bugün

sek içimi hayli zordur.bu yüzden büyük oranda sulandırmak gerekir.buna rağmen baya şifa verici bir ilaçtır.
kekik bitkisinin suyunun çıkarılması suretiyle elde edilen, içilebilecek en acı ve en feci sıvıdır fakat etkili olduğu alanlar arasında yok yoktur. özellikle mide ve bağırsak rahatsızlıklarında çok etkilidir. bir kahve fincanı kullanım yeterlidir.
kolesterol ve kalp için de kullanımı tavsiye edilir. berbat bi tadı vardır söylemesi ayıp.
babamın elinde her gece bana ve kardeşlerime içirmeye kast ettiği zehirden hallice içecek
tadı iğrenç olduğundan kusma ihtiyacı olanları, bir çorba kaşığı kadarı ihya edecek sıvıdır. özellikle sarhoşları kendine getirmede birebirdir.
her türlü sindirim ve boşaltım problemine birebir etki eden ilaçtır. tadı feci derecede acı ve içerken insanın gözünden yaş getirtecek kadar sert olsa da etkisi denenmeye değerdir.
1 yudum içildiğinde,insanın vücudundan 1 kiloluk kusmuk çıkmasına sebep olan içecek.
bitkisel zayıflama alternatiflerinden en ünlüsü
yarım litre suya bir tatlı kaşığı konsa bile suyun tadını tamamen kötü yönde değiştiren, yoğun, yağlı, içilmesi gerçekten çok zor fakat son derece faydalı bir ilaçtır.
kokusu burnunuza geldiği an, sizi vazgeçtirebilecek bir tat. birçok şeye iyi geldiği söylense de içmek yürek ister.
peder bey hazretlerinin, her derde deva olacağını düşünüp eve getirmesiyle beraber, ev halkına ızdırap çektiren bir tür içecektir..

efendim şöyle ki, yenilen bir akşam yemeği sonrası babam, yeni deva aracını çıkarttırmış buzdolabından ve evvela kendisi içemeyeceğinden * bir kurban aramıştır.. evde o anda anne ve don michael corleone olmasına rağmen kurban olarak don santino corleone seçilmiştir.. aslında bu kekik suyu denen hadisenin su ile karıştırılıp içilmesi elzemmiş. ancak bu durumdan bi haber olan ben, babamın koca bir bardağa doldurduğu sek kekik suyunu elime almış karasızlıkla beklerken, artık yavaştan sabrı zorlanan babamın: "ulan ne korkuyosun, erkek adamsın, bi seferde dik işte kafana. bira içmek istesen içiyosun, korkma lan, iç!" demesiyle bardağı kafaya dikmişimdir.. ama ne dikme!!!

işte hadise bundan sonra başlar canlar.. ben ettim siz etmeyin.. vallaha bak, çok fena bir şey, hele de sek.. yani nasıl anlatamıyorum böyle, sanki bir demet kekik otunu gırtlağınızdan içeri zorla dürdüyorlarmış gibi.. ben ilk yudumu yuttum, babam da hala "bitir, bitir, kalmayacak bardakta" diyor.. lan ne bitirmesi, o bir yudumda bütün hayatım film şeridi gibi gözümün önünde geçti yeminlen.. aman diyim.
"kesin çok şifalıdır" dedirtecek kadar kötü bi tada sahip, içildikten sonra sarmısak etkisi yarattığı için biriyle konuşmaya çekinmenize sebep olan içecek.
bileşimi: uçucu yağlar[%0.5 - 3.5] ve tanen içermektedir. uçucu yağlar içerisinde timol [%20 - 50] ve karvakrol bulunur.
diş ağrısını anında kesen bitkisel çözüm. 3 saniye ağız içerisinde bekletildikten sonra anında etkisini gösterip ağrıyı keser.
tadı bok gibidir.
kalp, dolasim, solunum ve sindirim sistemlerine oldugu kadar cilde de faydali oldugu ileri sürülen su
(bkz: mide bulantısı nasıl geçer)

ya anında kusturur ya da anında geçirir.
Diş eti iltihabına iyi gelen su.
mide bulantısına kökten çözüm getiren su.
karanfil ile kombo yaparsanız ölümsüzlüğü bulmuş olursunuz.
Siz siz olun sakin sek içmeyin.

Onun disinda sarhos ayiltmaya,mide yanmasina ve sindirim sistemine muthis faydalidir.
Mide ağrısına, bulantısına, reflüye birebir içecek.
Emek harcanarak damıtarak yapılır, Sek içilmesi halinde istifra edilmesine sebebiyet verebilir, sulandırarak içilmesi makbuldür.
Teşekkürler kekik suyu, seviliyorsun.
Mide rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinen fakat güçlü bir elde olduğundan bilinçli kullanılması gerekiyor.
güncel Önemli Başlıklar