bugün

görsel

Afganistan’dan kaçmaya çalışan insanların Kabil havalimanından kalkan uçakların tekerlek bölmelerinin içine girdiğini ve tekerlekler kapanınca insanların düştüğü belirtiliyor.

— Asvaka News

Video:

https://instagram.com/p/CSoPxgFg74o/
(bkz: world war z)
onlar da türkiye'ye düşer merak etmeyin.
Hem cahilliktir hem primatlıktır. Boş hümanistlik yaparak duygu sömürüsü yapılamayacak kadar büyük mallıktır hem de. 80 iqlu birisi bile yüksek irtifalarda havanın dondurucu derecelerde olduğunu tahmin eder. Düşmesen donarak öleceksin ki hareket halindeki 80 km hızla giden arabanın tavanında bile tutunmak imkânsıza yakınken adamlar 700-800 km hızla hareket eden uçağın motorunun üzerinde düşmeden 10 saat durabileceklerine inanmışlar. 5 yaşındaki çocuğa sorsan götüyle güler. Filmde görsen böyle bir sahneyi ha siktir lan deyip kapatıp izlemezsiniz devamını.

Edit: eksileyin eksileyin amk primat sevicileri sizi. 2 yıl içinde göreceğim sizin hümanistliğinizi bunlardan biri tarafından bıçaklandığınızda.
o irtifaya kadar iyi tutunmuşlar gerçekten.
doğal seleksiyon nedir sorusunun canlı örneği mi dersiniz, aklını kullanmayan insanın üzerine pislik yağdırırım diyen allah'ın uyarısı mı dersiniz ne derseniz deyin...
afgan suriye ırak yemen libya vs vs.

içlerinden bir atatürk çıkaramamaları ve millet olamamaları yanı sıra vatandaşlık bilinci yaşayamamaları sonunda bu dramlar yaşanıyor.
görsel
Ordu falan kalmayınca nasıl kaçacağını şaşırdı ibsanlar. Allah kimseyi ordusuz bırakmasın genşler. Raad olun buradayız.
görsel
Acı hissetmeden ölmüşlerdir, daha önce 25 metrelik inşaattan düşen bir işçiyi görmüştüm, zayıf psikolojiye sahip insanlar bunu okuyabilir diye düşünerekten betimlemiyorum, sadece öldüğü an acı hissetmediğini bilmeniz yeterli.

Atatürk’ün ne kadar büyük bir lider olduğunu hatırlatan bir video olmuş.
siyasal islam nedir ?

bu dur.
çaresiz kalmayı kendi kendilerine beceren insanlardır. ölmelerine sevinmiyoruz elbette.. çaresiz kalan insan ülkesine en yakın olan yere kaçar. yakından kasıt sadece km hesabı ile değil ırk olarak kimlik olarak kendisine yakın olan yere kaçar. çaresizlik bunu gerektirir. çaresiz kalan insan suriyeliler gibi afganlar gibi binlerce km yol tepip türkiyeye kaçıp oradan avrupaya kapağı atmaya çalışmaz. nerede hani bu insanların anaları karıları kızları kız kardeşleri ? kendi kendilerine mi doğup büyümüşler tek evlat olarak..

kimse kusura bakmasın veya baksın fark etmez çaresizlik değildir bu. gerçek çaresizliği görmek isteyen 1915 ve sonrasındaki 10-15 yıla baksın. çaresizlik odur bu değil. bizim milletimiz alemin tavşanı mı ki kaçmak yerine kalıp vatanını kurtarmayı seçmiş ? ışid veya taliban ingiltereden yunanistandan fransadan italyadan daha mı büyük daha mı güçlü ? nedir bu insanları organize olup vatanlarını korumaktan alı koyan. can korkusu mu ? vatan dediğin zaten yitirilen canlar üzerine kurulunca vatan oluyor. iki tane kıçı kırık örgüt kurup on binlerce askeri olan milyonlarca vatandaşı olan ülkeleri ele geçirebiliyorsa kimse kusura bakmasın ben suçu o 3-5-10 bin kişilik örgütlerden kaçanlarda ararım.
Şeyh turizm iyi uçuşlar diler..
olayın cehalet yada korkudan çok uyuşturucu etkisiyle gerçekleştiğini düşünüyorum.

afganistan'da uyuşturucu neredeyse bedava. popülasyondaki uyuşturucu kullanım oranında dünya rekoruna sahip.

afganistan'da şeriat şeriat diye geberen dümbükler götleri yiyorsa önce afyon ekimini ve enva-i çeşit uyuşturucu imalatını yasaklasınlar.
Bu şekilde bir çok kişi kaçak yoldan ülkeden ülkeye geçiş yapmıştır. Başarılı olanların oranı yüksek

Araştırabilirsiniz youtubeden falan.
Amerika'ya uşaklık yapıp vatanına milletine ihanet edersen olacağı bu. Amerika gider sen geride kalırsın.
Bu memlekette amerika'ya güvenenlere ders olsun.
Uçaktan düşmek, ne tuhaf bir deyim bu. Gerçekleşti. Bakalım daha neler göreceğiz.
bu nasıl bir cahilliktir aq? dedirtecek hadise.
görüntüler sahiden gerçek mi?
Gerizekali afedersin.
Uçak kanadına tutunup yaşayacağını sanan bu iki adam Türkiye’ye gelecekti. Vay halimize. Fast and furious’mu lan hayat.
şerri hükümlerden, islamın hoş görüsünden kaçmaktadırlar.
Ülkesini emperyalist ABD'ye satan hainlerin ibretlik sonudur.
Desenize gökten Afgan yağıyor.şemsiye açın.

Editt..
Başlığı görünce espri falan sanmıştım videoyu izledim gerçekmiş.. diyecek bişey bulamıyorum.
gerizekalı insanlar başlarına gelecek her şeyi hak ederler.
Videoyu buraya bırakıyorum. Uçağın iniş takımlarında yolculuk mümkündür. Bu kişiler bu videoyu veya buna benzer videolar izlemiştir belki ya da aklın yolu bir kendi kendilerine düşünmüşlerdir. Belki uçaklar aynı model değildi.

https://youtu.be/P8_O_yvipTA

Evet savaşta bedeninin yarısıı parçalanan insan bile sürüne sürüne kaçar 5 dakika içinde öleceğini bilmesine rağmen, yaşama iş güdüsüdür bunu yaptıran.

Bunu o arkadaşlara da yaptıran yaşama istekleriydi ama maalesef baramamışlar.
kesinlikle gılişdarolu isdifaa edsin

derhal.