bugün

pes oynarken, ekrana döndüm kolu bıraktım ''abla güzelmiş'' dedim. meğer 19 yaşındaymış, hayat garip vapurlar falan.
An itibarıyla yılların The logical song'unu breakfast in america yapan yarışma. Breakfast in america albümün adıdır oysa.
Kim milyoner olmak ister deki kızın, lüks araba statü göstergesidir demesi ve devamındaki söyledikleriyle ben utandım insanlığımdan. Görüldüğü üzere bazen insanı insanlığından utandıran insanilerin çıktığı yarışma.
kim milyoner ister deki lüks araba meraklısı kızın her şeyden çok söylediği şu cümle çarpıcıdır. bazılarının hoşuna gitmez ama bence sorun yok. yani lüks arabaya sahip olmak statü göstergesidir. siz pis fakirler kendi çöplüğünüzde yaşayın. bizim statümüze asla ulaşamazsınız ancak böyle kıskanıp eleştirirsiniz zuhhaaaa...:) kızın içinden geçenleri gördüm resmen. vay be paran varsa bu statü göstergesi. bilgili olmuşsun kültürlü olmuşsun ne önemi var hanım kızımız için. paran ve kaliteli bir araban olmadıktan sonra. insanlığımdan utandım resmen. yazık oldu kızcağıza ama şimdi 15000 liraya alacağı 2.el arabasıyla ne yüzle gidecek koç üniversitesine. yazık oldu *
bazen bilerek enteresan tipleri seçtiğini düşündüğüm yarışma programı. bugün yarışan kız ise aksine enteresan değildi. lüks araba sahibi olmak statü göstergesiymiş kendisine göre. neyse ben bişey demiyorum üstteki arkadaş yazmış zaten düşüncelerimi.
statü delisi, gösteriş meraklısı üniversitem de üniversitem diye şişinen -benim üniversitem böyle, benim üniversitem şöyle- jokerleriyle bile hava atan -jokerlerime öğğyle güveniyorum kiiii- ukala kızın elenmesine -hem de çok güvendiği jokerinin yüzünden- zil takıp oynadığım yarışma.

bu arada sözlüğümüzün ismi geçti lan onda da gurur duydum. *
pahalı arabayı statü göstergesi olarak görmesi şirinliğinden hiçbir şey eksiltmeyecek bir hanım kızımızın yarıştığı yarışma.
Sunuculuğunu kenan ışık'in yaptığı genel kültür ve bilgi yarışması.
"buda sorumu lan kim milyoner olmak istemezki" diye cevap verilesi yarışma programıdır.
su anda gerizekalimsi bir kizin yaristigi yarisma. bu nasil bi iticiliktir arkadas. o nasip agiz yaymaktir.
sesli sorunun ortalığın bir tarafına koyduğu yarışma. n'oluyor ulan.
An itibariyle lefter küçükantonyadis in oğlunun yarışmacı olarak katıldığı program.
biri seni yenecem istanbul'daki istanbul'u trabzon sanır, biri kazım koyuncu'yu onur akın sanır. ben bir şey demiyorum. kupamızı verin lan!
net başından kalkıp gerçek hayata çıkmayan ergenlerin patatesi ağaçta zannettikleri yarışmadır.
Açtığımdan beri boktan sorular gördüğüm yarışma programı.

---spoiler---
türk filmlerinde araba çarpan kişi ne olur?
A. Kör b. Sağır c. Dişlek d. Dilsiz
---spoiler---

bu ne lan!!
bugün psikoloji bölümünde okuyan, şeffaf sütyen askılı bir adet kezbanın katıldığı yarışma. " seni yeneceğim trabzon " diye bir kalıp olduğunu sanıyor kendisi. ölmesini istedim.
an itibariyle kopartan program. yunanca olsa yuri derim dedi lan bildigin ahaha. kahkaha patlamasi yasadim amk.
bilgisine güvenip giden insanların rezil olmakla imtihanıdır.
Bu akşamki bölümünde ünlü kayırması yaptığını düşündüğüm yarışma programı. Tv dizilerinde görmeye alışık olduğumuz oyuncu Nihal Menzil ile başlayıp 2011 Miss Turkey adaylarından Hilal Uzun ile devam etmiştir. (bkz: bravo) Epey şaşırdım şaşırmasına da finalde çıkan yarışmacı neydi o? Heyecandan iki sözcüğü birleştirip cümle kuramıyor, ağzını yaya yaya konuşuyor, kültür desen yok gibi... Sırf bilginin ve Kenan ışık'ın hatırına izliyorum.

edit:imla
Yarışmacıları gördükçe, sözlük yazarlarının başvurmasına rağmen hâlâ çağırılmamalarına sinir olduğu yarışma programı.
bir annenin google ile imtihanı ve hüzün dolu saniyeleri yaşatmış yarışma programı. godot'yu beklerken'in yazarını telefon hakkıyla annesine sormaya çabalayan kızımız yazılışıyla godotu diyerek google başında bekleyen anneyi yanıltmıştır. olayları daha derinden incelediğimizde mağdur ananın godotu robot olarak anlaması ve robotu bekle.. diye aramaya başlaması sonucu aniden cevap olarak paul robertson demesine neden olmuştur. işin vahim yanı seçeneklerde böyle bir isim olmamasıydı. paul diyen annenin cevap süresi bitince yarışmacı hanfendi anneam c şıkkı dedi galiba diyerek kıvrılmaya çalıştıysa da olamadı. hayır google'lamayın demiyoruz, hobi olarak yine google'layın. yarışmanın bu google boşluğunu kullanmak hızlı bir algı, çevik klavye kullanımı ve arama motoruna hakimlik ister.
zengin kalkışı yapan güzel sanatlar fakültesi öğrencisini konuk etmiş program.

düzeltme: ilk soruda süre içerisinde cevap vermemiş ve kenan ışığın elini sıkmadan koltuktan uçup gitmiş kızımızdır.
ailesinin öve öve bitiremediği kızın ilk soruya süre bitmeden cevap veremediği için elendiği yarışmadır. Mal ahahha.
an itibariyle yarışmacıların patır patır döküldüğü program.
Yıllardır kimsenin milyoner olamadığı yarışma.