bugün

türk kebabıyla amerikan hamburgerinin karşılaştırılmasıdır. kebab çok ağır basmaktadır, şöyle tereyağlı of, of...

(bkz: cool bana kebab ısmarla) (bkz: açım)
hamburger uzaylı yiyeceğidir, kebap insan yiyeceği.
tabii ki hamburger adlı kültürizm ve kapitalizm öncüsü yiyeceğin kazanacağı karşılaşmadır. ne o öyle kebaplar soğanlar falan? 2010 yılında yaşayıp hala soğan yiyorsunuz yahu, yapmayın şunları.
iskender 34290348348304984 basar geçirir hamburgere.
(bkz: olsa da yesek)
birazdan bizimse daha iyidir mottosunu benimsemiş birçok yazarın entryleriyle süslenecek başlık . ha bana sorarsanız objektif düşüncemi söylüyorum ; acılı adanayı hiçbirşeye değişmem .
ayırt etmememiz gereken yiyeceklerdir.
zira yerleri ayrıdır.

(bkz: hamburger arası kebap)
1 hafta hep kebap yesen hamburgeri özlersin... 1 hafta hep hamburger yesen kebabı özlersin...
(bkz: dayanılmaz yemekler)
biri yemektir diğeri fast food. yapmayın bu nasıl vs? (bkz: yapma raul yapma zidane yapma rüştü)
brokoli...

şaka lan şaka tabiki kebap *
adana'da nice mcdonaldslar kapanmıştır kebaba karşı rekabet edemeyip. hatta büyük reklam totemini bir kebapçı satın almıştı da değiştirip logoyu kendi adını asmıştı, arabaya servis yazmıştı hatta.
nerenin kebabı, nerenin hamburgeri? kıyaslamada esas soru budur. duruma göre cevabım da değişecektir.
whopper menü ikisinden de biraz birşeyler barındırır. ağzım sulandı lan gece gece...
ayıptır, günahtır, karşılaştırılır mı caanım kebapla ezik hamburger? adana kebap diyoruz her zaman her yerde.
lahmacun pide vardır burger ve kebab'a karşı.

Kebabın yanında, fast food un karşısındadır. Candır can !
kebabı yapmak zevktir hamburgeri yemek...
*
Bir adana'lı olarak kebab der tek geçerim.
gerçekçi olalım. hamburger, şöyle bol tereyağlı bir bursa iskender'in eline su dökemez.
gereksiz kıyaslamalardan biri. amerika kurban lan kebabıma.
düşündüm de aslında ikisi de baştacıdır. (bkz: acıktıkça yazmak)
ikisi de yenir ki bu.
ayran ve kola nın mücadelesi gibidir. ikisininde yeri ayrıdır bende.
biri dünyayı soyar
biri harbiden doyurur.
kebap rakıyla , hamburger birayla sarhoş olur.