bugün

(bkz: dini inanç satırına kendine müslüman yazmak)
(bkz: bencil)biri bir şey mi söledi ?
facebookta dini inanç bölümüne başkasından görüp çok beğendikten sonra, kendini orijinal sanan kişilerin yazdığı ibaredir. herkeste olmadan önce iyiydi de artık hoş olmuyor.
başkasının inançlarına karışmayan insan modelidir.
"kime olayım" sorusunu mütâkibinde getiren deyim..
menfaatçi demekle eş değer olan bir cümledir.
"Kendine müslüman" veyahut "egoist,"bencil" diğer bir söyleyişle "bana dokunmayan yılan 1k yıl yaşasın"
Bir çeşit iğneleme sözüdür. Genelde söylendikten sonra suratta aptal bir gülümse bırakır.
facebook da bir arkadaşımın "dini inancı" bölümünde gördüğüm. Komiktir vesselam.
kendine budist şeklinde söylenişi de vardır.
(bkz: bana dokunmayan yılan bin yaşasın)
hiçbir yaralı parmağa işemeyen...
son zamanlarda facebook sitesindeki kullanıcı profillerinin din yerine yazdıkları şey.
(bkz: kendine yahudi)
bencil insan.
--spoiler--
hep kendine müslümansın amına koyim
--spoiler--

şeklinde serzenişlere konu olan deyim. bu kalıp genelde değişmez ama. askerlikteki kalıplar gibidir.
sözlüğün benimle ilgili dedikodu yapmasına bu gün bir kez daha alınmamı sağlayan başlıktır. hani o değil de beni tanımlayan bu kadar çok başlık olması gururumu okşamıyor değil.
hayatımda duyduğum en saçma şeylerden biridir. bu arkadaşlar genelde şöyledir : dininin gereklerini yerine getirmez ama ateistim demeye götleri yemediği için öyle arada bişey uydurmuşlardır.
'beni kalbim temiz' tabirinin bir diğer versiyonudur.
hayat ilerledikçe bol bol karşınıza çıkarlar.
hastanede yatarken bırak ziyareti telefon bile etmeyen dindar geçinen bir akraba.
(bkz: self service)
(bkz: kusura bakma bana kadar var hacı)
yeni bir gülşen şarkısıdır. arabeske bağlamıştır. http://www.youtube.com/watch?v=0LKBzm4nhp8
gülşen'in yeni şarkısı. söz/müzik kendisine ait.

http://www.youtube.com/watch?v=ZTo9s7eRc-M

Ziyafetti dudakların, öptüm intihar ettim
Senin dar vaktine, yalandan hakikatine
Gönlümle geldim
Bi baktım halime, tükürdüm talihe
Tonla küfrettim.. *