bugün

kilo vermek isteyen kilolu bir insana verilebilecek tavsiyelerdir. *

kilolarıyla mutlu olmayanlar için söylüyorum: yemeyin mnakoyim ya! bu kadar basit...
''su içsem yarıyo, ay nefes alsam şişiyorum'' ne lan bu? kimi kandırıyosun sen? oturduğun zaman bir tabak çorbayla en az 3 ekmek götürüyosun da, su içsem yarıyor diyorsun. pis boğaz olduğunu kabul et önce. sonra ne bileyim git dolaş, gez, çık dışarı. insan gör azcık, insan! ulu sözlükte yaza yaza o göt na böyle oldu.*

misal size çok küçük tavsiyeler verebilirim. hadi yine iyisiniz.
bakın;

- iş yerinize arabanızla gidiyorsanız eğer, arabanızı iş yerinizin en az 500 metre ötesine parkedin ki yürüyerek gidip, efor sarfedebilesiniz.

- asansör kullanmayın hiç bir apartmanda.. az kaldır kıçını, yok öyle rahatlık.

notun dibinden sevgilerle: şaka bir yana, uygulayın bunları. madem zayıflamak istiyorsun, yap hepsini.

(bkz: şimdilik yeter sana) *
sabah akşam bir bardak limonlu lahana suyu için yağ eritiyor.
aç kalın.
özellikle akşam yemeklerinin porsiyonlarını küçültmek, bol su içmek.. bir de bunlara yürüyüş yapmayı eklemek..
lahana suyu için.

bir arkadaş her sabah aç karnına kusmadan içiyordu, 1-2 ayda 10 kilo falan verdi.
spor yapın hareket olmadan gitmez o kilolar.
bir keresinde birinin bana söylediklerini aktarmak istiyorum. eleman 130 kilo falanmış sonra bu beyin gücüyle '' ben kilo vercem ulan '' falan gibi telkinlerle iskender - künefe - lahmacun - pide vesaire yiyerek 90 kiloya düştüğünü anlatmıştı.hassiktir lan dedim içimden.sonra vay be eleman the secret' ın temasını kavramış bravodiyerek beni yiyiyor diye düşündüm ama herif fotoğraflarını gösterince ve başkalarından da duyunca inanır gibi oldum. demek beyin gücü, telkinler, komiklikler falan yarıyormuş bu işe. aynı herif 2 numara olan gözlük numarasınıda aynı yolla düşürmeyi yeni hedef olarak seçmişti kendine. buna ise diyecek bir şeyim yoktu, dilim tutulmuştu ama açılsaydı küfrederdim buna eminim.
aşağıdaki maddelerden uzak durmaları gerekmektedir.

* Kolalı, şekerli içecekler
* Kızartma
* Hayvansal katı yağlar (tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk - balık derisi, tam yağlı süt)
* Alkol (özellikle bira)
* Beyaz un
* Beyaz şeker
* Doğum kontrol hapları
* Aşırı gündüz uykusu
* Çikolata
isteyin.

başkası için değil; kendi güzelliğiniz- yakışıklılığınız ve en önemlisi sağlığınız için isteyin bunu.

yediklerinizi gözden geçirin. belki gerçekten 3 öğün yiyorsunuzdur; ama bunun bir öğünü hazır yemek- hamburger falansa ya da sabah kahvaltıda 2 poğaça yiyorsanız -600 kalori!- zayıflamanız gerçekten çok zordur.

içtiğiniz çay-kahve miktarına bakın ve kaç kesme şeker attığınızı hesaplayın. günde 24 kesme şekerden sonrası yemek yemeseniz de şişmanlatır! oturduğunuz yerde ille bir şey içecekseniz ya yeşil çay için ya da portakal suyu falan için.

mümkün olduğunca evde yiyin, bir tabak yiyin. öğrenciyseniz, tekseniz ya da yemek pişiremiyorsanız meyve yemeye çalışın.

zayıflamanızı takdir edecek insanlarla görüşün. size yardımcı olsunlar, karşınızda koskoca ayvalık tostunu yiyip aaa sen rejimdeydin değil mi diyecek öküzlerden uzak durun.

kafayı yemekle bozmayın, herkese diyette olduğunuzu söylemeyin.

ama en önemlisi ilk söylenendir.

isteyin!
günde en az 45 dakika spor yapın olmadı tenise başlayın basketbol oynayın kasları kuvvetlendirmek için ızgara et yiyin, günde 2 litre su için, yıl içinde kitle endeksinize göre kilo verin, protein'den kesmeyin kastan verir zayıflar ama yağdanlık gibi vıcık vıcık gezersiniz hoş olmaz.

diyetisyene danışılması gereken tavsiyelerdir.
sevişin.
aşık olun. aşkın heyecanından değil yemek, uyku bile uyuyamazsınız. aşk bittikten sonrasını bilemem ama.
azimli iseniz bu işe başlayın.
spor yapın, ama ilk başta koşarak spor yapmaya başlayın, birkaç kilo verdikten sonra basketbol, tenis, yüzme gibi tüm vücudu çaıştıracak sporları yapın.
çikolatadan uzak durun.
verin.****
az ye, çok zıç.
FAcebook'a üye olun. hesabınıza girdiğinizde ekranın sağ tarafında seda sayan size açıklıyo nasıl kilo verileceğini. kesmedi mi? sayfayı yenileyin. başka bir reklam çıkıyo. tarım bakanlığından onaylı lahana suyu iç falan diyo. yapın, zayıflamazsanız gelin.
bünyenin nasıl çalıştığı öğren denmeli sadece. metabolizma yavaş çalışıyorsa zaten su içse yarar. sonra bağırsaklarını düzene soksun, örneğin her gün aynı saatte tuvalete gitsin. bir süre sonra bünye ona göre kendini ayarlıyor zaten. spor yapacak yerim zamanım yok diyorsa da ev işi yapsın/ işten eve yürüsün/sevişsin.
yemeği düzenledin, aldıklarını tuvalette attın, spor yaparak vücudu da toparladın, eh daha ne olsun.
kesinlikle spor yapmaları.
sevişmek'te olur buda bir nevi spordur. *
gece yemek yemekten uzak durun.bol sıvı tüketin, bol sıçın.
batan şirkete muhasebeci olun, gerisi gelecektir.
denendi, onaylandı: sevgilinizden derhal ayrılın. akabinde 15 kilo verip cicili bicili çocuk reyonundan giyinmeye başlayın. yalnız giysilerin kolları düdük gibi duruyo demedi demeyin.
az uyumak.
"kilo verince ne olacak sanki bak bana hiç dert ediyormuyum. önemli olan kendinle barışık olmak"
ender saraç ve taylan kümeli diyetleri fos çıkınca insanoğlu panik yaptı tabii. seda sayan seyircisi ''afedersiniz göt gibi ortada kaldık, napacaz şimdi'' diyerek dolaşıyorlar.
ama merak etmeyin! ''obezim, yiyorum kendimi durduramıyorum durdurmak da istemiyorum'' diyorsanız, ''öküz gibi yiyip kilo vermek istiyorum'' diyorsanız, ''yarım sığırı bir oturuşta bitirmemle nalakası var, benim kemiklerim iri'' diyorsanız biyruun abii kes bi buçuk.
yapmanız gereken çok basit; salondaki televizyonun kumandasını bozun. aha da bu kadar. iki yüz elli beş yıla kalmadan tığ gibi olmazsanız gelin yanıma.
En önemli öneriler sabah programlarını izlemememek ve diyetisyene gitmek şeklinde sıralanabilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar