bugün

bir ocağa bir kor düşdüğü zaman mangalda kül bırakmayanların şarkılarıyla koptuğu canlı.

http://arsiv.sabah.com.tr.../mag101-20050619-100.html
söylediği kimi şarkıların sözleri halen daha anlaşılamamıştır;

(bkz: vücut iklimimin kimyası)
(bkz: aklım buz gibi yanına koştu)
2007 yılında ülkemizi eurovision şarkı yarışmasında shake it up şekerim adlı şarkımsı bir şeyle temsil edip 4. olabilmeyi başarmış kişi.yarışmayı kazanacağından o kadar emmiş ki 4. olunca sabaha kadar annesiyle konuşup ağlamış.eurovision neticede kazanması zor bir yarışmadır.hafife alırsan böyle olur işte der,daha yaratıcı projelerde kendisini görmeyi dileriz.
Yaparım Bilirsin (1993)

1. Yazmışsa Bozmak Olmaz
2. Tak Etti Canıma
3. Yaparım Bilirsin
4. Aşk Oyunu
5. Çatlasın Tüm Düşmanlar
6. Tek Kürekçim
7. Jazz Yapma
8. Bu Günüm Sensiz Geçti
9. Benimle Kal
10. Vurgunum Sana
11. Belli mi Olur

Sımsıkı Sıkı Sıkı (1995)

1. Sımsıkı Sıkı Sıkı
2. Kurşun Adres Sormaz ki
3. Can Bebeğim
4. Bir Kereden Hiçbir şey Olmaz
5. Sen Çağır Yeter
6. Kaşık Kaşık
7. isyan Bu Haykırış
8. Şarkılarım Sana Doğru
9. Şeytana Satmışım Kalbimi
10. Aşk Oyunu (Remix)
11. Yaparım Bilirsin (Remix)
12. Sımsıkı Sıkı Sıkı (Cd Ver.)
13. Aşk Oyunu (Play Back)

Kenan Doğulu 3 (1996)

1. Hiç Bana Sordun mu
2. Kandırdım
3. Günah Değil mi Bana?
4. Ağla
5. Gelinim
6. Para
7. Oynak Yarim
8. Turna
9. Koca Çınar
10. Bırak Be Dostum
11. Bi Yanak Ver

Kenan Doğulu 3,5 (1997)

1. Hiç Bana Sordun mu
2. Günah Değil mi Bana?
3. 10. Yıl Marşı

Gençlik Marşı (1999)

1. Gençlik Marşı

Ben Senin Herşeyinim (1999)

1. Ben Güzelden Anlarım
2. Ben Senin Herşeyinim
3. Kıyamam
4. Tenhalarda Yakalanma
5. Niyetini Boz da Gel
6. Tükendim Ben
7. Kitabını Yazdım Senin
8. Kaç Kere Ağladım
9. Papatya
10. Bi Yanak Ver (Remix)
11. Ben Senin Herşeyinim (Cd Sound Mix Extra)
12. Tükendim Ben (Cd Sound Mix Extra)

Ex Aşkım (2001)

1. Kime Ne?
2. Ex Aşkım
3. Pamuk
4. Tutamıyorum Zamanı
5. Ağlayamam
6. Gül
7. Ellerimde Çiçekler
8. Elveda Meyhaneci
9. Eksik Hayatlar
10. Kalmam Kiracı
11. Susma

Kenan Doğulu 5,5 (2002)

1. Ex Aşkım (Akustik)
2. Tutamıyorum Zamanı (Akustik)
3. Pamuk (Chill)
4. Bi Kereden Hiçbir şey Olmaz (Akustik)
5. Tükendim Ben (R&B)
6. Tutamıyorum Zamanı (Remix)
7. Pamuk (Remix)
8. Kime Ne? (Remix)
9. Ex Aşkım (Club)
10. Susma (Remix)
11. Tutamıyorum Zamanı (Dans)

Demedi Deme (2003)

1. Tanımamışsın
2. Aşkım Aşkım
3. Demedi Deme
4. Aklım Karıştı
5. Sorma
6. Ben O Değilim
7. En Zor Anım
8. Dön Gel
9. Boğaziçi
10. Güzeller içinden

Kenan Doğulu 6,5 (2004)

1. Benimle Kal (Live Std.)
2. Dön Gel (Akustik)
3. Sım sıkı (Retro Mix)
4. Sorma (Disco)
5. Sorma (R&B)
6. Aklım Karıştı (Funk Mix)
7. Aşkım Aşkım (M.H. Mix)
8. Güzeller içinden (Trb)
9. Aklım Karıştı (D&B)
10. Sorma (Trance Eu. M)
11. Close To Your Heart (Tanımamışsın Eng.)

Festival (2006)

1. Aşk Tanrısı
2. Aşk Kokusu
3. Çakkıdı
4. Rahatla
5. Rüzgar
6. Olmaz
7. Baş Harfi Ben
8. Ayışığı
9. Ara Beni Lütfen
10. Yüzsüz Yürek
11. Haykırış
12. Unutarak Kurtuluyorum
13. Nereye Kadar

Kenan Doğulu 7,5 (2007)

1. Shake It Up Original Version
2. Shake It Up Funky Mix by OZ
3. Shake It Up Inside The Club Mix
4. Shake It Up Big Room Remix
5. Aşk Kokusu Drill Mix by Uğur Kirik
6. Shake It Up GREENDER Smooth Disco Mix
7. Shake It Up Cool Mix by OZ & Zuzu
8. Shake It Up Europe Mix by Erdem Kınay
9. Shake It Up Amsterdam Midnight Mix
10. Çakkıdı R&B Mix by OZ
11. Çakkıdı GREENDER Indie Mix
12. Çakkıdı House Mix by MC & Zuzu
13. Shake It Up Out On The Street Mix
14. Shake It Up Club Mix
15. Shake It Up Funky Club Mix by Music Kidz
yıldız tilbe'den sonra cem özer'in mehşur ettiği 2. şarkıcı. laf lafı açıyorda cem, kendisine "abuzittin doğulu" diye takılırdı. ilk kasedi hala bende durur. hey gidi günler hey. yaşlanıyoruz galiba.
yılbaşı gecesi 'var mısın yok musun' programına konuk olacak sanatçıdır.
http://sinestezi.wordpres...01/20/hadise-dum-tek-tek/
her şarkısını sevebildiğim tek türk pop müzik sanatçısı.
ilk tanındığı zamanlarda boynundan çıkarmadığı güneş kolyesi sayesinde güneş enerjisiyle çalışan ilk sanatçımız olarak tarihe geçmiştir*.
"olmaz" şarkısı dinlenesi olan sanatçı.
şu an hacettepe kampüsünde konser vermesine rağmen, bilkent yurtlarından rahatlıkla dinlenebilen şarkıcı. yurtta konser keyfi modundayız ailecek, çekirdek de var.
her konserinden sonra hayran kaldığım;son olarak bu seneki hacettepe bahar şenliğindeki konserinden sonra "ya allah bu adamı sadece konser vermesi için yaratmış olmalı" dediğim;hiç yaşlanmayan,enerjiside her geçen gün dahada artan;türk pop müziğinin en kaliteli dinlenesi adamlarından biri.
3 haziranda patron adlı yeni kaseti piyasaya çıkacak sanatçıdır. beyaz yalan diye bir şarkısını dinledim sadece ama eğer bu çıkış şarkısı ise ve albümün en kötü şarkısı bu değilse kenan doğulu'nun silik albümlerinden biri geliyor diyebiliriz. ki beyaz yalan adlı şarkısı garip bir slow şarkı. hızlılarını dinleyemedim açıkçası.
yaz önü çıkarttığına göre yaz şarkısı çoğunluk olacak albümde. bu da hayal kırıklığı ihtimalini azaltıyor yani.
15 şarkıdan oluşan yeni bir albümle kapıda bekleyen sanatçı. patron ve kıskanıyorum isimli şarkıları yaza damgasını vuracakmış. göreceğiz.
kardeşiyle birlikte sürekli güler, kızdığı zaman bile gülerler bunlar. gülerek senin .mına koyim derler. ikisini bir araya getirip dövmek vaciptir. yazıkları bi boka benzemeyen şarkılar zeka bakımından yetersiz olan türk gençleri tarafından çok beğenilir. bi de sezen aksu kolpasıyla bi yakınlıkları vardır abi kardeş.
türkiye'nin güneş enerjisiyle çalışan ilk popçusu.* *
son albümü patron Kısa zamanda insanlara geçecek şarkılar da var, yıllar sonra dinlemeye devam edeceklerini zannettiğim, klasikleşeceğini düşündüğüm şarkılar da var.kenan bir röportaşında böyle demişti .
katılıyorum bir de ekliyorum çok iyi albüm olmuş . çok çok iyi ama .
patron albümü bi boka benzememiştir.
yeni albümüyle türk popüler müziğinde kalıcı bir sanatçı olduğunu kanıtlayan şahsiyet. kısa süre önce ntv'de yayınlanan gece gündüz programında yaptığı konuşmalarla benim bile sempatimi kazanmıştır. bir insanın, özellikle bir sanatçının hem yaş olarak hem de fikir olarak büyüdüğü görmek keyif vericiydi.

yeni albümünde benim favorim etme şarkısı. mevlana'nın meşhur şiirine getirdiği güzel yorum mest etmiştir. zati biz gelenekselden moderne gitmek derken böyle şeylerden bahsediyoruz. mevlana gibi evrensel bir değerimizi yeni ve genç kuşaklarla bu şekilde tanıştırmak çok güzel.

http://www.youtube.com/watch?v=3evhf2OfMLQ
son albumunde degisik tarzlar denemeye calismis, ama malesef batirmistir. aklimda kalan tek bi sarkisi vardir, o da "salak"... o kadar salak bir sarki ki, nefret ettim butun albumden, igrenc!
sahnesi güçlü olan ve dinleyiciyi coşturmada serdar ortaç' ı bile geçebilen sempatik müzisyen.son albümünü saymazsak iyi işlere imza atmış ve müzik kariyerini sağlamlaştırmıştır.son almübü patron da iyi sayılır ama önceki albümleriyle karşılaştırınca daha sönük kalmaktadır.
dün akşamki ankara performansıyla sevenlerini biraz hayal kırıklığına uğratan sanatçı. patron un tekdüzeliğinden miydi, yorgun muydu, morali mi bozuktu bilmiyorum ama daha önce izlediğim ve eğlencenin, coşkunun dibine vuran kenan doğulu arasında dağlar kadar fark vardı.
kahkasıyla saba tümer in erkek versiyonu. erken yaşlandı. albümü piyasa da değilse de elinde patladı.
zamaninda bir arkadasimin ablasi kraltv'ye mektup yazarak kenan dogulu'nun saçlarindan tiksindigini söylemisti. o günden sonra saçlarini kestiren kenan dogulu'yu "benim eserim!" diye anar kendisi.
son albümüyle hayak kırıklığı yaratan insan.