bugün

bu adam radikal kemalizm hesabını izinli yazar yaptı, sonra gitti fasizan ruh ile yazdı, yetmedi fasist psikolog oldu, ustune hulagukhan oldu, milliyetci ataturkcu oldu, şimdi de kemalist 24 olmuş. adamın ana hesabı hala sapasağlam dururken gelip bu hesapla aynı şekilde yazmaya devam ediyor ve sözlükle dalga geçiyor resmen. aferin ama hak ediyor bu sözlük.
Muhatap almak gibi olmasın da Evladım sen;

(bkz: Rick han)
(bkz: gaddar rick)
(bkz: feranor)
(bkz: hatredwithinme)
(bkz: impaled rektumor) la yazarken iyi de başkası yapınca mı kötü?

Çok ayıp çok...

T: bir yazar, 12. Neslinden.
kimsenin nereli olduğu, atalarının nereden geldiği, kimlerle akrabalık bağının olduğu, spagetti canavarına mı yoksa ineğe mi inandığı beni ilgilendirmemekle birlikte...

aslını gizleyerek sadece belli bir kesimi hedef alarak saldıran, iftiralar atan ve de son birkaç haftadır yazdıklarında aslı ortaya çıkar da gerçek hayatında bir şeyler ters gider korkusuyla yazdıklarını değiştiren ufaklıklara cevap verme gereği duymuyoruz çünkü babaları değiliz.

(bkz: aslını saklayan yazar/#43220935)

(bkz: adana da hdp nin milletvekili çıkarması/#43220893)

sürekli ama sürekli bir insanı bu denli muhatap alarak bir de muhatap almıyorum demek nedir evladım?

yazara gelirsek, bazı fikirlerimiz birebir aynı. kendisiyle iyi anlaşacağız demiştim başka hesabıyla geldi sapladı yine bıçağı arkamdan. haliyle ben de beyaz bayrağı yırttım. yoksa bilgili olduğu konular var algısı biraz daha geniş olsa ışığı görecek.
Yine cevap vermek gibi olacak da;

--spoiler--

son birkaç haftadır yazdıklarında aslı ortaya çıkar da bir şeyler gerçek hayatında bir şeyler ters gider korkusuyla yazdıklarını değiştiren ufaklıklara cevap verme gereği duymuyoruz çünkü babaları değiliz.

--spoiler--

Valla ben herkesi eleştiriyorum 12 senedir aynı hesabımla...3 ayda bir kaçan giden sensin... sürekli bir gruba saldıran da sensin...bunu tespit eden onlarca insan var burada..hadi ben yanılıyorum, herkes yanılıyor olamaz. Bak ısrarla kaçak konuşuyor, sorulan sorulara cevap vermiyorsun. Sürekli aynı diyagram üzerinde gidiyorsun...

Ayrıca oğlum sen özelde abi beni neden ciddiye almıyorsun diyen adamsın lan ne bu havalar bilmesek inanacağız...

Ha öyle anayı babayı karıştıracaksan söylediklerine işin boyutu değişir, haberin olsun.
"yine cevap vermek gibi olacak da" ahahahah. ha şöyle...

muhatap almıyorum diyeceksin ve bir insana iftiralar atıp sataşmayı kendin başlatacaksın.

işte böyle benim ilgime ne kadar muhtaç olduğunu belli edeceksin evladım. yola gel işte böyle.

sen 12 senedir sadece belli bir kesimi eleştirirken, seninle aynı düşünmeyen insanları aşağılamaya çalıştığın yazıları olan bir insansın. bak bunu açık yüreklilikle söylüyorum.

ne dinin, ne imanın, ne mezhebin beni ilgilendirmez ama sen sadece dinini yaşayan kesimi yazdıklarıyla aşağılamaya çalışırken başka bir kesimin yalanları, iftiraları ortaya çıkmasın diye yırtınan da bir adamsın.

(bkz: yargıda alevi tahakkümü/#43248159) burada bir şey yollamışsın görüyor musun?

sonra yetmemiş (bkz: yargıda alevi tahakkümü/#43248378) diye bir şey de yollamışsın üstüne.

ama o başlıkta aldığın cevap seni afallatmış ki, orada beni muhatap almazken, burada almaya kalkmışsın.

(bkz: yargıda alevi tahakkümü/#43255242) (bkz: mehmet moğultay/#43256117)

ben senin mehmet moğultay dönemi bir yerlere geldiğini tahmin edemiyor muyum? belki de vardır öyle bir tahmin bilemeyiz. hani yargıda kendi mezhebinden olduğu için bazı insanları bir yerlere getiren ve de yargıda kutuplaştırmayı başlatan mehmet moğultay. genelde o adamın elinden tornadan çıkmış gibi solcu olduğunu iddia eden tek tip mezhep faşistleri yer almıştır yargıda. hatta bunlar yargıda böyle mezhepçi bir tahakkümün olduğunu da inkar ederler. neyse.

görsel
görsel

"ayrıca oğlum sen özelde abi beni neden ciddiye almıyorsun diyen adamsın lan ne bu havalar bilmesek inanacağız..." demişsin. gerçi tam bir zırva, yalan dolan ama.

bu dediğin neye benzedi biliyor musun?

ben bir kıza burada babamın mesleği gereği şırnak, hatay, van gibi bölgelerde çocukluğumun geçtiğini, 4 ilkokul, 3 lise değiştirdiğimi ve kendisinden daha fazla insan tanıdığım için bir insanın yazdıklarından, kimlere nasıl bir tavır takındığından nasıl biri olduğuna, ırkına, mezhebine dair daha emin kararlar verdiğimi anlattığım şeyi çarptırıp "babasının mesleğiyle tehdit ediyor" dediğin iftirana benzedi.

bu arada dediğim şey "bir insanı yargılamadan önce kendisiyle gelip konuştun mu? bu yaptığın normal mi?" gibi bir şeyi ve sen mesaj attıktan sonra yazdım ben bunu.

ben böyle sözler söylemediğim halde bunları söylemişim gibi lanse edip kendini haklı çıkarma çabana hayranım doğrusu.

ayrıca ben kimsenin ailesine küfür etmem, bana küfür edilse bile karşımdaki insanın ne kadar basit olduğunu düşünür üzülürüm. o işi seninle aynı görüşte olanlar yapar.

bir diğer konu. senin diğer hesapların konusunda da emin olduğum yazarlar var. sen olduğuna dair fikir sahibi olduğum iki hesap var burada. bir tanesiyle küfür ederek çıkarıyorsun sinirini, öteki hesapla da söyleyemediğin ileri derece solculuk işlerini hallediyorsun.

bu arada canan kaftancıoğlu'nu üç-beş gün önce savunurken bir anda gerçek yüzünü ortaya çıkardığım için yüzseksen derece dönen de sensin.

elimde pek çok screenshot var ama sadece ikisiyle sonlandıracağım bu saçmalığı. daha fazla da cevap vermeyeceğim. söylediğin yalanlara inanan çocuklar ve kuklalar olacaktır ama onlara da yazık.

yazara gelirsek iyi bir yazar. en azından chp'yi de eleştirebiliyor ama aydınlanması gereken bazı konular var.
yine muhatap alıp cevap vereyim madem uzatmak istiyorsun....

valla ben kimseye iftira atmıyorum. girilen entryler yazılan yazılar ortada.senin özel olarak yazdıkların da duruyor. ilk entryimde refere ettiğim hesaplarla benzerliği söyleyen onlarca insan var bir kişi yanılıyor diyelim bu kadar insan yanılıyorsa bilemem tabi...

--spoiler--

ben bir kıza burada babamın mesleği gereği şırnak, hatay, van gibi bölgelerde çocukluğumun geçtiğini, 4 ilkokul, 3 lise değiştirdiğimi ve kendisinden daha fazla insan tanıdığım için bir insanın yazdıklarından, kimlere nasıl bir tavır takındığından nasıl biri olduğuna, ırkına, mezhebine dair daha emin kararlar verdiğimi anlattığım şeyi çarptırıp "babasının mesleğiyle tehdit ediyor" dediğin iftirana benzedi

--spoiler--

buna gelince. sen bahsi geçen arkadaşa tam olarak babam savcı (ki o da doğru ise eski hesaplarında bu yoktu yeni çıktı.) aba altından sopa gösterdin üstüne bir de insanların karı kız düşürmek için mezheplerini sakladığı gibi (o ne demek oluyorsa)bir saçmalığı da üstüne mum diktin biliyorsun.

gel gelelim sen zaten bana küfür edemezsin. ben ise kimseye ne küfür ederim ne de benzerim bunu da öğren.

valla benim fake im varsa bana söyle ben de öğreneyim boylece. kişi kendinden bilirmiş işi çok şükür bundan başka hesabım yok. o yüzden fake hesaba da hesap silmeye de ihtiyacım yok. beni kendin gibi 3 ayda bir hesap silen biri gibi görme hata yaparsın.

refere ettiğin entrylere gelince; anonim olarak bir kadına saldırmak karaktersizlerin harcıdır yine söylerim üstüne basa basa.... diğerine gelince de bülent ecevit in kim olduğunu araştır o zaman belki utanırsın yazdıklarından....

ama sende durum farklı...ateistim(babam dindardı oruç tutuyordu sırf bu yüzden sürüldü diyorsun bir de nasıl ateist olduysan artık dindar bir ailede) diyip akşama kadar alevilere üstü kapalı olarak kızıllar diyerek terörist diyip(ki ebeveynlerinden birinin aslen alevi olduğunu da yazmıştın bana hatılarsan) kıçında ayı bağırtıp sadece sünnileri göklere çıkarmak, ateistim deyip müslüman rte için can veririm diye enrty girmek gibi birbiriyle tamamen tezat şeyleri sürekli yazıyorsun bir de ciddiye alınmayı bekliyorsun. Her başlıkta her entrynde sana gereken cevabı fazlasıyla verdim, ama hala aynı şeyleri geveleyip duruyorsun...en basiti yargıda alevi tahakkümü var diyorsun sırf alevi olduğu için mülakatta elenen insanların somut örneğini vuruyoruz ağzına efendi gibi susup oturacağına hala aynı seyleri yazmaya devam ediyorsun. Somut örnek yok, sadece söylenen sözler ve varsayım var sende..

ha bir de san hep söylüyorum ateistim falan diyorsun ya hani belki yer insanlar diye, dini konular hakkında 1 kelime yazdığını göremedik. seninki aşırı sünni + şafi sempatizanlığı ve üstü kaplı akp fanatikliği ateistlik heralde türünün ilk ve son örneği. Ha bunda kötü bir şey yok olabilirsin de saklayıp başkalarını kendini gizlemekle suçlaman beyhude.

sende ateist ve atatürkçü olduğunu sadece yazabilecek göz var, ne dini eleştirecek ne de atatürkçülük hakkında dürüst olacak cesaret yok genç adam o yüzden boş yapma. istediğin kadar da ekran görüntüsü al, ben entry silmem bilen bilir.

şimdi git yine kızıl çomar diye sayfalarca yaz bakalım orada burada.
gelipte durup dururken ilk sataşan sensin, şimdi de "yine muhatap alayım madem" diyorsun.

ya ben bunu en son lise 2'de benden delicesine hoşlandığı halde cool takılmaya çalıştığı için hiçte oralı değilmiş gibi davranıp sonra sevgilim olan kızda görmüştüm. yapma lütfen.

"refere ettiğin entrylere gelince; anonim olarak bir kadına saldırmak itin köpeğin harcıdır yine söylerim üstüne basa basa." yazmışsın...

bak işte şimdi o olmadı. söylediğin "böylece kişi kendinden bilirmiş işi" sözlerinle de kendi bacağına sıktın oyuncak su tabancanı oldu mu öyle? bu sözlükte muhafazakar takılan, kendi halinde, kimseye bulaşmayın iki kızın hesabı var. bak ben burada kadın guard'lık (kedi gardiyanlığı) yapmıyorum. sadece senin ne kadar ikiyüzlü olmadığını göstermeye çalışıyorum. çünkü canan kaftancıoğlu konusunda hassaslaşıp laf ettirmemeye çalıştığı halde sari civciv ve selia'nin başlıklarına bunları yazan da sensin...

görsel
görsel
görsel
görsel

sen bir kadını bu sosyal medya ortamında aşağılamak için "dinci" diyen, "iq'su ayakkabı numarası kadar" diyen ikiyüzlülüğün canlı kanlı vücut bulmuş hali olmuyor musun şimdi?

aynı şekilde canan kaftancıoğlu için yapılmış güzel bir karikatüre kızıyorsun yine kendince ve bir kitleyi aşağılamaya kalkıyorsun. böyle aciz tezatlıklarla ele veriyorsun kendini.

bu kadar hoşgörü sahibi ve taraflı değilsen, her konuya karşı hassas isen neden bu sözlükte şu kızlara daha yollamadığım birçok şeyi yazıp kendince aşağılamaya çalışmana rağmen Atatürk'ü sevmeyen, terör örgütleriyle bağlantısı olan Canan Kaftancıoğlu'na laf ettirmiyorsun?

Nasıl oluyor da "Dinci" diyerek insanları aşağılamaya kalkarken, gidip "ataları Şahkulu, Celali, Koçgiri isyanını başlatanlar" cümlesinde hassaslaşıyorsun, moralini bozuyor da, sağa sola Zülfikar görseli yollayıp, Yezid yazan görselleri paylaşıyorsun? Mezhebin beni ilgilendirmiyor ama biraz doğrucu ol. Ben ateistim dedim sadece ve sadece. Türkçüyüm, Atatürkçüyüm, Ateistim ve buna şerefim üstüne ant içerim. Yalan söyleyen namerttir zaten bu diyalogta benim gözümde. Bunu kanıtlamak için senden telefon numarası da istedim yollayamadın. Çünkü inandırıcılığın sıfır.

Bak burada ne güzel hassas olduğun konuları belli ediyorsun ataları şahkulu, celali, koçgiri isyanlarına katılmamış genç. iyi bak.

(bkz: alevi/#43139425)

(bkz: sözlük yazarlarının düşündükleri/#43096669)

(bkz: lord marcus amoralist pirimses/#42885493)

(bkz: feranor/#42956394)

(bkz: feranor/#42965062)

(bkz: true bey ile kiraz toplamak/#42934307)

hadi bunları geçtim...

"buna gelince. sen bahsi geçen arkadaşa tam olarak babam savcı (ki o da doğru ise eski hesaplarında bu yoktu yeni çıktı.) aba altından sopa gösterdin üstüne bir de insanların karı kız düşürmek için mezheplerini sakladığı gibi (o ne demek oluyorsa)bir saçmalığı da üstüne mum diktin biliyorsun." yazmışsın...

valla morukcuğum benim burada kendimi birilerine kanıtlama gibi bir amacım yok, egomu tatmin etmek için burada babamın, dedemin mesleklerinden söz etme gereği duymamam çok normaldi yani. benim amacım insanlara çok aydın, laikmiş gibi gözüküp kutuplaştıran sözde atatürkçü takılıp mezhep faşizmi yapan hergeleleri itin mabadına sokup çıkarıp afallatıp susturmakla.

kusura bakmasın kimse ama ne babamın mesleğiyle, ne dedemin mesleğiyle, ne de kendi yaşadığım hayatla burada egomu tatmin ederek milk hunter'lık (süt avcılığı) yapmıyorum. onu yapanların aciziyeti de beni ilgilendirmez.

ayrıca bak kıza yazdığım şeyi harfi harfine yine yazıyorum. tamam o kızcağız saf belli, senin gibi insanların her dediğine inanır zaten, hayatında pek insan, ortam görmemiş ama bu da beni ilgiledirmez. neyse bak bakalım kıza ne yazmışım. bu arada kızın gelip dediği şey "yha mezhebini neden saklasın? :s" olmuştu. benim de cevabım şu şekilde;

"neden mi saklasın? ben 4 ilkokul 3 lise değiştirdim öğrenim hayatım boyunca. her türlü insanı tanıdım. sen sosyal medyadan sana kadın olduğun ve seninle yakınlık kurma ihtimaliyle kendini farklı gösteren insanlarla mı karşılaştırıyorsun şimdi beni? benim babam savcı. çoğu arkadaşı da subay. bu zihniyet, bu yazılanlar ve de bu grup yorum gibi katillerin sanatsal ayaklarını savunacak zihniyetleri iyi biliyorum rahat ol. belki sen üniversite dışında yaşadığın çevreden çıkmadın ama bazıları çıkıyor." demişim sadece sinirle bunda mezhep var mı? bunda bir tehdit var mı?

gel gelelim babam oruç tutuyordu evet ama tek dindarlığı buydu. seni yargıda belli bir yerlere getirme ihtimali yüksek mezhep faşisti mehmet moğultay'da, babam Türkçü ve MHP'li olduğu için Şırnak, Van, Hakkari'ye çıkardı hep babamın tayinlerini. Senin hayalini edemeyeceğin terör yuvalarının dibindeki bölgelerde ilkokul okudum, çocukluğum geçti. Fakat nasıl oluyorsa tüm sünni olmayan savcı dostları büyük şehitlerde kaldı babamın. Bu da bir gerçek. Senin yargıda öyle böyle sünni mezhepten olmayanların bir tahakkümü yok diyerek saklamaya çalıştığın gerçeklerden biri ayrıca al bak.

(bkz: mehmet moğultay/#43256117)

Çok kısa cevaplar vereceğim şimdi çünkü zaten bunu okuyacak olan insanlar pek bulunmaz bu ortamda.

Hiçbir zaman bir mezhebi hedef göstererek "bu mezhep terörist" demedim hiçbir kitleye... Bunu da nereden çıkardın? Yine başladı Mitomani galiba... Zamanla oluşuyor ama bu hukukçularda o yüzden anlayışla karşılıyorum.

Diğer bir konu, Ateist olmakla, şuan ülkemin kendisinden daha iyi bir ihtimalinin olmadığı, gelişmek için başka çaresinin olmadığı Recep Tayyip Erdoğan için ölebilecek olmamın konuyla alakası ne? Ben pek çok kez siyasi görüşümün nedenini açıkladım. Al buyur yine oku.

(bkz: yazarların asla oy vermediği partiler/#43280164)

"ha bir de san hep söylüyorum ateistim falan diyorsun ya hani belki yer insanlar diye, dini konular hakkında 1 kelime yazdığını göremedik." yazmışsın... kelimesi kelimesine kopyaladım ben bunu, yazım hatası da senin. sakin ol biriyle tartışırken ama yalan söyledikçe insanlar sakin kalamıyormuş diye biliyorum ben neyse.

ahahahah.

bak ben de sana böyle bir cevap vereyim o zaman. Vatan sevdalısı, Atatürkçü, Sola yakın olduğunu söyleyerek Canan Kaftancıoğlu denilen kadına tek bir kelime etmezken, dinini yaşayan kitleleri aşağılıyorsun ya...

Sağa sola zülfikar görselleri, yezid yazan görseller (ki kahrolsun yezid soyu) yolluyorsun ya... Sen şu an gerçek yüzünü çıkaracak olan adama korkunla yapıyorsun bunları ama boşver. Boşver gerçekten çünkü bununla uğraşmayacağım.

Sana kalsa bir insan Ateist, Atatürkçü ve YPG, Dhkp-C, Mlkp, Tikko gibi terör örgütlerine bir yerlerini kaptırmış Dhkp-chpkk gibi siyasi partilerden uzak olamaz. Çünkü dediğin gibi, "kişi kendinden bilirmiş işi."

ayrıca "seninkisi şafi+sünni mezhepçiliği" demişsin. hiçbir tanıdığım Sünni ya da Şafi başkalarına mezhebinden dolayı ayrımcılık yapmadı etrafımda. Hiçbir şekilde başkalaştırmadı karşısındakini...

Ama ayrımı yapan insanlar ayrım gördüğünü de iddia ediyor, yargıda sünni mezhep dışı oluşan tahakkümü de inkar ediyor, gidip sağa sola zülfikar yollayıp aslını da inkar ediyor.

Tam da bunun gibi bir tezatlıkla hem de. Al bak, aynı senin gibi zülfikar yollamış bu entry'deki arkadaşta...

(bkz: türklerin islamiyeti kabul etme sebepleri/#43213824)

(bkz: hazreti muhammed/#42890915)

Tehditlerin olsun, yüzüne geçirdiğin maskenin altındaki saklamaya çalıştığın benliğin olsun, ciddi anlamda uğraşılacak insan değilsin. Sen en iyisi git sana inanan, kandırabileceğin kuklalarla uğraş... Bu sondu.

kemalist 24 nick'li Yazar arkadaşa gelirsek, her türlü şekilde hem sağ görüşlülerden hem de sahte Atatürkçülerden laf işitiyor.
bak hala ya...

Ben sana niye sataşayım durduk yere evladım... bugüne kadar daha önce ki hesapların da dahil tümünde aynı sekilde ayarı yedin gerek benden gerek başkalarından. Demek ki meczup görünce dayanamıyoruz huyumuz kurusun.

Bak genç adam tane tane yazayım ama bir daha yorma beni. öncelikle gidip benim eski etnrylerimi cımbızlayıp koymussun soylediklerimin ardındayım. o lafların neye istinaden soylendiğine de bakarsan anlarsın ne demek istendiğimi...ayrıca hiçbirinde hakaret de yok anlayabilirsen tabi. Bu nedenle eleştiri sınırlarında kalmak kaydı ile her türlü hicive eyvallah...burada bugüne kadar kimseyi ne dini ne inancı yüzünden aşağılamadım ama hak edene lafımı da esirgemedim. hala da aynıyım. he ayrıca benim eski enrtylerimi de bulabilme nedenin benim senin gibi 3 ayda bir korkudan hesap silip yenisiyle gelmemem.

sen bunları git bir şeylerin ardına saklanıp asıl yüzünü gizlemekten korkan işid destekçisi adamlara anlat ben yemem...

kaldı ki bu sözlükte pkk dan fetö den en çok zarar görenlerden biri olarak bunları en çok gömen adamlardan biriyim ki buna canan kaftancıoğlu da eren erdem de dahil işine gelmeyecek entrylerimde bunları detaylı olarak bulabilirsin.

madem ki her zülfikar yollayan birilerine yezid diyen adam alevi, o halde sen de ateistsin, pkk da aşırı solcu ve ateist bir örgüt bu seni pkk lı yapar mı? önce onu düşün...

ayrıca sürekli aşağıladığın zülfikar hz ali nin kılıcı kendisi halife ve hz muhammed in akrabasıdır. (damadı) yani aşağılarken iki kez düşün...

kime ne mesaj attığın beni ilgilendirmez, bahse konu olan bana intikal etti, iki yüzlü ve riyakarlığını yüzüne vurdum sadece. ha bana attıklarını konu bile etmiyorum çünkü sen de biliyorsun nasıl konuştuğunu....

--spoiler--

babam oruç tutuyordu evet ama tek dindarlığı buydu. seni yargıda belli bir yerlere getirme ihtimali yüksek mezhep faşisti mehmet moğultay'da, babam türkçü ve mhp'li olduğu için şırnak, van, hakkari'ye çıkardı hep babamın tayinlerini. senin hayalini edemeyeceğin terör yuvalarının dibindeki bölgelerde ilkokul okudum, çocukluğum geçti. fakat nasıl oluyorsa tüm sünni olmayan savcı dostları büyük şehitlerde kaldı babamın. bu da bir gerçek. senin yargıda öyle böyle sünni mezhepten olmayanların bir tahakkümü yok diyerek saklamaya çalıştığın gerçeklerden bak.

--spoiler--

buna özel olarak değinmem gerek. be izansız, benim babam tankçı subaydı. yani muharip sınıf bilmiyorsan öğren. hayatım senin o yaşadım efelik yaptığın yerlerde yaşamakla geçti benim. o yüzden böyle ulu orta ukalalık yapmadan önce iki kez düşün. ayrıca babanın mesleğini 3 lafından 2 sinde dile getiren sensin, o milk hunter mıdır nedir ne ise onu senden ala yapan yok.

ben sana defalarca kimin ikilik yaptığını, ayrımcılık yaptığını anlattım anlamadın.

şurada 2 kelime ateistlik lehine yazamayan ne idüğü belirsiz birisin bir de kalkmış telefon istedim diyorsun, eğer çok lafzi olarak bir şey anlatmak merakın ise benim yerim yurdum belli ne zaman nerede istiyorsan buyur gel anlat beklerim.

hala laf kalabalığı yapıyorsun ad hominem argumentum yapmaya çalışıyorsun ama onu yapabilecek çap sende yok....din üzerine 2 kelime yazamıyorsun korkudan birileri şikayet eder diye -ki bunu kendi ağzınla sen soyledin- hala kalkmış ben ateistim diyorsun... bir de konuyu nasıl oluyorsa her şekilde alevilere ve onlara terörist iftirasına getiriyorsun.... zihniyet gizli işid senin boşuna gizleme bu kadar mezhepsel düşmanlık yapan kesim onlar...

seni tehdit eden falan yok kendine kıymet verip yazılanları bu kategoride algılama lütfen dikkatli oku neticede ne anlatsak anlamamakta ısrar eden sabit fikirli işid zihniyetini benimsemiş boş beleş birisin kabahat bizde ki kendimizi yoruyoruz.

ha sana söyliyim, ne zaman ki gerçekten olduğunu iddia ettiğin şeylerle ilgili buralarda yazmaya cesaretin olur, o zaman gel tartışalım. o zamana kadar biz seni yine böyle idare ederiz ne yapalım...
Ne dediğinden bîhaber tipik ayyaştır. Nickinden malûm olduğu üzere.
insanları tanımadan yaftalayan osmanlıperest ve eski feto yalakası bir işgal artığına dert olmuş bir vatan evladıdır.
(bkz: donuz)
Televizyon kanalı ismi gibi nicki olan yazar. Swh.

iyi yazar. iyi yazmalar.
--spoiler--
kürt oyları olmasaydı büyük şehirlerin hepsini akp/mhp alacaktı.

--spoiler--

kürt oyları diye bir şey yoktur.

vatandaş oyları vardır.

bu vatandaş oylarını türk oyları, kürt oyları diye ayırırsak bölücülere hizmet ederiz.

bunu yapanlar da öyleler zaten.

o zaman levanten oyları, sefarad oyları, rum oyları, ermeni oyları, çerkes oyları, çeçen oyları,laz oyları, şii oyları, alevi oyları, sünni oyları diye bölünürüz.

bunun sonu bu !

o yüzden sen bu bölücü söyleminle canımı sıkmadan kaybol.
--spoiler--

abisi git sen türkçü gruplarında felan takıl.

chp en son ne zaman iktidar oldu desem googleye bakacak ergenle siyaset konuşuyoruz.

hadi yallah.

--spoiler--

lan oğlum yaşın 30 yoktur.

36 yaşındaki adama boş yapıyorsun.

defol bulaşma bana !

çözüm süreci vesilesiyle götünüz çok kalktı.

merak etmeyin.

o sapkın zihniyetiniz ve türk yurdunda türk milliyetçiliğine düşman olan zihniyetiniz tarihe gömülecek.
Yallah yunanistana troll.
kk zihniyetine karşı olduğu için malum partili iftirası atılan yazar.

hadi adamsan gösterirsin malum partili olduğuma dair kanıtı. (adamsan tabi )

kemalizm zaten antikomünist ve antisosyalist idir.

atatürk'ün komünistlere karşı verdiği mücadele ortadadır.

eskinin burjuva kemalcileri bize atatürkçülük dersi vermeden diktir olsun gitsin bi zahmet.

ayaklar baş oldu diktiğimin yerinde yeminlen. (hakikaten can sıkıyor bu )
akdeniz'i "white sea" zanneden ve sezai karakoç'a "merhum ozan" diyen bir adama oy veren kişiden "bilim" üzerine tavsiye alan yazar.

bu gezegenin en komik fıkrası bu.
24 saat kesintisiz kemalist haberler yapan tv kanalı sanırım.

(bkz: swh).
insan şu nicki alırken utanır biraz.
Caylakliga düşürülmüş eski yazar. Yazıları manidar idi...
tanıdığım akl-ı selim kemalistlerden.
kk'ci iftiracıların , liboşların, azınlık faşolarının ve yobazların tarçınına kaymayı görev edinmiş kişi.
(bkz: yeni kemalist olmaya çalışan ergen) daha çok yol alması lazım saçmalıyor.
aktrolldür (!)

https://m.uludagsozluk.com/e/43666858/

https://m.uludagsozluk.com/e/43324496/

https://m.uludagsozluk.com/e/43513316/

https://m.uludagsozluk.com/e/43437300/

yalancıyı diksinler.

şimdi silin yazıyı !
aktroll olan ve atatürk'e put diyen yavşağın birinin "aktroll" dediği kişi.
güncel Önemli Başlıklar