insanı, yeri geldiğinde acayip kasan bir eylemdir.
son döşü kıllı. *
Bir kelimeye, Bir dizeye, Bir şiire, bir çok cümleye sığamayacak kadar ağrılıdır.

Kelimeler... onlar ki evet bazı şeyleri anlatır. ama her şeyi yaşatır mı sanıyorsunuz. üstelik biz bile kendi kendimize yabancı ve uzak hissederken kendimizi. nasıl anlatır insan; ki Neşeliyim dediğimizde, belki suratsızlığımıza denk gelecek karşıdaki... Espriliyim dediğimizde, belki ağlamalarımıza denk düşecek... Özgürüm dediğimizde, belki tutsaklıklarımızda yakalayacak bizi.

insan anlatıp da bir kalıba sığdırmamalı düşüncelerindeki kendini. Hani yaşamadan bilinmeyecek şeyler vardır onlardan biridir belki...

Bazıları için herhangi biri... Bazıları için vazgeçilmez biri... Düşlediği kadar insan... insan olduğu kadar hatalı, hatalı olduğu kadar gerçeğin peşinde. yani insan işte.

Kendinizi Başkalarına Anlatma Çabasına Girmenize Gerek Yok Herkes Kimliğini Cebinde, Kişiliğini de Benliğinde Taşır..!
ruh ikizini ararken bu gidişle ruh öküzüne toslayacak karakterli yazardır .
iş başvurusu için tanıtacaksanız.

1 adınız soyadınız.
2 yaşınız.
3 eğitim durumunuz.
4 nitelikleriniz.
6 Varsa yabancı diliniz. Söylenir.

Merhaba; adım xx yesar, 2x yaşındayım, xxx mezunuyum, şu şu şu makinelerin kullanımı konusunda x yıllık deneyime sahibim, (varsa) xxx ve xxx dillerini x derecede bilmekteyim, istenildiği takdirde referans verebilme imkanına sahibim. Yurtiçi veya yurtdışı seyahat engelim (yoksa) yoktur.
Sizinle beraber iyi bir ekip olacağımıza inanıyorum. denilir ve konu kapatılır.
(bkz: insan kaynakları)
bir süre sonra bıkkınlık verebilir.
yatmadan önce telefonunun alarmını kapatan bir insanım.
öyle kestirip atamam.
hayatı olabildiğince zorlaştırmalıyım.
böyle de takıntılıyım. alarmsız uyanabilmeliyim.
bir şeylerden emin olana kadar sorar dururum. buna rağmen emin olmadığım zamanlar sayıca fazladır.
güzel konuşamam.
ama üç dilde anlarım sizi.
söyleneni, hissettirileni ve hissettirilmemeye çalışılanı.
hem de kolayca.
ama salağa yatarım.
izlerim, gözlemlerim.

gülümserim.
pek çok.
kararsızım.
hayatta nereye dokunduysam oraya ait bir kararsızlığım mutlaka vardır.

inatçıyım.
hem her şeye tamam derim hem de inatla kendi bildiğimi yaparım. hırslı olduğum zamanlar bile var. kesinlikle sıradanım. oldukça sıradan.

ne çok yanlışım var bilseniz.
nadiren tatlı olabiliyorum yine de.
en çok da uykusuz kaldığımda.
kinaye yapmadım.
saat 6:34.
sabahın körü.
benim uğruna öleceğim yaşamsal ihtiyaç, sevmek.
ve elbette sevilmek.

sıradanlığın yazısı ancak bu kadar.
böyle olduğum için seviyorum.
böyle olduğum için seviliyorum.
ve yine böyle olduğum için sevilmiyorum.
yine de böyleyim.

anlatılmakla biterim ben.
memnun oldum.
zor iş.
Kelimeler bazı şeyleri anlatır. Ama her şeyi yaşatmaz. Bazen ben bile yabancı olurken kendime, sana nasıl anlatırım ki beni? Neşeliyim diyeceğim, belki suratsızlığıma denk geleceksin…. Espriliyim diyeceğim, belki ağlamalarıma denk düşeceksin.… Özgürüm diyeceğim, belki tutsaklıklarımda yakalayacaksın beni.… Kendimi anlatıp da bir kalıba sığdırmak istemem düşüncelerimdeki beni. Bazıları için herhangi biri.. Bazıları için vazgeçilmez biri.. düşlediğim kadar insanım, insan olduğum kadar hatalı, hatalı olduğum kadar gerçeğin peşinde, iŞTE BEN BUYUM. (sosyal medyada gördüm evvelden ve hoşuma gitmişti, kim yazmıştır bilmem.)
Okul da genel de her sene yapılan ilk şey olmuştur.

ilk okul da kaç kardessiniz falan da sorulurdu. Onlara neyse iste.

Merhaba ben keyf
Soy adım kahya
8 yaşındayım
Sivaslıyım
Su kadar kardeşiz diye devam eden boş beleş olaydır.

Tanışma şöyle olur.

Merhaba ben keyfinizin kahyası. Budur.
Maziden biri. .
kolaydır.

sa ben ruyanin huzuru hazretleri.

bu kadar.
Yoruyor. ismini soyle yaşini soyle sonra aa sen ne kadar kucukmussun abicim, ablacim vs. Yeni insanlarla tanismak istemiyorum artik.