bugün

Şuan mutsuzluktan delirmek üzereyim zaten bu kafayla ekstra acılı dürüm söyleyip ağlaya ağlaya yiyeceğim.
ingilizlerin döner için kullandıkları kelime.
https://galeri13.uludagso...com/646/kebap_2298750.jpg
görsel
halk dilinde rahatına düşkün, rahat ve güzel yaşayan insanlara karşı kullanılan kalıp olarak bilinir. " oh kebap" gibisinden.
görsel
ramazanın son günü komşuları kebapladık çok şükürç
Hayatimda canimin en cok Hanımın çiftliği romanını okurken çeken yemek
Adam her sayfada raki kebap keyfi anlattı aq.
gece gece can çektirmiş yemek.
Bi tek ben mi sevemiyorum bu kebapları ya. Bana kebaptan bi koku geliyor çözemedim. Hepsinde aynı şey. Öyle kokmasının sebebi içine küçükbaş hayvan da karıştırmaları.
Valla ne diyim dostlar yiyin yiyin ama benden uzakta yiyin.

izmir kokoreci varken kebap neymiş?
kebap kelimesi aslında sümer dilinde geçen ve közlemek gibi bir anlama gelen "kabuba" kelimesinden gelir.
Yanında ayranla efsane giden yemek çeşidi.
Adana’da yenmez.

Kendinizi kandırmayın. Uyduruk kıyma kebabını iteliyorlar, bizim millet de öf bu neymiş diye bayılıyor.
Direk Ateşte pişen her türlü ete kebab diyorlar. Buna tavuk et döner kuşbaşı adana dahil.
Adana’da yenir.
bir türlü tam tanımı nedir bilemediğim yemek gurubu.

gurup diyorum çünkü ,mangalda yapıyorsun kebap,fırında yapıyorsun kebap, tavada-tencerede yapıyorsun, tandırda yapıyorsun gene kebap. haşlama tarzı sulu halde yapılanları var gene kebap.

kebap dediğiniz , et yemeği mi aliminium ?

edit: herkes adana yazmış da, adana kebabı sanki biraz abartılıyor gibi.
kebap diye adana kebabi getiriyorlar direk.
çok özel bişeydir bu ve özellikle benim gibi ete aşırı düşkün bünyeler için şölen kıvamındadır ve tabi ki en güzeli canım memleketimde adanamda yenir.
Adanada olanı iyidir. Evet.
canan karatay dinlerken canımın çektiğidir. Ama sonra trigliseritlerden bahsetti. bir ah çektim.
görsel
Cağ kebabı
iskender kebabı
Adana kebabı
Urfa kebabı
Cartlak kebabı vb diye uzar gider.
(bkz: konstantiniyye yi yağmalayıp şehri fethettik demek)
sınav haftasi bimde kebap niyetine satılan o şeyi yiyorduk.kebaba hakaret.allah affetsin.
sadece bildiğimiz adana ve urfa kebabı için değil, diğer yörelerde yapılan ve adana veya urfa ile tamamen alakasız olan et yemekleri için de kebap sözcüğü kullanılır.
görsel
güncel Önemli Başlıklar