1. 1.
  tüm dünya insanları aynı şekilde giydirmek, aynı müziği dinletmek, aynı kitapları okutup aynı masterlara yapmaya zorlarken cesaretini toplayıp tepki çekeceğini bile bile sahip çıkmaktır hayallerine, kişiliğine..kimileri için cep telefonunu kişiselleştirmek kadar kolaydır oysaki, kimileri içinse dünyaya birşeyler bırakabilmek için geçilmesi gereken köprü..
  2 ... plug in baby
 2. 2.
  tereyağındaki çikolata izleri olsa gerek.
  2 -1 ... suvedeve
 3. 3.
  erkeklerin kızların bulunduğu ortamlarda olmayı başaramadıkları şey.
  (bkz: kızlar gidince baslayan erkek diyalogları)
  1 -1 ... phoibos apollon
 4. 4.
  tüm basitliklerin ortasında kendi gerçeğinle, özüne zarar vermeden yola devam etmektir.
  ... amrosia
 5. 5.
  kendini bilmek ile başlaması gereken davranış.
  2 ... simsiyah
 6. 6.
  Geçilmesi gereken yolları düşününce insanın yapmaktan daha da korktuğu eylemdir kendisi olmak. Bırakılası ve yaşanılası hayattır kendin olmak. En kolayı budur bu dünyada diye düşündürtülür biz kuklacıklara, çünkü :

  hayata baktığımız pencerenin süsleri var. Katlanabilir kılan bu yaşamları. perdelerimiz var bizi saklarken korkularımızı görünür kılan. Hiçbir şeyin karşılıksız olamayacağını aşılamaya yeminli öğretiler var sonra. Koşarken çelme takacak güdümlü boş beyinliler. Boşaltılmış beyinleriyle sağa sola saldırırlar. Taşlı yollar, dikenler, yalanlar ve güzel resimli duvarlar var. içimizde kaybolup giden keyif vericiler var. az miktarda keyif verip akıl alırlar çokça. Beynimizi satıp bedenler alırız sonra. Ne kadar tinsellik o kadar cinsellik diye sokaklarda bağıran satıcılar var. Fikir pezevenkleri. Beyin yıkayıcılar. Bilgiyle cehalet satın alanlar. Cehaleti cesarete dönüştürüp tekrar satarlar. Alırız. alırlar. takındığımız kendi cesaretimiz değildir. zırhlar, miğferler, kalkanlar... hepsini satın alırız. süslü birer oyuncaktır hepsi. Çünkü kendimizi koruyacak kalbimiz yoktur. Vardır da bize ait değildir artık. Çoktan satılmıştır. Sahibi sahibimizdir. iplerimizi kontrol eden sahibimiz. Nerde kendimiz? bedenimizi esir alan bu ruh kimin?
  1 ... insaneti
 7. 7.
  (bkz: kendini bil)
  ... lavinya_
 8. 8.
  çoğu insanın başaramadığı meziyet.
  2 ... amrosia
 9. 9.
  insan olmayı başarmak için atılan ilk adımdır ki en zoruda bu ilk adımdır.
  ... ajiteadam
 10. 10.
  - kendin olmak!
  + peki geronimo, kızmamak!
  ... crying clown