bugün

çoğu kişinin güzelsin, yakışıklısın, hoşsun, çekicisin dediği halde kendini bir türlü en iyiye yakıştıramama durumu.

bilinçaltında, eski ilişkilerinde sorunları olanlar, ergen çağlarında mutlu olamayanlar bu durumun içine çoğunlukla girmektedir.
övgü almak, hayır ya yakışıklısın ya da güzelsin sözlerini duyup mutlu olmak için başvurulan en eski ali cengiz oyunlarından.
Gayet dogal olan durumdur. Sonucta guzellik goreceli bir kavramdir baskalarina guzel gelebilirsin fakat kendine gore cirkinsindir.
ezik ezik dolaşıp aynaya bakınca moralin düzelmesi de kendini tuhaf bir çirkin bulma tarzıdır. bunları doktorlar araştırsın.
bir çok kişiye güzel görünsek bile bu bizi tatmin etmez çünki, asıl hoş görünmek istediyimiz birine hoş görünmediğimizi zannediyoruz.
yerinde ve çok doğru bir harekettir.
buldun buldun, buldururlar tatlım. dedikten sonraa zaten kıymeti yok.
bazı durumlarda sadece bahsi geçen kişinin gerçekten çirkin olduğuna dalalet edebilir.
(bkz: ahmet haşim)
(bkz: kurt cobain)
Hayatımda bir gün bile düşünmediğim olaydır. Allah düşündürmesin inşallah. Amin.
içinde bulunduğum durum.

Benden kötüler ( eğer öyleyse ) kendini güzel sanıyor aq.

Nasıl da özgüvenleri var görseniz, ağzım açık kalıyor ay götüme bak sen.

Neyse ki görüyorum duyuyorum elim ayağım tutuyor şükür sebebim.
boşver abi seni de güzel bulan çıkar.
Bulmak değil görmektir.

Kendimizi kandırmayalım lütfen.
Aynaya hiç bakmam, değilse üzülürüm.
her ergenin vardığı kanaattir.
Tamamen fakirlik ile alakalı. Zenginsen çirkin olma ihtimalin yok. insanların sana bakışlarını bile satın alıyorsun bir şekilde.
Kendinde buna sebep etkenleri belirlemeli ve değiştirebilecekleri değiştirmeli, değişmeyenleri ise kabullenip geçmeli. Özgüven önemli sonuçta güzel bir yaşam için.

Bunu sürekli dillendiren tipler de genelde itici oluyorlar ve de bunun sayesinde iltifat alacaklarını düşünebiliyorlar sanırım karşı taraftan. Ucuz bir hareket.
görsel
Arkadaşlar beni görseniz kendinizi çirkin bulmayı bırakırsınız.
Özellikle bu ara kendi tipime asla tahammülüm yok. O kadar çok çirkin hissediyorum ki. Sinirim bozuluyor. Estetik falan yaptırmak istiyorum. Frenliyorum kendimi. Zaten kırılmış,yalnız bir kızım.. bir de ekstra bu aşırı doz çirkin hissetme yüklendi. Delireceğim.