bugün

bu albümün trash tarihine bu derece damga vurmasını dave mustaine nin katkılarının bulunduğu iki metallica albümünden biri* olmasıyla açıklayabiliriz.zira dave mustaine de bir ropartajında "benim rifflerim ve kayıtlarım bitince metallica nın ne yapacağını çok merak ediyorum" diyerek aslan payını kendine ayırmayı ihmal etmemiştir.
metallica'nin en özenti albümü. tiki zamanlara tekabül ettiginden zaar.
metallica'nın en güzel albümü diyebilirim, ride the lightning ile beraber. zaten 85'ten sonra metallica bozmuştur kendini. albümün en iyi şarkısı da ''seek and destroy''.
metallica'nın 1983 yılında piyasaya çıkardığı en thrash,en sert albümdür.10 adet parça bulunmaktadır:
1-the four horsemen
2-motorbreath
3-pulling teeth(anesthesia)
4-whiplash
5-no remorse
6-seek&destroy
7-metal militia
8-phantom lord
9-jump in the fire
10-hit the lights
''metallica nedir'' sorusunun cevabı, aşmış metallica albümü. * the four horsemen, hit the lights, jump in the fire, whiplash, seek and destroy parçaları süperdir..
dave mustaine etkisi büyüktür.
dave mustaine'in etkisinin her bir notada bas bas bağırdığı, Metallica'nın Metallica olduğu zamanlarda çıkardığı muhteşem albüm. Bebeydim ben o zamanlar, kuzenlerim dinlerdi, ruhuma, kanıma işlemiş olan albümdür.
sanılanın aksine soloların james hetfield tarafından çalındığı albüm. dave mustaine şarkıların yazılmasında bulunmuş soloları kaydetmemiştir.
spartacus'un 1. sezon 13. bölümünün adı.
metal müziğe metallica'nın ilk albümüyle başlamış biri olarak tamamı dinlebilir nitelikte bir albüm olduğunu söylemeliyim.
şarkılarının birbirine benzememesi metallica'nın en önemli özelliğidir. son albümden bu yana başarının ilk albümüdür.
metallica'yı daha çok hit diye tanımlayabileceğimiz efsane şarkılarından tanıyan birisinin, albümü ilk defa dinlemeye başladığında james'in vokaliyle şok olabileceği bir albümdür.

albümü dinledikçe gelen edit*: olucak olm, ikişer kez dinliyorum iyice kafama girsin diye. ehe. no remorse nasıl bi başlangıç o?
Şarkıların güzelliği müzikalitede değil, amatörlüğünde, vokalin çiğliğinde ve gitarların cızırtılı distortionlarında olduğu harika albümdür, içinde metallica ruhunu barındırır, cliff ve bazı şarkıları besteleyen mustaine bunda önemli bir etkendir, ayrıca dinleyip dinleyip eskilere bakıp iç çekme sebebidir, load ve reload facialarından sonra özellikle.
davul kayıtları yarrak gibi olan albüm.
jın jın jın jın diye hiç düşmeyen temposuyla mükemmel şarkılar ortaya çıkaran süper albüm.
her şarkısı ayrı bi güzeldir.
en sevdiğim the four horsemen olsada, albümde sevmediğim şarkı yoktur herbiri ayrı bi sanat eseridir.
kanımca metallicanın en iyi 2 albümünden biridir. *
kısacası dinleyin, dinletin...
Hepsini öldür anlamına gelen ingilizce söz dizisi.
görsel
bu cümleyi james'den daha iyi biri söyleyebilen varsa o da galya'lı crixus'tur.

http://www.youtube.com/watch?v=euMuCRx7qhA
James hetfield'ın sesinin banyodan söylüyormuş gibi çıktığı albüm. Sürekli bir yankı önünü alamıyoruz efendim. Albüm trash metali kalpten yaşatır bu arada.
Metallica'nin '83 yılında çıkarttığı ilk Stüdyo albümüdür. Aynı zamanda thrash metalin ilk albümüdür. Hit the lights, whiplash parçaları James'in eski grubundan, The Four horsemen Dave Mustine'den derken bir miktar derleme bir albümdür. Albüme old school soundu hakimdir. Albüm kaydında James Alan Hetfield, Cliff Burton, Kirk Hammet, Lars Ulrich vardır. Seek And Destroy'daki gibi başarılı james vokallerin yanında metal milita gibi kulak tırmalayan vokalleride barındırır.

Başta 'metal up your ass' adında çıkacak olup sonrasında prodüktörler tarafından Kabul edilmeyip adı kill em all olarak değiştirilmiştir.

Edit:bilgi yanlısı düzeltildi.
metallica'nın çıkarmış olduğu ilk ve en iyi* albümüdür. en iyi parçası ise* bıkmadan defalarca dinlediğim motorbreathdir.
metallicanın en asi, en çılgın en thrash albümleridnen biri, en iyisi master of puppets ten sonra en thrash metal albümü.
Cümle (ingilizce) şu anlamı taşır: hepsini öldürün.
Bana göre metallica nin en iyi albumu thrash metal ve speed metalin belirgin oldugu ve mükemmel parcalardan olusan bir album. Ha bide bu albumdeki sarkilarda harika headbang yapiliyor...Boyun fitigi riski olmasa 24 saat kopulur...
metallica köküne kadar thrash yaptığı albümdür. diğer albümlerde pek bunun havası görülmez. aynı zamanda metallica nın en gaz albümüdür.
Peşi sıra hiç bitmeyen bir cümbüşle dinlenen metallica'nın en sert ve kendi dönemlerinin ilk göz ağrısı albümü.