1. 1.
  spor ürünleri üreten bir firma. ayakkabı, t-shirt, short, şapka işte ne gelirse akla kardeşim. göster enerjini diye bir reklam sloganları vardı, kinetik enerjiyle alakalı olsa gerek.
  3 ... laz pacino
 2. 2.
  genelde kalitesiz ürünleri pahalıya satan ve satış sonrası müşteri desteği sıfır olan firma. hele birde ayakkabı dünyasından alıyorsanız vay halinize.
  1 -2 ... diyonsos
 3. 3.
  ayakkabılarını beğendiğim firma. hem kaliteli hem de nike kadar kazık değil. ayrıca belki ayakkabıları güzel değildir bana öyle geliyordur ama ben kendi ayağıma uygun ayakkabıları bir tek kinetix'te rahatça bulabiliyorum.
  4 ... lynx lynx
 4. 4.
  bunun son dönem reklamlarında; artık iyiden iyiye gençliğin cozuttuğunun, eskiden evlenilip çoluk çocuk bakan yiğidoların şimdilerde hala çanak çömlek patlattıklarını konu alan bir örneğini geçtiğimiz aylarda izledik hep beraber.

  kinetix alıp deli gibi sevinen hafiften motoru yakmış elemanımız belediye otobüsünde demirlerin üstünde seyreder, tabi şöförümüzde boş kalmaz:

  ş:ee oğul naptın hiç yere basmadan mı geldin yanıma kadar?
  ç:evet abi hiç basmadım ayakkabılar süper. eeee senin olayın ne?
  ş:(alttan levye çıkar) al bakalım bu da benim olayım aq çocuğu seni! ktonnk!
  ç:abi aooğğhh anam imdaaaat olay varrr!
  ş:sittir git lan bi daha binme bu arabaya!
  ç:... (bkz: senin olayın ne)
  3 ... en bedevi c
 5. 5.
  (bkz: göster enerjini)
  1 ... sapka yapamayan cuheyla
 6. 6.
  kimetix adinda imitasyonu görülmüstür.
  2 ... bakbibak
 7. 7.
  (bkz: koş yoksa düşersin)
  ... muhasebeye giris
 8. 8.
  son derece dayanıksız ayakkabılar üreten firmadır. su geçirmez diye aldığınız bot 3 aya kalmaz pert olur. pek tavsiye edilebilecek türden değildir.
  1 -2 ... herr schatz
 9. 9.
  botları şu aralar kampanyada olan marka. 95 liradan 50 lira'ya indirilmiş durumda.
  ... delicious
 10. 10.
  ziylan grup bünyesinden çıkan bir ayakkabı markasıdır. önce halley ayakkabı, sonra polaris, sonra da flo. 90'lı yıllarda hem sağlam hem rahat ayakkabı üretiyorlardı, 2 binli yıllarda çin sevdasıyla duman olmuşlardır. şimdi antep çıkışlı adi bir marka.

  web sitesindeki müziğin sözleri: "hadi bi hopla hadi biz zıpla hayat dışarıda içeride durma giy kinetix’ini giy de çık dışarı koş hadi hopla coş hadi zıpla dışarı fırla yerinde durma giy kinetix’ini giy de çık dışarı giy kinetix’ini çık dışarı."

  web sitesi: http://www.kinetix.com.tr/
  1 -2 ... birinci nesil yetkili