bugün

kişinin olumsuzluklara inanıp blinçsiz de olsa olumsuzluklar yolunda ilerleyip korktuğunu başına getirmesidir.
self fulfilling prophecy denilmiştir.
(bkz: sartlanma)
yapılan araştırmalara göre bir işe başlarken acaba başarabilecek miyim düşüncesinin beyinde başaramayabilme düşüncesini yerleştirdiği ve bu gizli negatif enerjinin de başarısızlığı çektiği bilimadamlarınca kanıtlanmıştır. *

farketme editi: yazarmış yahu hem de.
kayınvalidesiyle sorunları olduğuna inandırıyor insanı.
altıncı nesil bir yazar. hoş gelmiş.
bir günde tam 146 entry girmiş entry makinası.
eğitim bilimlerinde öğrenilmiş çaresizliğin bir adım sonrasıdır.
Türkçe'de 'bişeyi 40 kere söylersen olur' dediğimiz, daha seckin olarak Rhonda Byrne tarafndan 'the secret' kitabında anlatılan durum.
böyle giderse 1 hafta sonra 1000, 1 ay sonra 10000, 1 yıl sonra 100000 entry yapacak olan 6. nesil f1 pilotu.
(bkz: yazıyor efendim durduramıyoruz)
istatistik derecelerine bakılırsa, her dalda oscar'a aday olan 6. nesil yiğitlerinden.
(bkz: öğrenilmiş çaresizlik)
fitbolcudur.
kpss kursunda ilk duyduğumda oha dememe ve gülmeme sebep olan bir gelişim psikolojisi şeyidir.
bugün onun günüdür hatta kendi gününü ilk görüşüdür.

(bkz: neçe bugünlere erişesin)
ecnebi versiyonu için;
(bkz: the secret)

türk versiyonu için;
(bkz: bir şeyi kırk kere söylersen olur)
(bkz: the secret) * * *
Mutluluk psikolojisidir.. Polyanna masalıdır... Gelir kapısıdır. Denek, dilediği ve olmasını istediği herhangi birşeyi on kaplan gücünde isterse, dünyadaki bütün nimetlerden faydalanır mantalitesini içermektedir..Ferrari Enzoyu hayal edip, dacia logan a binmek doğru yolda olduğunuz anlamına geliyorsa ; evet secret adlı kitap gerçekten işe yarıyordur...
(bkz: eğitim bilimleri)
Ev arakadaşının ''Çakallıkları''na karşın dim dik ayakta durabilen makinamsı yazar.
(bkz: ah ev arkadaşları)
halk arasında "bir şeyi 40 kez söylersen olur" denmesinin bilimsel açıklamasıdır.
harika bir mahlas. benim aklıma gelmeliydi.
nickine hayran olduğum yazar. iyi de yazıyor. hayırlısı.
(bkz: kendini gerçekleştiren kehanet)
aklıma gelen başıma geldi'nin diğer versiyonudur.