bugün

spor ürünleri üreten bir firma. ayakkabı, t-shirt, short, şapka işte ne gelirse akla kardeşim. göster enerjini diye bir reklam sloganları vardı, kinetik enerjiyle alakalı olsa gerek.
genelde kalitesiz ürünleri pahalıya satan ve satış sonrası müşteri desteği sıfır olan firma. hele birde ayakkabı dünyasından alıyorsanız vay halinize.
ayakkabılarını beğendiğim firma. hem kaliteli hem de nike kadar kazık değil. ayrıca belki ayakkabıları güzel değildir bana öyle geliyordur ama ben kendi ayağıma uygun ayakkabıları bir tek kinetix'te rahatça bulabiliyorum.
bunun son dönem reklamlarında; artık iyiden iyiye gençliğin cozuttuğunun, eskiden evlenilip çoluk çocuk bakan yiğidoların şimdilerde hala çanak çömlek patlattıklarını konu alan bir örneğini geçtiğimiz aylarda izledik hep beraber.

kinetix alıp deli gibi sevinen hafiften motoru yakmış elemanımız belediye otobüsünde demirlerin üstünde seyreder, tabi şöförümüzde boş kalmaz:

ş:ee oğul naptın hiç yere basmadan mı geldin yanıma kadar?
ç:evet abi hiç basmadım ayakkabılar süper. eeee senin olayın ne?
ş:(alttan levye çıkar) al bakalım bu da benim olayım aq çocuğu seni! ktonnk!
ç:abi aooğğhh anam imdaaaat olay varrr!
ş:sittir git lan bi daha binme bu arabaya!
ç:... (bkz: senin olayın ne)
(bkz: göster enerjini)
kimetix adinda imitasyonu görülmüstür.
son derece dayanıksız ayakkabılar üreten firmadır. su geçirmez diye aldığınız bot 3 aya kalmaz pert olur. pek tavsiye edilebilecek türden değildir.
botları şu aralar kampanyada olan marka. 95 liradan 50 lira'ya indirilmiş durumda.
ziylan grup bünyesinden çıkan bir ayakkabı markasıdır. önce halley ayakkabı, sonra polaris, sonra da flo. 90'lı yıllarda hem sağlam hem rahat ayakkabı üretiyorlardı, 2 binli yıllarda çin sevdasıyla duman olmuşlardır. şimdi antep çıkışlı adi bir marka.

web sitesindeki müziğin sözleri: "hadi bi hopla hadi biz zıpla hayat dışarıda içeride durma giy kinetix’ini giy de çık dışarı koş hadi hopla coş hadi zıpla dışarı fırla yerinde durma giy kinetix’ini giy de çık dışarı giy kinetix’ini çık dışarı."

web sitesi: http://www.kinetix.com.tr/
bütün dizi sitelerine reklam vererek kendinden nefret ettirmeyi hedefleyen ve başaran marka.
bi daha da kinetix alırsam top olayım kinetix ayakkabılarla vursunlar bana.
yerli malı, yurdum un malıdır. en azından sermayesi türk,vergisini de buraya ödüyor benim bildiğim. kalitesi iyidir. sonuçta uzay mekiği almıyoruz ya. yinede güvenilir mağazalardan alınmalı. şikayetim var.com kinetix şikayetleri ile dolu. gerçi adidas-nike da aşağı kalmaz onlardan. o sebeble güvenilir,hemen sıkıntıyı halledecek kurumsal mağazadan alın diyorum. ben memnunum ürünlerinden. modelleri de şık. fiyatları adidasın yarı fiyatından az. para dışarıya da gitmemiş oluyor ve dış ticaret açığı da artmamış oluyor. daha ne olsun...
(bkz: kinetix e hayır)
anne öğüdü gibi reklam veren dandik marka.

''giy kinetix'ini çık dışarı, üşütme bak. haa eve gelirken de 2 ekmek alıver. hadi muck geç kalma''
dünyanın en kötü spor ayakkabısıdır.
zıplama temalı ayakkabıdır.
eğer illa ki yerli malı ayakkabı giyelim sevdası var ise kinetix değil lescon alınmalıdır. hem hesaplıdır, hem dayanıklıdır.
özellikle halı saha aykkabıları son derece kalitelidir.
(bkz: lescon)
75-80 lirayı buna vereceğinize nike ve adidas'ın indirim ürünlerini takip edin.

gerçekten 15-20 lira daha az ödemek için gerek yok kinetix'e. rahat bir ayakkabı değil.
Çocukluk ayakkabısı.
çok eskiden iyiydi, şimdi bozdu muhabbetine girmeden direk özetlenecek olursa dayanıksız ayakkabıdır. yamulur içi aşınır ölür gider, kısa sürede...
dikli sikli bir şarkıyla başlayan reklamı var..

bok gibi reklam, bok gibi marka.
yerli markaymış.
şimdiki waikiki neyse kinetix de odur.
çok çok yıllar önce özellikle çocuk grubunda adidas nike'a rakip olacak ürünler üretirken; bugün patates bir marka haline gelmiştir. he çok satıyor olabilir ama onlar nasıl ayakkabılar ulan...
ailelerin çocuklarına kazık niteliğindeki ayakkabı markasıdır.
Adidas ve nike'ı birebir taklit etmeyi kendine ilke edinmiş yerli marka. Özellikle ayakkabı ve çantada kendine özgü hiçbir tasarım yok, tamamen satışa yönelik üretim anlayışları mevcut. Kalitesiyle biçtiği fiyatlar ters orantılı.

Edit:imla