel yanıma biraz
napacaksın beni?
seviyorum seni.
sevdiğim erkek
sarışın olmalı.
gözleri ela
bulaşık yıkamalı *
"giresun kirazın ana yurdu. antik ismi “kerasus” olan şehir ismini kirazdan almış. giresun’da doğal olarak yetişen kirazı roma komutanı lukullus italya’ya götürmüş ve kiraz buradan tüm dünyaya yayılmıştır"

kiraz'ın anavatanıdır giresun. fakat bütün tembel karadeniz insanları gibi giresunlular da kirazı bitirmiştir giresunda. hala yetişir, hatta en lezzetli kiraz giresunundur fakat ticareti yapılmamaktadır.
içinden çıkan kurt nedeniyle yerken zevk alamdığım meyve. illaki önce ikiye böler içine bakarım kurt var mı diye. (bkz: kiraz kurtu).
isal yapabilen meyve.
içinden kurt çıkması muhmetel olan bi meyvedir.
kilo almak istemeyenlerin yerken abartmaması gereken meyvedir.
tarık akan filmlerini açık hava sinemasında seyretmiş kuşağın* biz gençlere hatıra bıraktığı dudağın diğer adıdır.
şu an yana yakına aradığım mevsimsel meyve.
diğeri için (bkz: yeşil erik)
"dalları bastı kiraz
gel bana bu yaz biraz
yine başım sevdalandı
öp beni biraz biraz"

şeklinde şarkılara hayat veren çok tatlı yaz meyvesi olmasının yanı sıra bayan ismi ve bilimum bayan dudağını betimlemeye yarayan meyve*.*
çok seviyorum diye yerken abartmamak lazım. maazallah bağırsaklarınızı elinize verebilir.
füruzan'ın kırk yedi liler adlı romanındaki küçük tatlı karakter.
çekirdeğini yiyip dışını bıraktığım güzel kırmızı meyve *
izmir'in izmir'e benzeyen ilçesi.
15-20 tanesinin bir aspirine denk geldiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. kanı sulandırma etkisi vardır.
en sevilesi,en beklenesi,yaza en yakışan;dalından koparıp ta yemenin yanı sıra kulağına da küpe yapıp gezebildiğin meyveler meyvesi olur kendileri.
görsel
bu sene, adam gibi doya doya yiyip tadını çıkaramadan mevsimi geçmiş şahane meyve.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel