bugün

zamanında rock dinleyicileri için şimdilerin radyo eksen'i mertebesinde olan radyo.
gümüşsuyu yokuşundan itü'ye giderken yol üstünde bir apartmanın en üst katındaydı ve öyle bir manzarası vardı ki hala öyle bir evde oturmayı hayal ediyorum ama nafile.
evvel zaman içinde 101.1 frekansından yayın yapan,senelerdir halen radyoda kanal ararken mutlaka frekansını bulup acaba başlamışlar mıdır diye tereddüt ettiğim radyo kanalı.. kurulan ilk özel radyo oldugu rivayet edilir kimi çevrelerde. kaybedenler kulübü en klasikleşen programı idi. gece dinleyicilerin radyonun kapısına gidip dj lerle sohbet ettikleri görülmüştür. sıcak samimi ve buna istinaden kısa ömürlü olmuştur. zira efsaneler uzun yaşamaz..
unutulmayan günlerdi. cuma akşamı tequila city dinlemeden haftasonu başlamazdı sanki. mete'nin müzikal soruları, cüneyt'in derin futbol muhabbetleri... the smiths, the stone roses, james, happy mondays, paul weller... çoğu kişinin bu isimleri ilk kez duyduğu radyo istasyonuydu. bir ilkti. cızırtısız dinlemek için radyonun antenini şekilden şekile sokardım. sadece bir kez gitmiştim gümüşsuyu'ndaki stüdyosuna. arkadaşımın kazandığı cd'yi almak için. en üst kattaydı. kapıyı burak çetindağ açmıştı. cd'yi alıp çıkmıştık. interaktif istekler gece 1'de başlardı. zaman zaman liste değiştirilirdi, hangi yeni parçaları koymuşlar diye kontrol ederdim sayfasına girdiğimde. sabaha kadar istediğim şarkıları dinlemek için sürekli oy verirdim. böyle yapan çok olunca sistem sapıtır, kitlenirdi. yanlış hatırlamıyorsam jingle'ı primal scream'den kowalski'ydi. hatta şöyle bir şeydi: "radio station's name, radio station's name ... kent ... f... m..."
Bir yıl boyunca o büyüleyici ortamın çaylağı ve sabah öpücükleri olmak,
insanları işlerine uğurlarken onlara güzel şarkılar çalmak,
her sabah 'bugün istifa ediyorum' diye giderken, gelen ilk telefonla vazcaymak,
sonra yanlışlıkla reklam girince kovulmak ama tekrar işe alınmak...

ilk özel radyodan dilediğince atıp tutmak, sesini duyurmak,
ağbinin plakasını deşifre etmek, arkadaşından naklen borç istemek...
Güzeldi..

Lakin sonradan anlıyor insan, bir masalın içinde bulunduğunu...
Her zamanki gibi.
ah ah çok başkaydı lan çok.
(bkz: Kaybedenler klübü)
89.4 yeni frekansina gecen 'eskimeyen eskiler' konseptiyle, işe giderken, işten dönerken dinlenmesi büyük zevk veren radyo kanalıdır
eskimeyen eskiler.

şimdi neler oluyor hayatta çalıyor.
biraz önce öyle bir geçer zaman ki çalıyordu.
ilerleyen zamanlarda affetmem çalacak.

insan mutlu olmak için daha ne ister ki.
87.7 ile sahalara geri döndü. internetten de dinlenebiliyor. http://www.kentfm.com.tr/ kocaman oynat tuşu var tıklayın dinleyin. çok kaliteli bir kanal. harika şarkılar çalıyor. türkçe yabancı gerçek müziği bu kanalda dinleyebiliyorsunuz. eskimeyen eskiler ;)
Radyo dinlemem diyen adamı radyokolik yapar.
Akla kaybedenler kulubünü getirir. ara sıra geceleri uyku tutmayınca dinliyorum.
Mesut süre transferi ile avrupa Şampiyonlar ligi seviyesine yükselen kanal.

Kent fm ve diğerleri..
An itibari ile Metehan çakır ile depressivetimes var. Bu saatte yalnız insana eşlik edebilecek tek sadık sey.
Eskiden daha az laf daha çok müzik vardı sanki. Ya da yanılıyor muyum ?
pazartesileri ali bal ile kentsel dönüşüm'lerde saat 11:00 ila 12:00 arasında kent sanatçıları olarak bulunduğumuz nadide radyomuzdur.
Geçen sene rock fm De olan çoğu programın bu sene geçtiği ve yeniden canlanan güzel radyodur.
karanlık günlerde şarkılarıyla yüreğin güneş gibi açmasına vesile olan radyodur.
Kaan çaydamlı ve mete avunduku hatırlatır.
bu kadar geç keşfettiğim için üzüldüğüm radyo.
her telden çalıyorlar ve bir kere bile bu ne be dedirtmediler.
Bir yandan finallere çalışıyorum bir yandan yağan karı izleyip kent fm dinliyorum. anı güzelleştiren radyo kanalı.
Kalite anlamında Her geçen gün rakipleriyle aradaki farkı katlaya katlaya açan kanal.

Bir çok kişiye radyonun varlığını hatırlatmıştır.
87.7 frekansında yayın yapmaya devam etmekteydi cuma günü fakat bu sabah kent fm frekanslarından trafik istanbul nidaları yükseliyor. Mesut süre ve ekip arkadaşları nereye girse sattırıyor arkadaş çok enteresan.
bir kent switch değildir efendim.
evet, ülkede kriz yok gerçekten.

kapanan bir radyo daha.

Metehan ve Mesut'a üzüldüm, eskisi kadar olmasa da gene dinliyorduk karanlıkta kendilerini. önce rock fm, sonra burası. neyse, umarım başka mecrada başarılı olurlar.
görsel
Kent fm severlere duyurulur.