1. 1.
  (bkz: koma civaken kurdistan)
  ... uludagsozluk
 2. 2.
  aşağılık bir terör örgütüdür. kürtlerle yakından uzaktan ilgisi yoktur. sahip çıkan her kimse onunda bunlardan farkı olmaz.
  1 -1 ... sevmeyi arayan adam
 3. 3.
  http://www.samanyoluhaber...-havaya-ucururuz-/796449/
  ... sevmeyi arayan adam
 4. 4.
  3 4 kck lının yargılanıp cezalandırılmasının 15 20 teröristin öldürülmesinden daha çok terörle mücadeleye katkısı olduğunu düşünüyorum.
  2 -1 ... hakli
 5. 5.
  arkadaşlar kck pkk yı da bdp yi de içine alan bir yapılanmadı. kck üst yapıdır yani... pkk yı ve bdp yi kucağına oturtmak isteyen evvels kck ile anlaşır... bilgilendirmek istedim.
  1 ... hakli
 6. 6.
  --spoiler--
  KCK’nin açıklaması şöyle: “Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde Antep'te gerçekleşen saldırı olayı tüm toplumumuzu yasa boğmuştur. Derin üzüntü duyduğumuz bu olayda yaşamını yitiren insanlarımızın ailelerine, Antep halkına ve halklarımıza başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

  Antep'te gerçekleştirilen vahim olaya ilişkin HPG Anakarargah Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada bu olayla hiçbir ilgilerinin olmadığı kamuoyuna duyurulmuştur. Buna rağmen AKP devleti, olayın gerçekleştiği ilk saatten itibaren elinde hiçbir bulgu olmadan tüm çabasıyla bu olayı Hareketimize yıkma gayreti içine girmiştir.
  --spoiler--

  antep saldırıları üstüne almayan örgüt. i$in içinde abd - akp - suriye ili$kisi yattığı kesinle$mi$tir.
  -2 ... basak burcu errrkegi
 7. 7.
  http://gundem.milliyet.co....2012/1601853/default.htm

  gizli bir toplantıları görüntülenmiştir.
  ... moja draga
 8. 8.
  vatandaşları baskıyla sözde mahkemelere yönlendiren kck'nın 'komisyon' adı altında paralar aldığı belirlendi.

  --spoiler--
  mardin emniyeti istihbarat ve terör mücadele şube ekipleri kck'nın sözde yargısına darbe vurdu. 8 aralık 2012'de yapılan operasyon, vatandaşlardan gelen yoğun şikayet ve ihbarlar ile başlatıldı. teknik ve fiziki takip neticesinde gözaltına alınan şahısların kck'nın talimatları doğrultusunda mardin ve ilçelerinde sözde mahkemeler kurup, yargılamalarda bulundukları tespit edildi. mardin'de yaşayan vatandaşlara karşılaştıkları hukuki sorunlarda polise ve adliyeye gitmemeleri yönünde baskı yapıldığı ortaya çıktı. bu sorunları kendi kurdukları mahkemelerde çözdükleri anlaşıldı. örgütün talimatlarına ve mahkemelerin kararlarına uymayan vatandaşların ise yargılayarak cezalandırıldığı belirlendi.

  alinan paralar terör örgütüne
  kck mensuplarının adalet komisyonu kapsamında bakmış olduğu uyuşmazlıklardan, 'komisyon' adı altında paralar aldıkları tespit edildi. kurmuş oldukları mahkemelerdeki illegal faaliyetlerini perdelemek için bdp içerisindeki halkla ilişkiler birimini kullandıkları belirlendi. mahkemelerde yer alan şahısların hiçbir hukuki eğitim ve bilgileri bulunmuyor. buna rağmen kız kaçırmadan, boşanmaya; arazi uyuşmazlıklarından, belediye ihalelerine; yaralamadan, cinayete kadar her konuda karar verdikleri ortaya çıktı. verilen kararlara uymayanları üst birim olarak bdp milletvekili ahmet türk'ün yeğeni ve damadı olan m.n.t'nin başkanı olduğu il komisyonuna gönderdikleri öğrenildi.

  operasyon sürecinde ele geçirilen örgütsel dokümanlarda çok ilginç ve dikkat çekici ayrıntılar ortaya çıktı. doğu ve güneydoğu'da paralel bir devlet oluşturmak için alternatif yargı sistemi oluşturulduğu tespit edildi. kck'nın talimatıyla oluşturulan sözde adalet komisyonu'nun faaliyetlerinde öne çıkan hususlar şöyle:

  kck yargi sistemini aynen taklit etmiş
  * adli mercilere başvurmak isteyen vatandaşlar tehdit edilip,"bizim mahkemelerimiz" diye tabir ettikleri kck'nın adalet komisyonuna yönlendiriliyor. kck, adalet komisyonu'nu hukuk ve ceza mahkemesi olarak yapılandırıyor.
  *üst düzey şahısların ağır ceza davalarına burada bakılıyor. bazı sözde davalarda 500 bin lira gibi yüklü miktarda para cezaları veriliyor. sürgün ve dayak da verilen cezalar arasında. çözülen her uyuşmazlıktan komisyon alınıyor.

  KCK'LILAR CÜBBE BiLE GiYMiŞ
  * halkı tehdit edip "tc'nin olduğu gibi bizim de hakim, savcı ve avukatımız var, bize gelmeyip onlara gidenler sonucuna katlanır ve halkına da ihanet etmiş olur" şeklinde baskı yapılıyor.
  *alternatif hukuk sistemi algısını pekiştirmek için davalara bakan adalet komisyonunda yer alan kck'lı üyelerin, cüppe giydikleri ve sorgu odaları kurdukları ifade ediliyor.

  boşanmak isteyen kadina taciz
  * bazı kck'lıların boşanma davalarında başvuruda bulunan genç kadınları, lehlerine karar çıkarma vaadiyle cinsel ilişkiye zorladıkları ve tacizde bulundukları dile getiriliyor.

  uyuşmazlik mercii diyarbakır
  * uyuşmazlıklar konusunda hiyerarşik bir sistem oluşturulmuş. davaya önce ilçedeki adalet komisyonu'nda bakılıyor, ilçedeki komisyonda çözüm bulunulmaz ise dava illerdeki adalet komisyonuna havale ediliyor, temyiz süreci ise diyarbakır'da yapılıyor.

  *yüklü miktarda komisyon alınacak önemli davalarda kişilerin yargılanmasının kuzey irak'ta yapılmasına çalışılıyor ve böylece alınacak paranın doğrudan kandil'deki üst düzey örgüt mensuplarına gitmesi sağlanıyor. yapının deşifre olmaması adına bdp teşkilatları içinde halkla i̇lişkiler komisyonu adı altında bir yapı kurularak faaliyetlerin perdelenmesine çalışılıyor. halkın sorunlarını çözmeye çalışan sivil bir legal yapı görünümü verilmeye gayret ediliyor.

  üye olana kiyak
  * uyuşmazlıklarda pkk'ya yakın veya bdp'li üyelere ayrıcalık tanınarak lehlerinde karar verilmesi konusunda kck tarafından talimat veriliyor. böylelikle vatandaşlar bdp'ye üye olmaya zorlanıyor.

  * uyuşmazlıklarda bazı bdp'li seçilmişlerin devreye sokulmasına rağmen sonuç alamayan şahıslara "bizim yapımızda yani kck sisteminde seçilmişler değil atanmışların sözü geçer" denilerek terör örgütünün gücü vurgulanmaya çalışılıyor.

  MiLLETVEKiLLERiNDEN TORPiL TALEBi
  * özellikle kck içinde yer alan üst düzey örgüt mensuplarının yakınları lehine karar çıkarılması noktasında bir duruş sergileniyor. hatta bazı milletvekilleri ve belediye başkanlarının direk olarak komisyon yetkililerini arayıp kendi akrabası lehinde karar almaları yönünde komisyon üyelerini uyardıkları biliniyor.

  dükkan mühürleme cezasi
  * arazi uyuşmazlıklarında bilirkişi olarak bdp'li belediyelerde i̇mar i̇şleri gibi birimlerde çalışan görevliler çağırılıyor. bazı davalarda dükkan, iş yeri gibi yerlerin mühürlenmesi gibi yaptırımlar bile uygulanıyor.
  *zor kullanma gerektiren durumlarda polis çağırılması yerine, kck/asayiş birimi olarak gördükleri bdp'li belediyelerin zabıta görevlisinin çağırılması gerektiği vurgulanıyor.

  talimatla hutbe: gaz yemeyen cennete giremez
  * sivil itaatsizlik adı altında alternatif cuma namazı kıldıran sahte imamlar, sözde kck mahkemesi komisyon başkanı'nı arayarak hutbede söylenmesi gerekli husus olup olmadığını soruyor.

  * hutbelerde polis copu ve biber gazı yemeyenin cennete giremeyeceği söyleniyor. sözde adalet komisyonu belediye ihalelerinin kime gitmesi gerektiği konusunda yönlendirme yapıyor.
  --spoiler--
  -1 ... recomax
 9. 9.
  AKPKK'nın alenen işbirliği çerçevesinde, üçüncü yargı paketindeki “terör örgütüne yardım ve yataklık suçunun cezasına getirilen indirim” bahane edilerek patır patır tahliye fırtınasının estiği yasadışı oluşum. Dördüncü yargı paketinden sonra içerde kimsenin kalmaması bekleniyor.

  Erdoğan'ın da, AKP'nin de iyice yozlaştığının ve beyaz bayrağı çekip acınası durumlara düştüğünün göstergesi. Onların suçu değil ama, onların tıyneti bu kadar; onlara oy verenlerde esas suç.
  -1 ... asuregibisurat
 10. 10.
  Anayasası gayet mantıklı olan oluşumdur.
  -1 ... 0rfeo