bugün

Çok kasıntı bir yarışmacı geldi. Kaslı maslı böyle. Kibirli gibi geldi biraz bana. Sevmem böyle tipleri.

Edit: elendi haha.
bi içim su’luk yarışmacı geldi.
bal dök yala’lık da denebilir. manitası leşş.

ben bunu yazarken de elendi. üzücü.
An itibariyle izlenen programdır. izliyoruz.
Kım istemez ki.
arada zapplink yaparken denk gelince durup izlediğim yarışma.
yarışma çok acı bir gerçeği yüzümüze her defasında vuruyor.

okumuş, yüksek bölümlerden mezun olup çeşitli kademelerde yükselip iyi bir kariyer yapanların aksine ilkokul mezunu, köyde yaşayan, naif diyebileceğimiz her anına şükreden yarışmacılar daha çok kazanıyor ve daha çok alkışı hak ediyor.

he tabi ki istisnalar da olacaktır ama bu durum böyle maalesef.

bazen de insanların sinirlerini test etmek için yarışmacı koltuğuna ülkedeki en sinir bozucu tipleri oturtuyorlar ve sen ekran başında şöyle oluyorsun, breaking bad'deki skyler white kaşarının yaptıklarını görünce duvara yumruk atmak istiyorsun ya hah işte aynen öyle oluyorsun.

bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum ama her bölümde en az 1 tane geri zekalıyı oraya insanların sabrını test etmek için koyuyorlar.

ha bu arada 6 yıldır başvuru yapmışım hala aramadılar....
Bir yarışma programı. Anlamadığım dalga şu, önceden mi çok çok çekiliyor bu bölümler? Seyirciler arasında bayağı mesafe var ve bayağı toplu, yakın oturuyorlar. Yeni bölüm bir de.
Neyse, izliyoruz bakalım.
Aha, fularlı Ekşi sözlük yazarı geldi bir tane.

Edit: ekşici hiçbir şey bilmiyor lan.
An itibariyle ailecek izlediğimiz program.
seyircisiz olunca da pek bir yavan kalmış, alışmışız alkış seslerine.
Sesli soruda Tavuk sesine "evde kedi besliyorum kedi değil" şeklinde yorum yapıp ve biraz düşünmek isteyen yarışmacını yarıştığı program. ilginç.
Deminki soruya dolmuş hatları dedi. Öyle ağzını yaya yaya konuşarak olmuyormuş değil mi? Azıcık kitap okusa bilirdi. 1984'e dolmuş hattı dedi ya haha.
Şu an yarışan gözlüklü yarışmacı sana sesleniyorum.

Yahu sen ne geveze bi adamsın be birader? Her soruya bir yorum durmadan car car konuşuyorsun.

Ver cevabını çek git.

Bak hala konuşuyor ya...
ara sıra izlediğim yarışma programı insanlar öyle malca şeyleri bilemiyor ki.
Şu an 35 yaşında afra isimli türk dili ve edebiyatı mezunu biri yarışıyor. Hedefi 250 bin liraymış. izliyoruz bakalım barajı geçebilecek mi?
Bence insanlar bu yarışmaya katılma cesareti gösterebilenlerle, başvurma cesaretini gösteremeyenler olarak ikiye ayrılıyor.
Bugun bi ablamız çan eğrisi nerede olur sorusuna anaokulu dedi. Diyeceklerim bu kadar. Zamaninda ben de başvurmuştum. Arayan soran olmadı. Üstelik başvuru yenileme gibi bir şey de yok. Daha önce zaten başvurdunuz uyarısı çıkıyor. E ben başvuralı yaklaşık 3 sene olduğuna göre de hicbir zaman cagrilmayacagim yarışmadır.
Ne zaman rating almak için çok iyi okulların çok iyi bölümlerinin öğrenci ve mezunlarını yarışmacı almaya başladı o zaman izlemeyi bıraktım.

Sırf sosyal medyada "xx üniversitesi xx mezunu adam şu kadar basit soruyu bilemedi" densin diye yaptılar bunu.

Bilgi yarışması sevmeme rağmen izlemiyorum.
bu uarışmada o kadar basit soruları bilemiyorlar ki anlayamıyorum çok saçma.
Matematikte 0'a "çarpmada ilgisiz elemandır" dedi sarışın kadın. Öyle bir şey mi var amk hahahahha. "toplamada etkisiz elemandır" cevabını bilemedi yuh hahaha. ilgisiz elemandır dedi lan hahhaha. Resmen rezillik ya. Bir de kasılıyorlar modern görüneceğiz diye. Hahahhaa.
Çocuk bayılacak şimdi. Kalp krizi geçirecek. Bu nasıl bir heyecan la?
son programdaki kekeme çocuğun gidişatı ayarlanmış gibiydi. özellikle 30 binlik soruda soruyu cevaplama şekli bana çok şüpheli geldi. zaten 15 binlik baraj sorusuna kadarki soruların 1 tanesi hariç hepsi bebek oyuncağıydı, o 1 kazık soruyu da telefon jokerindeki adam duyar duymaz yapıştırdı o da biraz şüpheliydi. şahsen 30 binlik sorudan sonra sahteliğe tahammül edemeyip bıraktım izlemeyi. noldu bilmiyorum sonrasında.
imahatipli çocuk yarışıyor. Ağladı demin.

Edit: basit sorular geldi, çocuk şanslı aldı 30 bini.
izliyoruz ailecek. Kadın çok heyecanlandı. Dolaştı falan.
"kim istemez" diye cevap verilmesi gereken soru. evet.
Cevap 2 temmuz olacak.
güncel Önemli Başlıklar